Opinia Toyota Avensis 2.0 D4D 116KM (olej napędowy) kombi 2003r., ocena użytkownika (22s8)

Toyota Avensis 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 D4D 116KM (olej napędowy)

data oceny: 2011-10-08

Spalanie naprawdę przyzwoite. Dynamiczna jazda w mieście pozwala zmieścić się w 7ltr/100km. Szybka jazda (140km/h) na trasie nie pozwoli zejść poniżej 6ltr/100, natomiast jadąc do 110km/h możesz osiągnąć 5ltr/100km.

Odpowiedź:Raczej nie

nikomu bo miałbym wyrzuty sumienia ze kogoś wrzuciłem na minę.

Niestety jestem osobą przywiązującą dużą wagę do komfortu jazdy i tu mnie toyota zawiodła na całej linii. Pomimo sporej wagi 1400kg Japończycy nie potrafili zrobić komfortowego zawieszenia. Auto jest moim zdaniem słabo wygłuszone. Do komory silnika nie mogę się czepić, ponieważ silnika prawie nie słychać, ale odgłosy z zewnątrz, szum własnych opon, ryk silnika pojazdu stojącego za mną - doprowadzają mnie do szału! Zawieszenie fatalnie zestrojone. Każdą dziurę nawet najmniejszą poczujesz w plecach - to jakieś kolosalne nieporozumienie. Jedyne co w tym aucie mi się podoba, to linia nadwozia i silnik... i chyba gdyby nie to, to na te samochody nie dałby się nikt nabrać!

Prowadzi się dość dobrze. Nie jest wyscigówką ani jakąś wielką limuzyną - swoje zadanie w kwestii prowadzenia spełnia.

silnik - najlepsza część tego samochodu. Jest uważam wystarczająco dynamiczny a przy tym oszczędny. Niestety nie lubi on niskich obrotów. Jadąc na obrotach około 1200/min mam wrażenie że się dusi - mało elastyczny.

Komfort fatalny! Jest twardy i głośny. Waży 1400kg a charakterystyka zawieszenia mówi Ci ze to auto to taczka podskakująca na każdym kamieniu. Do tego niski profil opon, który tylko pogarsza sytuację. Bardzo słabo wygłuszona karoseria, słyszysz wszystko co sie dzieje na zewnątrz - szum własnych opon, jadący za tobą pojazd, mijające Cię pojazdy - to jakiś koszmar!

Jeśli chodzi o blachy to w aucie 8 letnim nic nie znajdziesz. obszerność wnętrza w normie jak na tę klasę auta.

nie narzekam, choć robię bardzo krótkie przejazdy. trochę paruje w dni deszczowe i nie jest to wina zabrudzonego filtra pp.

Lusterka mogłyby ogarniać deko więcej.. no ale to kwestia przyzwyczajenia.

jak dotąd nie miałem problemów.

prawie rok i na razie wymieniłem pióra wycieraczek, olej, filtry i go umyłem parę razy.