Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

2.0

Åšrednia ocena: 8.01/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

10.13/11.20
7.10/9.21
8.66/10.04

Oceny OPLA ASTRA

2010-08-03

Generalnie samochód bardzo pewny. Świetne rozwiązanie, łańcuszek rozrządu który ma chyba dożywotnią gwarancję. Fajny silnik, fajne spalanie. Autko godne uwagi, pomimo bogato wyposażonej wersji, brak usterek związanych z elektroniką. POLECAM!!!
Pomimo sporych kół (215/45 R17), samochód naprawdę żwawy, najprawdopodobniej przez wysoki moment obrotowy.
Jak już wspomniałem lepsze prowadzenie gwarantuje zawieszenie od OPC. Fotele przednie w mojej Astrze są niestety jak tapczan i w długiej trasie są niewygodne. Z tyłu super. Wyciszenie jest w porządku z wyjątkiem dosyć mocno słyszalnego silnika.
Co do przestrzeni to jest jej sporo przy samochodzie tej klasy. Bagażnik bardzo pojemny!!! Pierwsze ogniska rdzy pojawiły się po około roku w miejscu gdzie obiłem lakier ("goła" blacha bez zabezpieczenia zaczęła rdzewieć dopiero po jakimś roku)SUPER.
Samochód świetnie się prowadzi i super hamuje. Polecam zawieszenie od Astry OPC(pasuje bez problemu), klocki hamulcowe Ferodo Premier. NAPRAWDĘ TAKI ZESTAW ROBI CO POTRZEBA:)

kb242010-07-17

SUPER:)
Jeżeli chodzi o silnik to jest naprawdę elastyczny. Dość szybko reaguje na pedał gazu. Ciągnie od samego dołu, gorzej jest na wysokich obrotach.
Na sportowym zawieszeniu jeździ się super i w zakrętach i na prostych ale tylko i wyłącznie na równych drogach. Na nierównościach już nie jest tak komfortowo i w środku robi się dość głośno. Fotele jak na tę klasę samochodu naprawdę wygodne i dobrze trzymają na boki.
Z przodu przestrzeni nie jest za dużo. Chociaż ja mam 193 cm wzrostu i wystarcza:) Za to z tyÅ‚u jest naprawdÄ™ sporo miejsca. Jakość wykoÅ„czenia w porównaniu z konkurentami (Golf, Escort itp) jest dużo lepsza. Jeżeli chodzi o karoseriÄ™, to niestety jest Opel i nadkola tylne sypiÄ… siÄ™ doÅ...
Moja Asterka posiada sportowe zawieszenie H&R (od niedawna tylne amortyzatory Sachs) więc bardzo dobrze trzyma się drogi, jest bardzo sztywna i zachowuje się nienagannie na zakrętach.

Radek2009-04-15

tani w eksploatacji, nie drogi w zakupie, mało awaryjny, ale jeśli ktoś ceni komfort ponad to co było wcześniej to niech kupi dobrze wyposażony model, albo poszuka coś innego.
Idealny do dalekich podróży, mułowato rusza z miejsca, ale później już jest oki, zanim sie nagrzeje jest troche głośny
zawieszenie może nie jest mocną stroną jeśli chodzi o komfort jazdy, ale dużym plusem jest jego trwałość
brak oznak rdzy, ale to nie jest problem astry G, wysoka ocena jakości materiałów ponieważ nie mam tylko skóry, ale w tańszych a zarazem powszechniejszych na naszym rynku modelach nie jest juz tak wesoło, u mnie spasowanie jest niezłe i nie ma problemu z trwałością materiałów wykończen...
średnio się parkuje ale to wyłącznie wynik tego że jeżdzę sedanem, słabo widoczny tył samochodu

Rafał2008-02-11

Ogólnie samochód ma swoje wady i zalety... ale jak narazie jest OK
Silik moze nie jest DEMONEM MOCY ale wystarczajacy, 101 KM mozna zawirusować do 125 KM ;) (w zaleznosci od kondycji silnika i przebiegu) Przyjemny efekt "Turbodziury" :) (DO 1900 obr./min nic "goły diesel" a powyzej 2000 obr./min wsysa w fotel) Spalanie różne (5-7)w zal...
Wyciszenie wnętrza jest dobre jak na ta klase, zawieszenie zestrojone lekko twardo, wygodna pozycjana tylniej kanapie.
Możliwość aranżacji wnetrza to raczej nie ma :/ lub jest znikoma, materialy uzyte do wykonczenia przedniej tapicerki sa przyjemne w dotyku (nie jest to twardy plastik) zegary i podswietlenie -moze być...
Zawias jest ok, dobrze tłumi nierówności nawierzchni, proste=tanie w obsłudze, hamulce sa naprawde skuteczne! :D ( 4x tarcza+ABS )

2009-07-12

samochód który ma 10 lat nie ustępuje moim zdanie wielu innym z tej klasy samochodom wyprodukowanym kilka lat później
praca na biegu jałowym - super nawet nie wiadomo czy silnik chodzi , do prędkości 100 km super wyciszenie. później gorzej ale w końcu to 2.0.
bez uwag jak na tą klasę. dla mnie lepsze wykończenie niż wcześniejszego focusaII z 2006r.
kolejny samochód , wcześniej , fiat brava , toyota yaris , ford focus II , opel wydaje się najlepie trzymać drogi przy prędkościach do 100 km/h , powyżej focus . Hamulce najlepsze (tarcze przód i tył)

Åšrednie oceny OPEL ASTRA

4.9/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Opel Astra braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Nissan Juke.

Opel Astra

Opel Astra

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

Opel Astra II 2000 136KM 1999r. hatchback

skrzynia elastyczna (jak automat) na czwórce od 40 - 140 bez żadnych drgań , możliwośc ruszenia nawet z trójki. skrzynia-nieraz kłopot z wrzuceniem wstecznego. przyśpieszenie na jedynce takie sobie lepiej juz na dwójce (pociagnie do setki). ale najlepsze przyśpieszenia na wyższych biegach i wyższych obrotach(plus na trasie). silnik jak na tą pojemnośc wcale dużo nie pali miasto 10,5 ( przy spokojnej jeździe) trasa ok 7 litrów

bez uwag

małe koszty części

bez uwag

na razie usterek nie stwierdzono

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988