Fiat Marea opinie, oceny użytkowników, Fiat Marea spalanie (strona 4)

Opinie o samochodach Fiat Marea

Średnia ocena: 7.89/10

Fiat Marea spalanie (l/100km)

9.36/10.37
7.24/8.01
8.21/9.07

Oceny FIATA MAREA

2008-08-17

Bardzo funkcjonalne i nie drogie w eksploatacji autko rodzinne. Bardzo przyjemny komfort podróżowania.
Biegi nawet przy dużym mrozie wchodzą bardzo płynne (nie trzeba się siłować z lewarkiem). Przyspieszenie zadowalające lecz przy właczonej klimatyzacji odczuwalny spadek mocy.
Bardzo dobrze znosi nierówności. Jestem wędkarzem i często jeżdzę po polach, drogach szutrowych itp., wysoki prześwit pozwala na spokojne przemieszczanie się bez obawy o uszkodzenie zawieszenia czy też podwozia.
Mogła by być troszkę lepsza jakość "plasików". Ogniska korozji świadczą o powypadkowej przeszłości auta. Brak uchwytów na napoje.
Polecam zamontować czujniki cofania (cena ok.100zł), bardzo się przydają w wersji "WEKEEND"

2009-07-11

fiat marea oferuje wiecej niz inni wyposazenie i ogromny bagażnik przy niewygórowanej cenie
Silnik jtd idealny do tego samochodu dobrze sobie radzi z samochodem załadowanym do pełna i do tego jest ekonomiczny skrzynia biegów potrafi czasem zgrzytnąć
w środku jest cicho fotele sa wygodne zawieszeni troche miekkie jak na kombi
jestem wysoki a na brak miejsca nie narzekam z tyłu jest wyastarczajaco miejsca.Wszystkie przyciski są tam gdzie powinny być,schowków jest wystarczajaca ilosc.Bagaznik jest ogromny.Rdzy w tym samochodzie nie wystepuje
Marea dobrze sie prowadzi mogło byc tylko twardsze zawieszenie wspomaganie jest idealne

za małe pieniaze samochód diesel z dobrym wyposażeniem klimatyzacją automatyczną i dużym bagażnikiem,halogenami
silnik jest super idealny do tego samochodu.Jeszcze mnie nie zawiódł
wogule nie słychac ze to diesel
troche mało miejsca za kierownicą.Jakość plastików mogła być lepsza-szczególnie klamki wewnątrz łuszcza się i panel z przyciskami otwierania szyb.Bagażnik jest super i patent z opuszczanym zderzakiem.Jedynie zawiodła klamka bagażnika zardzewiała i się rozpadła spreżyna.Jeśli chodz...
dobrze sie prowadzi wspomaganie tez działa tak jak powinno.hamulce powiny być mocniejsze.

Robert2011-11-27

Jestem zadowolony z zakupu tego modelu .Pomimo,że w czasie wyjazdu na wakacje z rodziną zawiódł mnie i kończyło się na lawecie . Padł czujnik położenia wału korbowego. Wymiana 30 minut koszt 100 zł.
Układ napędowy,pomimo ,że mam silnik 1.6 16V,czyli najsłabszy z gamy sprawia bardzo dobre wrażenie dynamika zaskakująco dobra ,skrzynia biegów działa lekko i precyzyjnie.
Mogłoby być trochę ciszej ,ale może być też wina tłumika najtańszego na rynku.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze pomimo ,że kombi hamulce mogłyby być trochę lepsze,ale może jest ,to spowodowane że mam tarcze i klocki przód do wymiany. Niestety z racji ,że jest to kombi parkowanie nie jest najłatwiejsze.

2008-02-13

tani ekonomiczny nie awaryjny,pojemny,trochę za słaby z kompletem pasażerów(przyspieszenie)
Brakuje mocy przy wyprzedzaniu powyżej 90km/h jeśli jest obciążony kompletem dorosłych pasażerów.
auto stosunkowo wygodne nawet dla pięciu osób.Niestety wersja kombi nieco skrzypi na naszych drogach
nie koroduje ,nieco za miękka blacha
to nie jest sportowe auto.do spokojnej jazdy -bez zastrzeżeń

Średnie oceny FIAT MAREA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Marea brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Jaguar XJ.

Fiat Marea

Fiat Marea

Jaguar XJ

Jaguar XJ

Fiat Marea: kombi, sedan (limuzyna)

Fiat Marea: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Marea: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.4

Fiat Marea: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996