Opinia Mazda 323 1.7 d 58KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 1992r., ocena użytkownika (hvp)

Mazda 323 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.7 d 58KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-07-11

spalanie niskie uważam, podane wartości sa maksymalne jakie udało mi się osiągnąć, przy szybkiej jeździe

warto rzuciś okiem na podłogę czy nie ma dziur na wylot

pilnować poziom oleju i to wszystko

tym którzy nie lubią odwiedzać warsztatów. spokojnie nadaje się dla niezbyt zamożnej 5-o osobowej rodziny. z silnikami benzynowymi mozna jeszcze poszaleć

główną wadą wozu jest tylko i wyłącznie jego wiek a co za tym idzie ubogie wyposażenie aut kupowanych w Polsce. W mojej 323 nawet wspomagania kierwnicy nie było.z zachodu można sobie było ściagnąć cos lepszego oczywiście. zaleta to niesamowita bezawaryjność i jakość wykonania

dobry do jazdy na wprost i na zakrętach. Nigdy nie wpadłem w poślizg, tylko raz na baaardzo śliskiej nawierzchni

no niestety, wolnossący diesel dynamiki nie miał, ale jak już się go bujnęło powyżej 130 to szedł jaj burza,niektóre silniki dają do zrozumienia że im źle z obrotami a tu było naprawdę ok. 170/h bez problemów, raz nawet zamknąłem budzik, ale to z dużej górki

Głośno w aucie zwłaszcza przy dużych prędkościach, no ale diesel musiał hałasować przy 150 na godzinę

idealne rozmieszczenie przestrzeni w niedużym wozie. bagażnik dość duży, ale wiadomo w hatchbacku jest więcej mozliwości. dzięki skłądanym siedzeniom nawet 3 metry mozna przewieźć. Duży minus nadwozia- rdza od spodu i kiepściutka powłoka lakierowa

grzanie ok, chłodzenie- bez klimy wiadomo...

w kaniciastym sedanie wszystko widać idealnie

nigdy nic się nie popsuło, to jest wyższość japońskich samochodów nad resztą świata

tu się nic nie naprawia, jakaś regeneracja wtrysków oczywiście po dużym przebiegu, ale cena z nóg nie zwalała, poza tym tylko części eksploatacyjne, obalam mit o drogich częściach, no chyba ze ktoś uważa że klocki 2 razy droższe niż w daewoo czy VW to drogo, to ja przepraszam, ale to się wymienia rzadko..