Toyota Corolla opinie, oceny użytkowników, Toyota Corolla spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Corolla

Średnia ocena: 8.69/10

Toyota Corolla spalanie (l/100km)

Oceny TOYOTY COROLLA

2014-04-26

Polecam
Posiadam Corollę Verso E12 (sol) z motorem 2,0 16V D4D common rail o mocy 90 koni z rocznika grudzień 2001 zakupioną jako demo (pokazówka z salonu). Przebieg - będzie zaraz 300000km. Oczywiście japończyk (początek numeru vin - J) ten nie posiada koła dwumasowego filtra cząstek itp... Auto ...

Radek2008-02-09

Jestem zadowolony, choć nie do końca auto pasuje do moich potrzeb. Bezawaryjność, komfort prowadzenia, wygodna kabina, przyjemny i oszczędny silnik to główne zalety. Wady to słaba widoczność przy cofaniu, parowanie szyb z tyłu, zbyt miękkie zawieszenie (kwestia osobistych preferencji) i ...
Silnik niezwykle żwawy jak na pojemność 1.4, choć oczywiście nie należy wymagać zbyt wiele. Spora elastyczność. Pozytywnie zaskoczyło mnie dobre przyspieszenie na 5 biegu.
Miękkie zawieszenie powoduje, że jazda jest przyjemna. Nierówności nie są odczuwalne w sposób istotny. Dotyczy to zarówno jazdy z pasażerami jak i bez. Silnik dobrze wyciszony. Dużym mankamentem są odgłosy z podwozia/kół. Brak tu wyciszenia, co powoduje, że choć nie słychać silnika,...
Przestrzeń z przodu spora, z tyłu ciaśniej ale bez przesady. Materiały dobre, choć to wersja podstawowa, ale coś mi zaczęło skrzypieć, tylko nie wiem gdzie. Minusem jest mały bagażnik, choć wyposażony w poręczne, powiększające go schowki i niesymetrycznie składaną kanapę.
Samochód bardzo dobrze się prowadzi. Pewnym mankamentem może być (w zależności od preferencji) miękkie zawieszenie, co powoduje szorowanie po nierównościach w terenie, przechylanie na zakrętach, i przy bocznym podmuchu, ale daje też bardzo dobry komfort jazdy.

2008-02-05

Jak na znaną i popularną markę - mizernie
Biorąc pod uwagę silni 1,4 - 90 KM nie możemy zbyt wiele wymagać. Przy spokojnej jeździe w trybie miejskim z łatwością zmieścimy się w 6,5 l / 100 km, natomiast przy dynamicznej jeździe musimy liczyć na zwiększone zużycie paliwa w granicach 7,2 – 7,5 litra na 100 km. W try...
Samochód jak na kombi zbyt miękki !!! Jadąc z kompletem pasażerów oraz bagażami (4 torby po ok. 15 kg każda) musimy bardzo uważać na osiedlowe progi zwalniające !!! Może spotkać nas nie miła niespodzianka gdy przy prędkości ok. 5-7 km /h będziemy „szurać podłogą&#8...
Przestrzeń z przodu .... nic dodać nic ująć – w miarę dobrze do czasu gdy nie zabieramy na tylne siedzenie dorosłych osób. Bagażnik ..... maleńki – jak na kombi – u konkurencji np. Ford Focus znacznie lepiej. Roleta w połączeniu z deską tworzą coś co ma...
Typowy miejski samochód. Wszystko jest ok. do prędkości 120 km/h. Przy wyższych prędkościach samochód zaczyna "pływać". Bardzo podatny na boczne podmuchy wiatru co powoduje pewien dyskomfort oraz brak pewności bezpiecznego prowadzenia.

Patrycja Ignaczak2008-04-16

Polecam, wygodna, pokowana, bezpieczna, idealna w trase, dla użytko solo i z małą rodzinką.
Silnik bez najmniejszych zastrzeżeń, doskonale współpracuje ze skrzynią, natomiast w skrzyni biegów po dłuższym czasie użytkowania (kilka lat) niestety czasem ciężko wchodzi 1-ka i 2ka. Przyspieszenie trochę przymulone ale nie ma ci się dziwić - silnik bez turbiny.
Z tyłu jest wygodnie aczkolwiek miejsca nie jest dużo. Bagażnik bardzo pojemny mimo małego rozmiaru auta jak na kombi. W karoserii denerwuje mnie ten cały plastik, ale teraz wszędzie go niestety montują.
Prowadzi sie rewelacyjnie, jedyny mankament to to że jest długa wąska i lekka i przy dużej prędkości należy uważać na łukach. Hamulce nie raz uratowały mnie z opresji. Bardzo zgrabna do parkowania, mimo że kombi mieści się łatwo wszędzie.

Andrzej2010-09-04

Auto bardzo przyjemne w eksploatacji. Godne polecenia ze względu na wygodę i ekonomię (nawet jeśli lejemy droższy olej napędowy). Doradzałbym użytkownikom serwis firmowy.
SIlnik troche mułowaty na niskich obrotach na 2 biegu. Ale to "uroda" większości diesli. "Turbodziura".
Zawieszenie przy średnim obciążeniu - doskonałe. Wygodne fotele. Komfort podróży z przodu i na tylnich fotelach. Auto bardzo dobrze wyciszone. Praca silnika, przy średnich obrotach (ok 3000) praktycznie niesłyszalna.
Ilość miejsca dla pasażerów duża. Schowki ok, choć przedni dolny po prawej mógłby być wiekszy. Materiały dobrego gatunku. Aranżacja wnętrza niekłopotliwa. Widoczność zegarów, dostępność przełączników bez zarfzutu - poza wyświetlaczem "shift" (przysłania go kierownic...
Dobrze trzyma się jezdni. Zawieszenie dobrze tłumi nierówności drogi. Na zakrętach auto bardzo stabilne. Układ kierowniczy doskonały. Wspomaganie wystarczające.

Średnie oceny TOYOTA COROLLA

Osoby zainteresowane autem Toyota Corolla brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 3.

Toyota Corolla

Toyota Corolla

Mazda 3

Mazda 3

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Corolla

użytkownik: Patrycja Ignaczak

Toyota Corolla Terra 2000 74KM 1999r. kombi

Bardzo dobra.

Zawieszenie mięciutkie i nie bardzo niskie, (ja dodatkowo rozciągnęłam tylnie sprężyny żeby ją jeszcze podnieść - straciła na wyglądzie ale za to mogę śmiało mknąć po polnych i leśnych drogach) nieraz wykorzystywałam ją do jazdy w ciężkim terenie, jest lekka i daje radę przejechać po błocie czy piachu. Fotele bardzo wygodne. jazda komfortowa, siedzi się dość nisko , można prawie leżeć. Jazda z kompletem pasażerów do zniesienia - słabsze przyspieszenie i należy uważać na nierównościach i dziurach. Od 120 km/h silnik zaczyna trochę za bardzo jak na mój gust hałasować.

Naprawy w zależności czy robię je w serwisie czy u sprawdzonego mechanika są relatywnie wysokie lub niskie. Niektóre części jakościowo nie są gorsze od oryginałów i nie ma koniecznośći zakupu ich w toyocie, gdzie jest bardzo drogo. W Inter Carsie lub Japan Carsie większość częsci kosztuje do 50% mniej.

Bardzo szybko sie nagrzewa. Minusem jest że często zatykają się przewody wentylacyjne głownie pasażera i trochę trudno jest się do nich dobrać żeby oczyścić.

Bez zastrzeżeń. Nie wiele tu elektroniki co uważam za duży plus!

Toyota Corolla: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), van

Toyota Corolla: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Corolla: 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Toyota Corolla: 2016, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1984