Opinia Renault Scenic grand 1.9 cdi 120KM (olej napędowy) mini-van 2004r., ocena użytkownika (9bc)

Renault Scenic grand 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.9 cdi 120KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-05-11

mogło by być lepiej ale w końcu czasami lubie sobie pocisnąć moze dla tego :)

Cenie auta bezwypadkowe albo chodziarz po drobnych zarysowaniach dlaczego z przodu auta znajduje się mnóstwo plastiku itd nie da się tanim kosztem tego naprawić - sprawdzać przebieg

na pewno na dobrej jakości paliwo ponieważ jak każdy taki silnik / CDI / nie lubi lipy co przyszłościowo może się odbić na poważnych usterkach napędu. Nie tankujemy paliwa z beczki !!!!!!!!!!!

rodzina od 4 do 6 osób, rodzina lubiąca długie wyjazdy osoby prowadzące działalność gospodarczą lub praca zarobkowa TAXI

Auto rodzinne dla max sześciu osób komfortowe, pojemne wygodnie o atrakcyjnych nowoczesnych kształtach, nowoczesne wyświetlacze, palenie na kartę nie na kluczyk, mało awaryjne za 70 procent wartości np VW czy też Audi które nie są znowu aż takie wspaniałe. Myślę że decydując się na Renault Scenica nie będzie Państwo żałować.

wymarzone zawieszenie w aucie rodzinnym bo takim jest grand scenic, auto dobrze się prowadzi, posiada bardzo dobre hamulce wspomagane przez elektroniczne systemy bezpieczeństwa ABS i system nagłego hamowania, nad kontrolą jazdy czuwa esp, czego więcej trzeba w aucie z tego roku. Parkowanie szczególnie tyłem mimo czujników jest utrudnione z uwagi gabaryty

Pamiętajmy, że jest to diesel nie jest to samochód do sportowej jazdy. Mimo to jest dynamiczny o wiele bardziej jak montowany w scenicach 1,5 dci co daje więcej pewności przy wyprzedzaniu. Skrzynia biegów jest ok lecz moze same przełożenia powinny dawać dla pojazdu większych przyspieszeń. / nie jestem fachowcem w tej dziedzinie/

Kabina jest bardzo komfortowa, wygodna i przyjemna. W pierwszy i drugim rzędzie foteli jest wystarczająco miejsca fotele są regulowane w różnych płaszczyznach ogólnie 10 pkt. natomiast trzeci rząd foteli przeznaczony jest tylko dla dzieci dorosły mógł by tam siedzieć jedynie za karę ale natomiast plus za szybkie składanie i rozkładanie foteli

jw. jest wystarczająco dobrze aby sprawić nam przyjemność z jazdy skupie się nad trzecim rzędzie foteli korzystając z nich można powiedzieć że bagażnik jest ale jakoby go nie było chociaż zakupy z Biedronki na pewno się zmieszczą :) + za przednie błotniki z plastiku oraz stoliki na fotelach oraz mnóstwo schowków w podłodze i nie tylko

ogrzewanie ok. wystarczy klima manualna mogła by być bardziej wydajna chociaż kiedyś nie było klimy i też było ok

+ za lusterka zewnętrzne oraz za samo ściemniające się lusterko wewnętrzne wraz z dodatkowym lusterkiem dającym możliwość obserwacji np. dzieci z tyłu

brak awarii nic dodać nic ująć pozdrawiam właścicieli Fordów Focusów - współczuje wam.

brak awarii jeżeli chodzi o koszty np wymiany olejów filtrów pasków itd są to średnie kwoty tak jak przy innych popularnych modelach pojazdów oczywiście na boga nie robimy tego w serwisach ponieważ zdzierają z nas kasę jak też inne marki. W tradycyjnych punktach obsługi ok 40 procent taniej

Nigdy mnie zawiódł a jest to mój 4 scenic