Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

1999r.

Średnia ocena: 7.84/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

10.68/12.79
7.65/9.81
8.81/11.36

Oceny FORDA MONDEO

Robert2010-01-26

rozrząd bezobsługowy na łańcuchu, pompa wody z boku silnika,
silnik widlasty daje sobie nieźle radę z autem ważącym 1560 kg. elastyczność dobra bez porównania do silników rzędowych. przyspieszenie zadowalające w pełni jak na kombi, nie jest to sportowe coupe. przydałby się tempomat. ogólnie ok :-)
krótkie siedziska przednich foteli mogą trochę przeszkadzać w trasie wysokiemu kierowcy.Elektryczna regulacja fotela kierowcy może się uszkodzić przez plastikowy trybik w mechanizmie, wymiana na metalowy dostępny np. na allegro eliminuje usterkę na zawsze.
tapicerka i skórzana kierownica bez przetarć przy normalnym użytkowaniu i przebiegu 245 tys. Na dolnych krawędziach przednich błotników delikatny rdzawy nalot dlatego że nie ma przednich chlapaczy i innych osłon, poza tym nic się nie dzieje.
dobrze wygląda i nieźle jeździ na fabrycznych kołach: 205/55/16. po zakupie wymieniłem elementy gumowo metalowe na wahaczach (tylko) i polskie drogi już je ponadrywały. Na szczęście części nie są drogie. Mały promień skrętu.

2010-02-17

Oceniłem Forda Mondeo wysoko, a to za sprawą, że jestem bardzo z niego zadowolony, jedynie może się zdecyduję na wymianę na nowszy model. Tyle o aucie, którym obecnie jeżdżę, nie wiem, jak sprawuje się taki model, użytkowany w naszym kraju po 2,3 latach. Prawda jest taka,że auto bez na...
Moje auto turbo włącza się przy 2000obr/minute, jeżdżę na paliwie Vipower Diesel, auto ma niesamowite przyspieszenie od 78 km/h przy prędkości od 120km/h i więcej wciska w fotel.
Auto wygodne,przestronne, nie odczuwalne z obciążeniem, mogło by być bardziej wyciszone (szum opon)
Jedynie małe zastrzeżenie do tapicerki obiciowej foteli.
prowadzi się super, przy wyprzedzaniu z prędkością 180km/h auto jest stabilne, nie wibruje od podmuchu powietrza auta wyprzedzanego.Hamulce pozwalają,na pewną, a czasami brawurową jazdę. Parkowanie, oceniłem po wyżej średniego, ponieważ mógłby być lepszy skręt.

2008-03-06

Bardzo chwalę sobie Mondeo MkII w tej wersji silnikowej, z nadwoziem kombi. To bardzo uniwersalny samochód i mało usterkowy. Nigdy mnie nie zawiódł jakąś nieprzewidzianą awarią w trasie, daleko od domu.
silnik 2,5 to bardzo elastyczna jednostka napędowa. Mógłby być trochę cichszy
samochód jest dość głośny wewnątrz, ale jest to też wina naszych polskich dróg, pełnych dziur i nierównosci
dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu.Dobra aranżacja wnętrza i dobór materiałów, zwłaszcza w wersji Ghia
samochód prowadzi się bardzo dobrze.Po wymianie na nowe wszystkich elementów metalowo-gumowych w zawieszeniu i klocków hamulcowych wraz z płynem z układem jezdnym nie ma najmniejszych problemów

2011-02-14

nie jest to samochód do szybkich zrywów i ścigania spod świateł. natomiast w trasie nie ma zbyt duzych problemów z brakiem mocy oczywiscie przy rozważnej jeździe.
samochod bardzo wygodny zarówno w trsie jaki i w miescie. jazda z obciażniem nie jest prawie wogole odczuwalna. mogłobybyc lepsze wygluszenie wnetrza.
w wersji kombi jest to bardzo pojemne i ergonomiczne auto. jakosc materialów zaskakujaco dobra. siedzenia mimo tylu kilometrów nie przetarte. karoseria bez oznak korozji(poza błotnikiem ktory wymienialem na własna reke i sam malowałem)
prowadzi się lekko i przyjemnie, hamulce działaja perfekcyjnie abs w zime to bardzo przydatny wynalazek. parkuje sie stosunkowo łatwo jak na te dlugość auta.

Tadeusz2008-08-17

Polecam ten samochód jako sam. rodzinny. Na pewno nie, jako środek transportu np. do pracy (do 30 km. ) Chyba, że kogoś stać na taki luksus ! Dużo pali - bo jest D U Ż Y !!!
Silnik naprawdę elastyczny.! Skrzynka trochę oporna,ale gra z silnikiem. Silnik zapewnia odpowiednie przyspieszenie na poszczególnych biegach.
Resorowanie ??? Różnie to bywa.Nie jest żle. Pasażerowie mają dość swobody w czasie jazdy. Najcichszy nie jest, ale przy wysokich obrotach.
ogólnie nie jest żle.!
No jest to duży samochód. Napewno wygodny, wręcz komfortowy.Nie prawdą jest, że Ford g...o wort ! Przy swojej cenie, jest alternatywą do Mercedesów w swojej klasie. POLECAM. Jest to mój 2 Ford Mondeo. Następny, też będzie Mondeo. Pewnie Combi. Pozdrawiam wszystkich użytkowników F.M...

Średnie oceny FORD MONDEO

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Mondeo

użytkownik: Robert

Ford Mondeo 2500 170KM 1999r. kombi

rozrząd bezobsługowy na łańcuchu, pompa wody z boku silnika,

lusterka mogły być troszkę większe ale nie ma tragedii :-)

ceny części porównywalne do innych marek.

klimatronic działa bez zarzutu. ogrzewanie również.

z elektryką nie miałem przez dwa lata żadnych problemów poza tym nie działały i nie działają silniczki do regulacji przednich świateł, jedyny minus do zrobienia. spaliła mi się tylko postojówka z przodu.

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985