Opinia Renault Megane 1.5 DCI 100KM (olej napędowy) kombi 2004r., ocena użytkownika (24tm)

Renault Megane 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 1.5 DCI 100KM (olej napędowy)

data oceny: 2015-02-01

Zużycie paliwa to ogromny plus Trasa Barcelona-Kolonia-Częstochowa Barcelona ok 5 tys km przy dwuch pasażerach i ok 500 kg ładunku do granicy PL 4,2L/100 przy średniej prędkości 120-140km/h w Polsce podskoczyło do 4,7L Miast bez problemów mieszcze się w 5 Litrach z zapasem Nie jest to jedyne auto w rodzinie dlatego używam go raczej na dalsze trasy

Właściwie na to od kogo się kupuje. Ja kupiłem od profesora jakiejś uczelni który nawet żarówkę wymieniał w serwisie Przy zakupie miał 62 tys km Gość regularnie wymiena auto co 6 lat Zapłaciłem taką kwotę że nic tylko brać z zamkniętymi oczami

ogólnie na to co zwykle

Osobom preferującym spokojne pokonywanie dystansów

Gdyby nie tandetne materiały i równie tandetne wykonanie dał bym 8 punktów

Auto prowadzi sie stosunkowo dobrze jednak bardzo trzeba uważać w zakrętach gdy mamy bagażnik obciążony- Tył ma tendencje do uciekania w bok. Dość dobrze sprawia się układ kierowniczy Hamulce naprawdę wzorowe Parkowanie mi nie sprawia kłopotów ale osoby nie mające wprawy będą miały problemy z parkowaniem

Alastycznośc więcej niż dobra Skrzynia nie stwarza problemów może troczę krótki skok na wsteczny ale może to wina moich przyzwyczajeń Przyśpieszenia jak na taki mały silnik dość dobre, nie nalerzy traktować tego samocjodu jak sportowego bolida, wóżek raczej do spokojnej jazdy.

Resorowanie-raczejśrednie trochę za miekkieale przy 4 osobach i bagażu trochę lepiej na szkrętach uważać tył ma tendencję do uciekania przy śliskich lub mokrych nawierzchniach bardzo niebezpieczne Fotele stosunkowo dobre ale dżwignie regulacji wołają o pomstę do nieba bardzo delikatne wykonane byle jak Wyciszenie średnie do 120km/h stosunkowo dobrze przy większych prędkościach dość uciążliwy hałas, powyżej 150 hałas bardzo męczący

Przestrzeń z przodu nie budzi większych zastrzeżeń chociaż osoby o słuszniejszych gabarytach będą miały problemy z zapinaniem pasów, tył ok. Wygoda obsługi dość dobra, przyciski otwierania szyb i blokady drzwi umieszczone na drzwiach są w złym miejscu, kierowca musi bardzo daleko cofać rękę aby np uchylić okno co w czasie szybkiej jazdy bardzo rozprasza Jakość materiałów to grzech główny, twarde łatwo rysujęce się plastiki, wykładzina podłogowa to materiał z trzeciego gatunku a wykonanie godne krajów trzeciego świeta, materiał kierownicy to dopiero kuriozum na skalę światową totalna tandeta podobnie uchwyty wewnętrzne dzrwi obłażą z warstwy wierzchniej, klamki drzwi również mają tendencję do zacinania się. Karoseria rezonuje, Blachy potęgują hałac podczas jazdy chyba żle tłoczone nie posiadają tłoczonych wzmocnień, Bardzo kiepska jakość plastików zewnętrznych karoserii. Przy 160km/h odpadł mi spojler tylny wraz z trzecim świetłem stop, mam sygnały śe dzieje się podobnie podczas mycia pod ciśnieniem. Tu producent wie o tym y wymienia bezpłatnie te spojlery Szyba przednia trafiona kamyczkiem wielkości atomu rozsypała się w drobny mak przy prędkości 140km/h było bardzo wesoło.

tył samochodu nie dogrzanu

Tu nie jest super ale ujdzie

Jak narazie ok

Jak dotąd nie dokonywałem żadnych napraw poza wymianą pasków i materiałów ekspluatacyjnych (klocki opony oleja filtry) nic nie naprawiane Obecny przebieg 126 000 km Jazda po dobrych drogach ne w Polsce Z tego co wiem nie nalezy odwiedzać serwisu Renault.

Bardzo złej jakości materiały wykończeniowe i wykończenie

Naprawdę bardzo niskie nax do 5 litrów a dodam że mam dość ciężką nogę.

Zbigniew