Fiat Cinquecento opinie, oceny użytkowników, Fiat Cinquecento spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento

1998r.

Średnia ocena: 6.20/10

Fiat Cinquecento spalanie (l/100km)

6.50/6.85
4.80/5.30
5.66/6.10

Oceny FIATA CINQUECENTO

2011-02-14

skrzynia biegów to porażka, musiałem sie do niej przyzwyczajć dopiero po tym jak trochę pojeździłem to wyczułem to maleństwo i tą toporną skrzynie biegów .
najważniejsze to mieć sprawne amorki i sprężyny wtedy jeździ sie dobrze, wyciszenie słabe no i jazda max we dwoje wtedy jest jeszcze żwawy .
z przodu dużo miejsca , z tyłu to już słabiutko ale dwie przeciętne osoby spokojnie wejdą , odporny na korozje ja swojego zalałem olejem progi itp. i rudy go nie gryzie, bagażnik mały ale zawsze jest możliwość złożenia tylnej kanapy .
Po wymianie amortyzatorów przód i tył , elegancko sie prowadzi , wcześniej bardzo go bujało i przechylało na boki.

2009-08-22

Auto dośc dobrze spisywało się do 90000km zdarzały sie awarie, ale nie było ragedii. Po 90tys. było juz znacznie gorzej! Co chwilę coś wysiadało. Pomijając awaryjność bardzo dobrze spisywało się w mieście, poza nim już znacznie gorzej.
Od pojemności 700cc nie ma co za dużo wymagać, ale mogłoby być znacznie lepiej.
Na przednich fotelach można tym autkiem przejechać kilkaset kilometrów choć jest to męczące. Na tylnych sobie tego nie wyobrażam
Jedyna zaleta w tej kategori to bardzo duża ilośc miejsca z przodu i wygoda wsiadania na przednie fotele
Małe autko, dobrze sprawdza się w mieście z jazdą w trasie jest już znacznie gorzej. Kiepsko trzyma kierunek, koleiny dają sie mocno odczuć.

2010-03-09

Silnik jest dość słaby (w porównaniu np. z tico) Spalanie i awaryjność również większa. Na szczęście nie ma żadnych problemów z naprawami. Elastyczność raczej słaba ba silnik kręci najlepiej kręci się w zakresie 3500obr/min do 5000obr./min. Dwukrotny wyciek oleju ze skrzyni biegó...
Fotele z przodu są bardzo wąskie i nie trzymają na boki. Wyciszenie całkiem niezłe.
Miejsca z przodu jest całkiem sporo. Z tyłu jest już tragedia. Prawie jak w maluchu. Na tylny fotel tylko dzieci lub pies (nie spory). Bagażnik jest mały (wchodzą do niego nadkola) i ma wysoki próg załadunkowy

Piotr2008-03-04

całokształt ? Części bardzo tanie ... i nic pozatym. Nerwy trzeba mieć ze stali albo lubieć majsterkować. W każdym innym wypadku proponuję kupić coś innego
to nie samochód z klasy bmw więc nie krzywdząc konstruktorów oceny takie a nie inne
j.w.
no cóż , ciężko cieniasa oceniać ....
parkowanie ? - chyba nie trzeba komentowac Prowadzenie - jak na takie maleństwo całkiem przyjemne efekty Hamulce - no coz jaki silnik takie hamulce

było by nieżle gdyby nie powtarzające się usterki u mnie co roku prawie te same
za mało mocy
lipa w vanie kiepskie resorowanie i kiepskie przednie fotele jazda z kompletem pasażerów męcząca, wyciszenie żadne
gdyby nie van to dało by się coś zrobić z tyłu
jest nieżle ale mogło być lepiej

Średnie oceny FIAT CINQUECENTO

4.3/10
4.3/10
3.5/10
4.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Cinquecento brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda CX-5.

Fiat Cinquecento

Fiat Cinquecento

Mazda CX-5

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Cinquecento

Fiat Cinquecento 900 41KM 1998r. hatchback

Dla mnie jedyny minus tego auta to słabe przyśpieszenie na światłach i toporna skrzynia biegów po za tym jestem zadowolony można się przyzwyczajć, Dobry samochód mało pali paliwa, śmiga też dobrze jak sie go przydusi, mały to zero problemu z parkowaniem do miasta jak znalazł na zakupy itp. w trasie też daje rade :)

dobra widoczność nie ma co narzekać .

kilka rzeczy wymieniłem za jednym zamachem ponieważ było już widać że niedługo się te części zużyją, jak np. amorki, układ wylotowy spalin,itp. a Ja lubie jak wszystko gra, do tego części tanie jak do roweru to bardzo duża zaleta tego autka, po tych wymianach autko sprawuje się dobrze .

dobrze sie nagrzewa w zimie po około 10min. już ładnie cieplutko :)

Na razie nie narzekam, poza wymianą kilku żarówek .

Fiat Cinquecento: cabrio, coupe, hatchback, inne, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Fiat Cinquecento: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Fiat Cinquecento: 0.7, 0.9, 1.1, 1.2, 1.9

Fiat Cinquecento: 2007, 2001, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1985