Opinia Renault Laguna Dynamique 1.9 dCi 120KM (turbo diesel) kombi 2003r., ocena użytkownika (75d)

Renault Laguna Dynamique 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 dCi 120KM (turbo diesel)

data oceny: 2008-02-21

Najważniejszym elementem jest silnik. Jak wiadomo newralgiczną częścią jest sprężarka, która źle traktowana po prostu "pada". No i system common rail. To drogi układ, choć w tym silniku zastosowano system od Boscha i spisuje się nieźle.

Ten samochód na prawde nie jest wymagający. Wystarczy dbać o jakość paliwa i regularne przeglądy. Polecam jednak częstsze niż podaje producent wymiany oleju i filtrów. Nie są to drogie rzeczy.

Tym, którzy chcą mieć spore, komfortowe bezpieczne i niedrogie auto, a którym nie zależy na prestiżu posiadania wykwintnego znaczka na masce.

To na prawdę bardzo fajne auto. Nie mam pojęcia dlaczego jest tak fatalnie oceniane. Podróżuje się niem bardzo wygodnie, spalanie jest dość niskie jak na takie gabaryty samochodu. Bardzo ważnym elementem są koszty napraw. Części mechaniczne kupowane jako zamienniki kosztują bardzo często mniej niż do niemieckich konkurentów. Podsumowując, auto polecam tym, którzy chcą kupić tanie, ale całkiem dobre auto, które może cieszyć. Polecam!

Biorąc pod uwagę prostotę konstrukcji zawieszenia tego auta, jestem na prawdę pod wrażeniem. Nie sądziłem, że można osiągnąc takie właściwości trakcyjne bez zaiweszenia wielowahaczowego.

Mam wrażenie, że silnikm posiada niezły potencjał, ale zestopniowanie skrzyni nie pozwala mu się odpowiedznio rozkręcać. Wydaje mi się, że można było darować sobie 6. bieg.

Zawieszenie jest (wydaje mi się) świetnym kompromisem pomiędzy komfortem a sportowymi nastawami. Można tym autem na prawdę jeździć szybko i bezpiecznie w zakrętach. Daje poczucie bezpieczeństwa. Fotele w wersji Dymanique są na prawdę świetnie wyprofilowane. Tylna kanapa okazuje się całkiem wygodna.

Wnętrze kabiny jest całkiem przestronne. Denerwować może tylo zbyt mała jak dla mnie odległość kierownicy od pedałów (mimo regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach). Może mam za krótkie ręce, albo za długie nogi.

Klimatyzacja dwustrefowa działa bardzo dobrze. Latem nie ma problemu ze schłodzeniem wnętrza. Silnik stosunkowo szybko się grzeje, wię i zimą we wnętrzu szybko robi się ciepło.

Pomimo "sportowych" foteli w Lagunie siedzi się wysoko. Powierzchnia szyb jest duża, więc nie ma problemu z obserwacją tego co dzieje się wokół samochodu.

Trzeba przyznać, że design wnętrza jest całkiem nowoczesny, to jakośc materiałów i ich spasowanie nie jest najlepsze. Czasem z konsoli dobiegają jskieś trzaski, czy poskrzypywania.

Bardzo dobrze zestrojone zawieszenie. Proste w konstrukcji, a dające poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Na dodatek śmiesznie tanie w naprawach.