Opinia Toyota Corolla Premium 1.4 D-4D 90KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2008r., ocena użytkownika (22z9)

Toyota Corolla Premium 2008r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 D-4D 90KM (olej napędowy)

data oceny: 2011-06-22

Silnik oszczędny. Na trasie, przy 100 km/h, "zjada" nawet poniżej 4. Przy 130-140 km/h 5.0-5,2. W mieście też nieźle. Ogólnie mówiąc, dla spokokojnie jeżdżących idealny. Dla zwolenników szybkiej jazdy może się wydać zbyt słaby. Wyprzedzanie na 4 biegu obowiązkowe, zbiera się wtedy ładne.

Nie mam uwag

Podobno w tym silniku zdarza się nadmierne zużycie oleju. Gdzieś czytałem, że nawet do 1 litra na 1000 km.(!!) Nie mam tych problemów, ale odnotowuję tę pogłoskę.

Spokojnie jeżdżącym kierowcom którzy nie biją rekordów i nie należą do "klubu dawców organów".

Jedyny zarzut to ten bagażnik "konstrukcyjnie pomniejszony".

Trzyma się jezdni bardzo dobrze. Przy ostrych zakrętach lekki przechył. Układ kierowniczy i wspomaganie bez zarzutu.

Silnik móglby mieć 10-15 KM więcej. Na niskich obrotach na 2 biegu ospały. Ponad 2000 obrotów OK. Nieźle wyciszony. Powyżej 140 km/h słychać go jednak. Skrzynia pracuje idealnie. Zużycie oleju małe. 1 litr na dolewki przez 3 lata. Wymieniam co 11-12 tys. Częściej niż w instrukcji (15 tys).

Fotele wygodne. Umożliwiają długą jazdę bez zmęczenia.

Prowadnice klapy bagażnika przyszwajsowane "na chama" 40 cm od ściany bag. Przy zamkniętej klapie "wchodzą" w przestrzeń bagażnika pomniejszając jego pojemność. Powinny być ukryte w kanałach bocznych. To poważna wada, kłopotliwa, zwłaszcza przy wyjazdach wakacyjnych czy weekendowych.

Bez zarzutu

Przód i lusterka ok. Do tyłu gorzej, ale czujnik parkowania jest, więc nie ma problemu.

Nie miałem żadnych problemów.

Naprawa spryskiwacza w ramach gwarancji (koszt części 800 zł, zapłacił serwisant). Wynika z tego, że części drogie. Poza tym nic się nie działo. Nic nie wymieniałem, nawet klocków - wymienia się je po 60 tys.

Wygoda, ekonomia jazdy, niezawodność.

Andrzej