Fiat Ducato opinie, oceny użytkowników, Fiat Ducato spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Ducato

6.63/10

Fiat Ducato spalanie (l/100km)

miasto -.--/-.-- 10.50
trasa -.--/-.-- 9.30
cykl mieszany -.--/-.-- 10.02

Ducato

OCENY FIATA DUCATO

Bardzo udany samochód jako polączenie osobówki z ciężarowy. Fakt posiadania dodatkowego bagażnika dachowego( przewóz dlugich elementów np.rury 5metrów) rekompensuje posiadanie 6 miejsc
Jeśli chodzi o możliwość przyszpieszania to rewelacja. Moja opinia dotyczy wersji osobowej( bo taką posiadam) przyspiesza jak osobowe i trzeba szybko zmieniać biegi bo jeśli idzie o skrzynię to mimo wszystko to jest bus.
Model w wersji Panorama posiada kompletną tapicerkę na bokach i suficie i dlatego jest cichsza od blaszaka. Drugi i trzeci rząd foteli to pojedyńcze siedziska z oddzielną regulacją oparcia i podlokietnikami - pelen komfort
Auto bardzo obszerne i wysokie. Od drugiego rzędu osoby o wzrości 190 cm mogą sobie spokojnie stanąć. Bagażnik jak to w busie. Możliwość sztywnej, szczelnej zabudowy (taką posiadam do 6 miejsc)dodatkowo zwiększa funkcjonalność Panoramy.
Dość precyzyjny uklad kierowniczy i lekko pracyjący, ze skrętem nie ma problemu jest bardzo manewrowy( mam średnią wersję dlugości). Co do parkowania Panorama jest wersją przeszkloną a dodatkowo ja zamontowalem kamere cofania i jest super.

Ogólnie oceniam auto jako bardzo dobre do pracy, osobiście zrobiłem nim 200 tyś km w dwa lata i naprawde nie mogę narzekać dodam jeszcze, że prawie non stop z dużą przyczepa transportowa.
Silnik jak na pojazd dostawczy o tej masie to po prostu RAKIETA.
Wyciszenie w stosunku do innych pojazdów dostawczych z tego roku mimo wszystko bdb.
Mimo upływu & lat żadnych oznak korozji, mało miejsca z przodu dla pasażerów ale jako kierowca nie narzekam
Zdecydowny brak ABS, w tym roczniku juz powinien być :-( Hamulce bardzo dobre ale na pusto przy ślizgiej powierzchnii wpada w poślizgi.

Auto oceniam na naprawdę bardzo dobre i polecam je każdemu kto przymierza się do kupna tego samochodu.
Co do przyspieszenia nie można za dużo powiedzieć ponieważ nie możemy zapominać, że to jest bus. Ale ma duży mocny silnik więc można powiedzieć, że przy wyprzedzaniu z pełnym załadunkiem nie mamy żadnego problemu i auto zbiera sie bardzo dobrze.
Jak już wspomniałem jest to bus więc siedzeń z tyłu raczej mieć nie będziemy. Co do wyciszenia to jest przeciętnie. Nie możemy zapomnieć o tym, że to auto stworzone jest do pracy a nie do podróżowania.
W Ducato niestety słaby jest skręt i to jest jedyny minus w układzie jezdnym.

Jak dla mnie lepszą byłaby wersja nieco niższa a dłuższa (nie ma takiej opcji - może w przyszłości???). Poza tym - jak reklamują - po prostu WÓŁ ROBOCZY, ale fajny wół.
no to nie wyścigówka, ale jak na busa jest naprawdę ok. Problemy z motorem były przy mrozach - zamarzała odma, całe szczęście że auto na gwarancji...Skrzynia biegów-od jakiegoś czasu troche jakby ciężko włożyć wsteczny...
oby tak zawsze....
kto wymyślił ręczny hamulec po lewej stronie? Materiały wykończeniowe poziom przyzwoity.
Układ jezdny w zasadzie bez zastrzeżeń - promień skrętu SUPER, klocki jeszcze ok.

polecam wół roboczy nie do zajechania przy czym bardzo dobrze wyposażony i oszczedny ,tylko ta rdza
silnik nie do zajechania jesli się tylko o niego dba to nawet wicieków nie widać,są opinie że siadają skrzynie wystarczy wlać oleju do skrzyni po korek i problem znika wada fabryczna wg. servisu wchodzi 2 litry ja leje 4 po korek wlewowy.
mam dodatkowe poduszki pneumatyczne zawieszenia wiec roznicy pusty ,załadowany nie odczuwam
i na koniec własnie ta karoseria ktora jest bardzo podatna na rdze
troszkę wychylał się na zakrętach ale ogólnie nie gorzej niż konkurencja

ŚREDNIE OCENY FIAT DUCATO

5.1/10
5.0/10
4.8/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Ducato brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Master.

Fiat

Ducato

Renault

Master

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Ducato

Fiat Ducato Panorama 2800 idtd 122KM 2000r. bus

Z widocznością do tylu ze względu na pelne przeszklenie jest dużo lepiej. Ja zamontowalem jeszcze kamerę cofania i dziecko teraz może cofać.

Każdy z rzędów foteli posiada wlasne ogrzewanie i do tego jeszcze WEBASTO

Z ukladami elektrycznymi - bez awaryjne. Elektronika - czasami glupieje central zamek

Pełna opinia o Fiat Ducato Panorama 2800 idtd 122KM 2000r. bus »

Fiat Ducato: bus, hatchback, kombi, van

Fiat Ducato: olej napędowy, turbo diesel

Fiat Ducato: 0.6, 0.65, 0.7, 0.8, 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 4.0, 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, 4.7, 4.8, 4.9, 5.0, 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 6.0, 6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7, 7.8, 7.9, 8.0

Fiat Ducato: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2002, 2001, 2000, 1999, 1997, 1996, 1995