Opinia Fiat Bravo T-jet 1.4 turbo 150KM (benzyna) hatchback 2007r., ocena użytkownika (24w5)

Fiat Bravo T-jet 2007r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 turbo 150KM (benzyna)

data oceny: 2015-04-13

Ten samochód ma naprawdę "buta" i dlatego 150 koni w mieście nie jest dla tych którzy walczą o oszczędność 0,1 litra na 100 kilometrów. Nie jest też to auto dla niedoświadczonych małolatów, bo jak sodówka uderzy do głowy, to mogą sobie łatwo zrobić kuku. Mam " ciężką nogę" i ciągle się gdzieś spieszę. ALE jeżdżę bezpiecznie - czego i Wam życzę.

Dla mnie świetne auto.

Jeśli chodzi o auta klasy kompakt to prowadzenie jest tak pewne jak w fordzie Focusie - czyli bardzo dobre.Trzyma się pewnie drogi nawet przy prędkości 190 km/h. Hamowanie pewne, wszystkie abeesy i teceesy robią swoje. Parkowanie przodem - no cóż kto umie jeździć nie ma problemów, nawet jak ma trochę maski przed sobą, a kto nie umie, niech próbuje jeździć jako kierowca w MPK-a.Tam się siedzi blisko szyby i widać przednie zderzaki. Parkowanie tyłem bajka, zwłaszcza, że mam czujniki cofania.

Napęd i skrzynię biegów (szóstka) oceniam bardzo wysoko - co nie oznacza, że jest to jakaś wyścigówka, ale jako auto klasy kompakt uważam, że to "górna półka".

Resorowanie i komfort - dla mnie bardzo dobre. Tylne fotele owszem mam ale nie oceniam, bo nigdy na nich nie podróżowałem. Praktycznie tym samochodem jeżdżę sam, bo żona ma swoje auto.

Z przodu miejsca mam wystarczająco, a mam 186 cm wzrostu. Podróżowałem też tym samochodem na "rodzinne" kilkudniowe wyjazdy. Dwie osoby i bagaż zostawiały jeszcze trochę miejsca.

Widoczność bardzo dobra.

Pięć lat użytkowania: elektronika i komputer bezproblemowa, Tylko zegar na przestrzeni około roku spóźnia o jedną minutę. Elektryka Raz wymieniałem żarówkę z przodu (ksenon) i dwa razy żaróweczkę oświetlającą tylną tablicę rejestracyjną.

Samochody wielu różnych marek służą mi od ponad 30 lat i na ich tle Bravo jest bardzo miłym epizodem. Od poprzednich modeli koncern Fiata wykonał olbrzymi skok jakościowy. Być może jet tak, bo mam topowe wyposażenie w tym aucie (ksenony,doświetlanie zakrętów,aut.klima,hill holder,telefon w kierownicy itp) Już w tej chwili żałuję, że już niedługo będę musiał go wymienić na jakiś nowy - bo jak mężczyzna nie może zmienić swojej żony, to musi zmienić choć samochód