Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 1.3 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

1.3

Średnia ocena: 7.94/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

Oceny OPLA ASTRA

Włodek2011-02-13

Jest to mój 50 samochód,jeżdziłem także wieloma dobrymi autami japońskimi /Hony/ niemieckimi/VW i Audi A4S/ oraz amerykańskimi.Na ich tle auto moje wypada bardzo dobrze,praktycznie nie ma do czego się przyczepić.
Siedmio biegowa skrzynia pracuje idealnie,przyśpieszenia po włączeniu turbo nadspodziewanie żwawe.Jazda po mieście najwyżej na 3 biegu.Praca bez zarzutu.
silnik diesla idealnie wyciszony,wygoda podróżowania super poprzez możliwosci ustawienia fotela kierowcy w wielu pozycjach.Przy wysokich kierowcach nieco za mało miejscaz tyłu dla wysokich pasażerów.
Nadwozie bez zarzutu,mógłby być bardziej ergonomiczny bagażnik,brak uchwytu na napoje w kabinie.Ergonomia kabiny na 5,to samo wykończenie i stylistyka.
Układ jezdny znakomity,łatwość manewrowania i niezawodne hamulce tarczowe przód i tył.

2011-02-12

Astra z silnikiem 1.3 cdti 90 KM to auto dla ludzi którzy ekonomię cenią bardziej od osiągów . Jednostka ta znakomicie daje sobie radę nawet z nadwoziem kombi , jednakże nie oczekujmy tutaj cudów . Pochwalić należy jednak ten sinik za zużycie , bo najlepszy wynik jaki udało mi się uzysk...
Wiadomo że wygląd to rzecz gustu . Mi osobiście astra III to auto bardzo się podoba a materiały użyte do wykończenia są należytej jakości . Nie ma twardych plastików które wydawałby nieprzyjemne dzwięki.
Astra III generacji moim zdaniem to auto wprost stworzone do jazdy po naszych polskich drogach . Zawieszenie to idealny kompromis między komfortem (dzięki któremu idealnie pochłania nierówności) a twardością (dzięki której bardzo dobrze trzyma sę dogi w ciasnych zakrętach)

Włodek2010-02-18

Samochód bardzo dobrze się sprawuje,mimo wysokiej relatywnie ceny warto go kupić,odpłaca się niezawodnością i jest jak na te klase bardzo wygodny.
Moc silnika dość mierna,jednak po włączeniu turbo samochód wyrażnie się ożywia
Samochód w miarę pojemny,za mną mimo mojego wzrostu 183 cm można w miarę wygodnie podróżować.Sztywne zawieszenie i twarde fotele dają możliwości pewnej jazdy.
Poza mało pojemnym bagażnikiem bez uwag
Prowadzenie bez zarzutu,posiadałem w sumie 50 samochodów różnych marek.Ten ma wiele zalet i jeżeli go zmienię to na Opla Astrę IV

2011-02-14

Niestety samochód posiada jedną bardzo istotną wadę. Po przejechaniu samochododem dłuższej trasy wyłącza się turbina (brak mocy) niestety w serwisie wymienili mi Intercooler i inne rzeczy niestety bez większych efektów, co powoduje to że przy wyprzedzaniu np. tira samochód traci moc i c...
Twarde zawieszenie to czasami zaleta a czsami wada - kto co lubi . Bardzo głośna praca silnika i słabe wyciszenie nie wpływają pozytywnie na komfort jazdy.
Mało schowków to mankament Opla. Nadwozie - posiadam wersję granatową matową i niestety scodzi po trzech latach lakier bezbarwny

Tomasz2008-09-10

Jak na 1.3 to nieźle
słabe wyciszenie
Można manewrować kierownicą, ale zasłania wtedy podst. wskaźniki (kierunkowskazów, obrotomierza)
Nawierzchni trzyma się dobrze, gorzej z trzymaniem kierowcy przez fotele.

Średnie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Opel Astra

Opel Astra

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

użytkownik: Włodek

Opel Astra Astra III H 1300 CDTI 90KM 2006r. hatchback

Widoczność do tyłu ograniczona wysoko umieszczoną szybą i szerokimi słupkami,nie stanowi to jednak większego problemu.Rozwiązaniem jest zamontowanie czujników cofania.

Dotychczas poza serwisowaniem nie poniosłem żadnych kosztów.

Automatyczna klima i nawiew oraz ogrzewanie bez zarzutu.

Komputer pokładowy od czasu do czasu wymaga resetowania,zwłaszcza gdy zatankuje sie kiepskie paliwo /niestety kierowca na to nie ma wpływu/Układ elektryczny bez zarzutu.

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988