Opinia Hyundai Coupe GK (III generacja) 2.0 G4GC 136KM (benzyna+gaz) coupe 2002r., ocena użytkownika (jgs)

Hyundai Coupe GK (III generacja) 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 2.0 G4GC 136KM (benzyna+gaz)

przebieg: 108 km

data oceny: 2009-07-12

Sekwencyjna instalacja gazowa LAVATO Fast (bardziej polecam BRC) Zbiornik w kole zapasowym. Prawie niedostrzegalna różnica między benzyną a gazem. Spalanie w mieście można zmniejszyć do 11 L ale kosztem delikatnego traktowania pedału gazu, przy mocnym deptaniu może łyknąć nawet do 14 litrów w mieście

Przede wszystkim czy auto nie było wypadkowe, stan skórzanej tapicerki.

Poziom oleju, wysokie krawężniki :)

Osobą chcącym mieć w dalszym ciągu rzadki w Polsce samochód o drapieżnym wyglądzie, z bardzo dobrym wyposażeniem za niewielkie pieniądze

Źle parkuje się tyłem (tzw w kopertę) Niezbyt dobra widoczność ograniczona szerokimi tylnymi słupkami i zbyt dużymi lusterkami bocznymi. PO za tym wszystko ok.

Zbyt słaby silnik jak na taki samochód, zdecydowanie polecam wersje 2.7 Słabo się zbiera, ale jak się rozpędzi to jest ok.

TO JEST COUPE. Komfort maja tylko osoby jadące na przednich siedzeniach. Tylna kapa to tylko dodatek zdatny tylko dla osób o wzroście poniżej 170 cm

Wnętrze bardzo luksusowe, skóra, klimatronik, wszystko w zasięgu ręki, materiały bardzo dobre jak na koreańca, piękna linia karoserii, ten samochód porostu jest piękny. Bagażnik duży ale niska przestrzeń ładunkowa (spokojnie wiozłem w nim zapakowany w karton 32" LCD, na styk, ale wszedł)

Klimatronik

Zbyt duże oprawy lusterek bocznych wraz dużym kontem słupka ograniczają widoczność oraz szerokie tylne słupki utrudniają parkowanie na kopertę. Polecam montaż czujników parkowania dla mniej doświadczonych kierowców.

DO tej pory jedna awaria elektryki ale spowodowana złym montażem alarmu samochodowego, instalacja dobrze zabezpieczona. Minusem są dość drogie i trudno dostępne bezpieczniki JAPAN VAL

Samochód posiadam pół roku wiec nie można się wypowiadać o awaryjności, ceny części nie są drogie (rozrząd kosztował mnie ok 500pln) jeśli nie zaglądamy do ASO. Problem może stwarzać skomplikowana elektronika ale to kwestia znalezienia dobrego elektromechanika.

Zbyt słaby silnik do tego nadwozia (136KM), zdecydowanie polecam silnik 2.7 V6

Piękna linia nadwozia, coupe z sporym wnętrzem