Opinia Renault Safrane 3.0 V6 0KM (benzyna+gaz) liftback 1997r., ocena użytkownika (apv)

Renault Safrane 1997r. - opinia użytkownika

nadwozie: liftback

silnik: 3.0 V6 0KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-07-21

Silnik bardzo dobrze toleruje instalację sekwencyjną. Spalanie można łatwo przeciągnąć stylem jazdy. Np. ja w mieście 11 l/100 córka nawet 18 l/100 Mój rekord w trasie 7,2 l/100 ale tak nie jeżdżę na codzień. Spalanie na poziomie 8 l/100 to efekt spokojnej jazdy (90-120 km/h)

Na zawieszenie i stan silnika.

Przestrzegać instrukcji obsługi. To auto z dusza.

Auto polecam dojzałej osobie bez względu na płeć (prowadzenie wyborne) ceniacej komfort, niską cenę zakupu, i akceptujacej automatyczna skrzynię biegów którą gorąco polecam. Należy wybrać oszczędniejszy silnik.

Jest to relikt porządnej roboty, komfortu jazdy i uzytych do budowy materiałow. Siedzenia tego auta nie wykazują oznak zużycia (welur). komfortpozwala na pokonywanie bardzo długich tras bez zmęczenia. Marka nie cieszy się wzięciem ale przy dobrym traktowaniu odwdzięczy się (jak żona). Silnik elastyczny ale dla bogatych jak auto kiedyś. Cena zakupu żadna.

Prowadzenie znacznie lepsze po wymianie amortyzatorów na gazowe. niestety na nierownościach owocuje to hałasem z okolic podwozia i wypełnionych pierdołami kieszeni drzwi.

Zaletą silnika wg mnie jest łańcuch rozrządu, skrzynia i silnik to nie najnowsza konstrukcja ale sprawują się całkiem poprawnie. Nie jest to samochód sportowy więc ocenę przyspieszeń określam jako "spoko" bezpieczną. Brzmienie silnika po wciśnięciu pedału przyspieszenia budzi emocje.

Jak wyżej pisałem wymieniłem zużyte komfortowe amortyzatory na bezpieczniejsze gazowe na czym ucierpiał komfort,Podczas jazdy można rozmawiać szeptem. Ze względu na "kanapy" żona nie chce słyszeć o zmianie samochodu-przednie strefowo pompowane i podgrzewane.

Jest to duży wygodny samochód podróżny. Ergonomia bez zarzutu. Bagażnik duży z możliwością powiększenia o tylne siedzenia (łatwe) Karoseria (rok 1997)bez śladów korozji.

Klimatyzacja strefowa automatyczna wystarczająco szybko reaguje na nastawy.

Wszystko w porządku.

W 11-to letnim samochodzie wymieniłem część przekażników i musiałem zrezygnować z jednego złącza o dziwo wewnątrz karoserii (podobno to typowa usterka). Problemem tego samochodu byli niedouczeni lub cwani mechanicy-nawet w serwieie próbujący naciagnąć mnie na kosztowne wymiany podzespołów. Jeden sprytny młody elektryk pomógł.

Przy tak niskich przebiegach popełnianych przewaznie w jeżdzie miejskiej nie mam wiele do roboty przy samochodzie. Przekazniki rozrusznika i pompy paliwowej zuzyły sie przypuszczam w swoim czasie, ale oznaki usterki bardzo mnie przestraszyły.

Podejście mechaników do francuskiego produktu. Nieznajomość tematu pokrywają zwykle arogancją.

Dzięki przewygodnym fotelom i przestrzeni oraz dobremu wyciszeniu wnetrza nie potrafię znależć samochodu równorzędnego w tej cenie !!!