Opinia Renault Laguna I 2.0 F3R722 115KM (benzyna) hatchback 1995r., ocena użytkownika (23r2)

Renault Laguna I 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 F3R722 115KM (benzyna)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2013-02-05

Spalanie w dużej mierze zależy od kierowcy. W mieście przy ostrej jeździe spalanie może wynieść nawet 12l/100km ale jeżdżąc optymalnie (co nie znaczy wolno) spokojnie osiągniemy 10l/100km. W trasie jadąc ekonomicznie (100km/h) spalanie nie przekroczy 7l/100km. Jadąc ostro i wyprzedzając lekko przekroczymy 8l/100km.

Zawieszenie przednie. Tylne jest wytrzymałe, ale w przednim jest mnóstwo elementów metalowo-gumowych.

Rodzinie.

Auto wygodne, dynamiczne, komfortowe, przestronne w środku, ciche. Polecam.

Wiadomo że jest to limuzyna i do sportowej jazdy się nie nadaje, jednak mimo miękkiego zawieszenia nawet przy dużych prędkościach dobrze się prowadzi i trzyma drogi.

Silnik benzynowy 2.0 8V 115KM. Potworem nie jest, ale zapewnia wystarczające osiągi jak na takie auto. W mieście spalanie to około 10l/100km, ale zimą wzrasta do 12l/100km.

Auto dość dobrze wyciszone, jazda z prędkością autostradową nie sprawia problemów, w środku jest stosunkowo cicho. Fotele przednie bardzo wygodne, z tyłu również, nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że z tyłu są wygodniejsze przy dłuższej jeździe :). Komfort bardzo wysoki, to auto płynie po nierównościach (pod warunkiem sprawnego zawieszenia).

Z przodu jak i z tyłu jest dużo miejsca na nogi a i wysokie osoby nie będą narzekać na brak miejsca nad głową. Wszystkie przyciski są łatwo dostępne, bez problemów wiadomo gdzie co jest. Bagażnik jak na hatchbacka jest duży i dość ustawny. Jakość wykończenia nieporównywalnie lepsza od dziś produkowanych aut. Wszystkie materiały powyżej kolan pasażerów są miękkie i miłe w dotyku. Brakuje tylko schowków. W wersji przed liftingiem nie ma schowka w miejscu dla pasażera, więc zostają tylko kieszenie w drzwiach. To zdecydowanie za mało.

Klimatyzacja automatyczna świetnie się sprawdza. Latem chłodzi, zimą dobrze ogrzewa i szybko osusza szyby z pary.

W lusterkach widoczność jest dobra, do przodu przeszkadzają trochę grube boczne słupki, a parkowanie tyłem utrudnia pochyła szyba, ale ogólna widoczność jest na bardzo dobrym poziomie.

Nigdy nic z elektroniki i elektryki mi się nie popsuło. No nie, raz przełącznik podnoszenia szyby. Rozebrałem wyczyściłem styki i po 10 minutach był jak nowy :). Dodam że posiadam najbogatszą wersję wyposażenia.

Auto nigdy mnie nie zawiodło, nie zaskoczyło żadną niespodziewaną (spodziewaną też nie) awarią. Zawieszenie dość szybko się zużywa, ale to jego specyfika. Im większy komfort, tym szybciej się wybija. Poza tym na polskich drogach nawet w czołgu zawieszenie by nie wytrzymało.

Wydaje mi się jedynie, że 2 litrowy benzyniak, szczególnie posiadając tylko 115KM powinien palić mniej przynajmniej o 1 litr w mieście.

Wszyscy mówili mi, że to auto będzie się psuło. Po 7 latach stwierdzam że nie mieli racji. Wymieniam w nim tylko części i płyny eksploatacyjne, a zawieszenie co pewien czas również wymaga drobnych napraw.