Opinia Fiat Palio 1.7 70KM (olej napędowy) kombi 1999r., ocena użytkownika (f2h)

Fiat Palio 1999r. - opinia użytkownika

jeździłem/łam tym autem: 20 lat lub więcej

data oceny: 2008-12-08

Stopień zużycia zawieszenia i układu kierowniczego.

Dbać o zgodną z zaleceniami wymianę olejów i płynów. Nie oszczędzać na takich elementach jak klocki hamulcowe, czy rozrząd.

Tym, którzy posiadają umiłowanie do jazdy, a nie częstych (niekiedy drogich) napraw.

Gdyby Palio posiadał nieco wyższy standard wykończenia wnętrza, na pewno dałbym mu nieco wyższą ocenę. Generalnie jednak muszę przyznać, że dotąd naprawdę nie mam prawa mieć powodów do narzekań. Posiadałem wcześnie inne marki (BMW, Citroen, Opel)i muszę przyznać że ich eksploatacja ze względu na awaryjność była o wiele droższa niż Palio.

Po przejechaniu ok.24000km nie zaistniała konieczność dokonania jakiejkolwiek naprawy.Silnik 1.7td jest przy tym w miarę oszczędny (przy spokojnej jeździe spalanie waha się w granicach 4.8-5.2 l/100km). Hamulce jak dotąd działają bez zarzutu.

W porównaniu z innymi pojazdami samochód prowadzi się naprawdę dobrze. Wiadomo, nie jest to przecież Ferrari.

Przy większych prędkościach samochód staje się zbyt głośny.Jednakże przy normalnej jeździe (taką na ogół preferuję) - nie ma naprawdę powodów do narzekań. Jeśli chodzi o zawieszenie - to zamontowanie przeze mnie sprężyn o większej twardości (tył), znacznie poprawiło w moim przypadku użyteczność mojego Palio. Nie dobija nawet przy nieco większym ładunku. Prowadzi się przy tym moim zdaniem nawet bardziej stabilnie.

Duży i przestrzenny bagażnik. Dość dużo miejsca z przodu dla kierowcy i pasażera. Wadą jest brak możliwości pionowej regulacji fotela kierowcy. Kosztem bagażnika zbyt mocno ograniczono przestrzeń dla pasażerów jadących z tyłu. Jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrza mogłaby być znacznie lepsza (ale cóż-jakie pieniądze, takie wykonanie). Samochód byłby znacznie wygodniejszy, gdyby był o kilka centymetrów szerszy. Jeśli chodzi o karoserię - to jak dotąd nie zauważyłem jakichkolwiek śladów korozji (ocynk robi swoje).

Nie mam większych zastrzeżeń.

Samochód posiada moim zdaniem naprawdę dobre rozwiązania, jeśli chodzi o możliwość obserwacji okrężnej. Posiada naprawdę minimalną ilość tzw."martwych punktów".

Nie mam większych zastrzeżeń.

Dotychczas nie byłem zmuszony do dokonywania żadnych napraw nie wynikających z tytułu eksploatacji samochodu.

Można było się bardzie przyłożyć do jakości wykorzystanych materiałów (nawet kosztem nieco wyższej ceny).

Silnik 1.7td w Polsce nie jest zbyt powszechny. Dlatego większość wydających opinii o Palio, posługując się przykrymi doświadczeniami silników benzynowych, niestety nie ma racji. Silnik diesel jest naprawdę mocną stroną tego auta.