Toyota Carina opinie, oceny użytkowników, Toyota Carina spalanie liftback (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Carina

liftback

Średnia ocena: 9.50/10

Toyota Carina spalanie (l/100km)

8.41/10.33
6.30/8.17
7.51/10.33

Oceny TOYOTY CARINA

Lukasz2009-03-15

Przez czały okres użytkowania nie zawiodła mnie ani raz. Potem kupiłem Avensis '04 i zostawiłem ją żonie. Teraz właśnie jestem na etapie kupowania sobie samochodu i juz wybrałem:'96 Carina E 1.8CE 90000km pięknie utrzymana. To powinno wystarczyć jako podsumowanie tego samochodu.
Przy komplecie pasażerów i 60kg w bagażniku Tosia staje się rochę ociężała ale nie wpływa to znacznie na komfort prowadzenia. Powyżej 100km/h zaczyna się hałas przy którym ciężko rozmawiać nie podnosząc głosu.
Autko ma lekką tendencje do nadsterowności. Spory promień skrętu wymusza u kierowcy użycie wyobraźni przy parkowaniu i innych typowo miejskich manewrach.

marian2009-07-10

szkoda ze juz taki aut sie nie produkuje...
mój egzemplarz był z niewiadomego pochodzenia, po pół roku okzało sie ze trzeba zrobić generalke. silnik był skatowany. koszt 1800 zł. po remncie poprawiła sie dynamika, nie brał oleju, kultura pracy ok. mój wujek natomiast posiada carine od nowości, ma nawiniete ponad 350 tysiecy i dale...
subaru to to nie jest, ale komfort niezły. fotele w podstawowej wersji pozbawione regulacji odcinka ledzwiowego, na dłuższe trasy nie do konca wygodne, ale tragedii nie ma
w aucie bardzo duzo przestrzeni zarówno z tyłu jak i z przodu, wszystko na miejscu, wszysto działa, nic sie nie urywa. na wybojach słychac trzaski z bagarznika, ale rzecz jest to ogarniecia jak sie wymieni spinki albo uzyje silikonu lub innych specyfików. blacha w porządku. zdarza sie ze rdz...
zawieszenie dosyć miekkie, ale dobre na polskie drogi. bardzo wytrzymale, jezeli jeździsz ostroznie, powinno wytrzymac długo. oryginalne amortyzatory wyzionęly ducha w zime po 15 latach, zamarzły :) do tego czasu przeglady przechodziły bez zmarowania ;) byłem w szoku. dla porownania nissan p...

Marek2008-02-06

w pytaniach o naprawy niepisze nic, poniewarz niewymieniałem nic.poza klockami,olejem,płyny chłodnicze i chamólcowy, olej w kompresorze klimatyzacji i czynnik chłodzący uzupełnienie.Niezamienił bym się na żadne inne,jeździłem Audi, oplem,nissanem SUNNY(tez polecam samochód niedozajechan...
rewalacja, zero problemów, posiada system zasilania uboga mieszanką 1:20 stosunek powietrza do paliwa a klasyczne to 1: 14,5 a więc przy nieciężkiej nodze super spalanie, przpominam że tak duże autko waży tylko 1135kg! bagaznik 470 litr!
poza tym że jest srednio wyciszona to komfort jazdy jest super!Miejsca w tyle dla pasezerów mnóstwo,fotele wygodne można podrózować spokojnie w długie trasy
bez zarzutów
no cóż moge dodać to przecierz legendarna niezawodność, nic dodać nic ująć.Mówię z całym przkonaniem niema leprzego samochodu niz Carinka,zero problemów, 160 tyś przebiegu i nic niewymieniane poza klockami,olejami płynami

2008-02-13

Polecam każdemu to auto.
Auto rewelacyjne. Nie chodzi jak diesel, choć to właśnie diesel. Po osiemnastu latach i 380 tys km przejechanych silnik bez remontu, oryginalne sprzęgło. Tylko synchronizator na redukcji biegów z 3 na 2 nawala, ale koszt jest porównywalny z ceną skrzyni biegów.
Jeśli chodzi o zawieszenie to wiadomo, że co jakiś czas trzeba wymieniać, bo to jest element który się zużywa. Fotele super wygodne.
Bardzo dużo miejsca w środku. Materiał na siedzeniu kierowcy się trochę przetarł, ale to normalka przy ciągłym wsiadaniu i wysiadaniu. Progi trzeba było zrobić po 18-tu latach użytkowania. Jak to na Japończyka przystało wszystkie przełączniki są pod ręką.
Najlepsze auto na świecie do jazdy na co dzień. Duży, ekonomiczny, wygodny, ergonomiczny. Po prostu super.

Kamil2008-09-12

Mogłaby być trochę większa i lepiej wyposażona, ale ogólnie auto solidne (nie po niemiecku, tylko naprawdę) i tak poprawne, że aż czasem nudne.
Dynamiczna jazda wymaga częstych i szybkich zmian biegów oraz trzymania silnika powyżej 4000obr./min., przy normalnej eksploatacji czasem można zapomnieć, że to manual;). Silnik i skrzynia made in Japan.
Zawieszenie nie jest najmocniejszą stroną Cariny II, ale fotele są wygodne, a wyciszenie bardzo dobre do ok. 3000obr. i 80km/h
Z przodu sporo miejsca, z tyłu brakuje 10cm. Świetne materiały wykończeniowe. Blacha jest najsłabszą stroną Toyoty, jest delikatna i miękka, dobrze zabezpieczona antykorozyjnie.
Dobre prowadzenie, mały minus za zbyt duże przechyły (ale nie odrywa się od ziemi jak golfopochodne;), bardzo precyzyjny układ kierowniczy, szybko spadająca skuteczność hamulców wraz z rozgrzewaniem się.

Średnie oceny TOYOTA CARINA

9.8/10
9.8/10
3.9/10

Osoby zainteresowane autem Toyota Carina brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota 4 Runner.

Toyota Carina

Toyota Carina

Toyota 4 Runner

Toyota 4 Runner

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Carina

użytkownik: Lukasz

Toyota Carina E Solair 1600 107KM 1995r. liftback

Wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy. przy 1.6 nie ma za bardzo czym poszaleć, ale jak się ładnie poprosi i zredukuje, to potrafi pokazać na co ją stać. Niestety wtedy nie ma to nic wspólnego z oszczędną jazdą. Skrzynia biegów nie pracuje tak gładko jak reszta ale można się przyzwyczaić. Jedyneczka trochę "za krótka".

tylnia szyba nachylona pod takim kątem że wszelkie nierówności szkła powodują znaczne obniżenie jakości obrazu w lustarku wstecznym. Ciężko wyczuć gdzie kończy się samochód polegając wyłącznie na lusterkach.

Rdza? A co to jest rdza? ;) Wszyscy mają dużo miejsca. nawet na tylniej kanapie przy odsunietych maksymalnie do tyłu przednich siedzeniach nie jest tragicznie, ale kto dsuwałby je maksymalinie? Ja i żona mamy około 190cm i nie osuwamy foteli całkowicie bo nie ma takiej potrzeby. Lekie szkrzypienia gdzieś spod deski rozdzielczej ale to da się wyeliminować przy odrobinie chęci i cierpliwości.

przez 2 lata nawet jedna żarówka mi nie poszła. Przy około 120000 zawory zaczeły prosić o wyregulowanie. nie liczę wtryskiwacza bo był juz walnięty jak kupowałem samochód a właściciel wziął wymianę na siebe.

Duże problemy z odparowaniem szyb przy niesprzyjającej pogodzie, ale może głównie dlatego że zosała zdjęta folia zabezpieczająca spod tapicerki drzwi przednich... Reszta bez zarzutu jak na zwykły układ bez klimatyzacji.

Gdy kupowałem autko czasem słychać było że pracują tylko 3 cylindry, wymiana świec i przewodów nic nie dała, ale po wymianie wtryskiwacza wszystko wróciło do normy.

Toyota Carina: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Toyota Carina: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Carina: 1.6, 1.8, 2.0

Toyota Carina: 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1986, 1985