Rover seria 200 opinie, oceny użytkowników, Rover seria 200 spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Rover seria 200

1998r.

Średnia ocena: 8.63/10

Rover seria 200 spalanie (l/100km)

8.63/10.44
6.98/7.24
7.66/9.26

Oceny ROVERA SERIA 200

2010-02-25

PLUSY: Autko zgrabne, dość obszerne i przyjemne w prowadzeniu. MINUSY: Silnik - przynajmniej mój to niewypał: bierze olej i jest słaby. Sprzęgło ma krótki skok. Ogólny hałas pow. 95km/h. Trzeszczą niektóre elementy wewnątrz.
Słaby silnik. Wsteczny dość często nie wchodzi prawidłowo (trzeba poprawiać). Jedynka czasem nie chce dać się wbić. Trzeba umiejętności żeby nie zgasł podczas ruszania (krótki skok sprzęgła + potrzeba dodania większej ilości gazu bo inaczej dusi się). Szarpie najczęściej na 2-bi...
Wyciszenie lepsze jest chyba w seicento. Znośnie jest do 90-95km/h. Powyżej zaczyna się prawdziwa "jazda".
Woda zbierająca się w bagażniku w miejscu koła zapasowego! Zauważyłem skroploną wodę po odu stronach wewnątrz karoserii na wysokości tylnych okien(może to wina uszczelek + okna są uchylne).

2008-02-13

Uważam, że samochód sprawował się świetnie. Napraw, których musiałam dokonać było naprawdę niewiele. Samochód nietuzinkowy, kolejny będzie też tej marki.Części naprawdę niedrogie i dostępne również zamienniki.
Nie był to samochód jak torpeda, ale mnie wystarczył.
Trochę bolały mnie plecy, po dłuższej jeździe:)Samochód dość głośny w środku,resory nie najgorsze.
To był mój pierwszy samochód, więc nie mam specjalnego porównania, chociaż kilkakrotnie jeździłam innymi markami. Ogólnie byłam zadowolona pod względem układu jezdnego.

2008-08-14

mile zaskoczenie autko niewyglada na takiego potworka predkosci,posiadacze tradycyjnych golfow gti czy opli gsi moga sie niezle zdziwic.
nie jest zbyt ciche, ale to jest auto klasy nizszej i chyba nie nalezy zbyt wiele wymagac.
dziesiecioletnie auto nie posiada oznak korozji (mocowanie tylnej klapy-zawiasy poczatek korozji)
bardzo dynamiczny silnik,duzy zapas mocy rewelacyjny moemt obrotowy,nawet na niskich obrotach potrafi dynamicznie przyspieszac. Brakuje szostego biegu, nawet przy 200-210kh ma zapas i przyspiesza! do 250 bez problemu.

2008-08-15

polecam serdecznie auto wielka pomoc od klubowiczów www.roverki.pl
silnik super 9s do 100 mała pojemnosci i male oplaty duzo mocy dzięki silnikowi DOHC z dwoma wałkami rozrządu itd
miękie fotele lecz wygodne daje 7 ze wzgledu na piszczenie sprezyn przy zuzyciu
jak na 3 drzwiowe auto miejsca sporo łatwa do zlozenia kanapa wykonczenie rowniez super
super sie jezdzi uklad kierowniczy bez luzów i super wspomaganie

2009-07-08

Przy 2500 obr silnik wpada w lekki rezonans i robi się trochę głośniej, powyżej jak i poniżej tych obrotów zjawisko to nie występuje. Ogólnie to miło czasami posłuchać jak pracuje ten dwulitrowy potworek, szczególnie podczas przyśpieszania:)
Auto dobrze i pewnie prowadzi się podczas szybkiego pokonywania ostrych zakrętów. W zawieszeniu oprócz samych amortyzatorów praktycznie nie ma co wymieniać, wszystko pracuje cicho bez żadnych luzów.

Średnie oceny ROVER SERIA 200

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Rover seria 200 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Golf.

Rover seria 200

Rover seria 200

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Najciekawsza opinia użytkownika o Roverze seria 200

Rover seria 200 1400 75KM 1998r. hatchback

Nie był to samochód jak torpeda, ale mnie wystarczył.

Bez zarzutu, chociaż martwy punkt istnieje:)

Ilość miejsca z przodu wystarczająca, ale z tyłu już gorzej. Mojemu dziecku, które jest budowy szczypiorka - wystarczało, ale gorzej, jeżeli wsiadł ktoś o większych gabarytach.Wszystkie elementy obsługi w zasięgu ręki, ale drążek trochę za daleko, może mam przykrótką rękę? Osłonka na drążek trochę przetarta. Bagażnik średni, ale tak to jest w hatchbeckach. Materiały wykończeniowe niezłe, ale aranżacja żadna. Karoseria bez zarzutu.

Wentylacja nie najgorsza, a na ogrzewanie trzeba było trochę poczekać.

Rover seria 200: coupe, hatchback, liftback

Rover seria 200: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz