Opinia Fiat Punto Evo dynamic 1.4 77KM (benzyna+gaz) hatchback 2010r., ocena użytkownika (235h)

Fiat Punto Evo dynamic 2010r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 77KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2012-02-26

osiągi w spalaniu to żadna rewelacja ale też nie tragedia. Gaz po założeniu sprawdza się rewelacyjnie. Ważne aby go dobrze podregulować. Co ważne po założeniu i wyregulowaniu LPG nie czuć różnicy w dynamice silnika. Widać jest tak mała że jest to dla mnie niezauważalne. Silnik Fiatowski to nie super nowoczesna jednostka ale sprawdzone rozwiązania i to się czuje...zero awarii, usterek i przykrych niespodzianek.

ludziom jeżdżącym po mieście dojeżdzającym do pracy. Krótkie wypady poza miasto.

zaletą jest dobra cena do jakości. bogate wyposażenie, nowoczesny wygląd i bezawaryjnośc, ergonomia wnętrza. Wadą jest to że nie można skierować nawiewu na palce na kierownicy więc tzreba czekać chwilkę aż aż w aucie się nagrzeje.

bardzo dobre wspomaganie kierownicy... funkcja która działa do tych 20km/h sprawdza się rewelacyjnie przy manewrach. Zawieszenie trochę sztywne ale na zakrętach auto miło mnie zaskoczyło. Hamulce dobrze dobrane do masy auta...nie są to wprawdzie żylety ale przy ABS czuć że są skuteczne.

silnik 1.4 to silnik który pozwala na spokojną jazdę po mieście ...na trasie żadnych rewelacji lecz też całkiem przyzwoicie. Nie polecałbym jednak kupna takiego samochodu z silnikami słabszymi. Lepiej dać te parę tyś. więcej i kupić jednostkę o pojemności 1.4. miałem okazję jeździć słabszą i czuć ogromną różnicę..wręcz przepaść. Silnik teoretycznie niewiele słabszy a ma dźwięk jak żyletka. skrzynia biegów to nie Audi ale jest dobrze zestopniowana co poprawia lekko dynamiczność jazdy.

Zawieszenie nad wyraz dobrze radzi sobie z naszymi polskimi drogami...może zbyt twarde i czasami słychać pod kołem większą dziurę. fotele wygodne, auto średnio wyciszone.

przestrzeń w przeciwieństwie do starszych edycji tego modelu o niebo lepsza. dużo schowków, wgłębień na butelki co poprawia wygodę podczas jazdy. Powala jakość materiałów w tej klasie samochodu. Obecnie w tej cenie nie znajdzie się nic lepszego na rynku. Materiały solidne, trwałe i ładne...miłe w dotyku. Bagażnik nie duży ale bardzo ustawny

ogrzewanie bardzo wydajne...szybko robi sie ciepło i chłodno gdy zajdzie taka potrzeba. Na 3 i 4 biegu trochę mocno szumi. O dziwo spalanie prawie wcale w takich momentach nie wzrasta.

na pochwałę zasługują lusterka. duże i bardzo mały martwy punkt. Sterowanie od wnętrza wygodne i ergonomiczne. mała szyba z tyłu ...ale ja środkowego lusterka przy cofaniu używam najmniej.

auto sprawdza się rewelacyjnie...żadnych usterek. przy mrozach -20 i więcej wszystko działa bez zarzutów. Dobrze dobrane uszczelki... nie parują lampy...nie ma problemów z odpalaniem.

od kiedy nim jeżdżę nie miałem żadnej usterki