Fiat Seicento (600) opinie, oceny użytkowników, Fiat Seicento (600) spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Seicento (600)

2002r.

Åšrednia ocena: 6.75/10

Fiat Seicento (600) spalanie (l/100km)

7.01/7.00
5.20/6.00
10.73/6.50

Oceny FIATA SEICENTO (600)

Auto godne polecenia jednak nie na długie trasy. Jest bardzo ekonomiczne, sekwencyjny wtrysk gazu sprawia że auto spala średnio ok 6,5 litra gazu/100km przy dosyć ciężkiej nodze(podane w podpunkcie powyżej spalanie jest dla gazu), spalanie średnie benzyny ok 6l/100km. Spalanie przy bardzo os...
Jak na tak małe auto, silnik w zupełności wystarcza. Na przyspieszenie od 0-80 nie mogę narzekać nawet całkiem niezłe fury zostają z tyłu jak wciskam mocniej gaz. Od 80-120 jest już naprawdę kiepsko. No cóż w końcu to tylko samochód miejski.
Komfort podróżowania dosyć niski, ale czego można wymagać od samochodu za 10 tyś zł. Z pewnością znacznie lepiej niż w maluchu czy Cinquecento, ale nie jest to auto na bardzo długie trasy. Dziennie przejeżdżam ok 110 km i nie narzekam, ale nie wyobrażam sobie spędzić pół dnia za ki...
PozostawiÄ™ ten podpunkt bez komentarza...
Jeżeli chodzi o układ prowadzenie auta to jest ok, może nie jak w autach z wyższej półki ale nie narzekam. Układ kierowniczy- przydałoby się wspomaganie... Hamulce- miałem kilka sytuacji w których przydałby się ABS. Duży plus parkowanie (auto jest małe i wszędzie się zmieści)

2009-10-21

Skrzynia biegów mocno niedopracowana, bardzo długie przełożenia, trudnści z wrzucaniem biegów (zwłaszcza 1 i wsteczny). silnik dość zwinny, sprytny, ale zawsze jest to tylko 1.1 MPi na zimnym klekocze jak diesel
słabe wyciszenie wnętrza, przy prędkościach powyżej 90km/h ciężko jest swobodnie rozmawiać. Fotele nawet wygpdne, za to bardzo niewygodne wyprofilowanie pedału gazy, po godzinie jazdy noga cierpnie tak, że trzeba robić postój (pedał za wysoko, nogę trzeba trzymać "w powietrzu&qu...
wspomaganie układu na pewno było plusem, ale auto słabo trzyma się drogi. Hamulce słabe, zwłaszcza tylne, gdzie średnio co rok trzeba zmieniać szczęki cylinderki i rozpieraki. Bardzo łatwo i zwinnie się parkuje

2008-03-02

Jestem zadowolony z pojazdu. Kupiłem auto nowe i naprawdę nic nie musiałem przy nim robić, olej wymieniano tylko podczas przeglądów w serwisie. Od przeglądu do przeglądu auto nie sprawiało żadnych problemów. Polecam pojazd szczególnie dla dwóch osób. Sprawdza się.
Pojazd nie jest do szybkiej jazdy, ale jak potrzeba to można przycisnąć i jak na swoje parametry to jest ok.
Auto jest zwinne, w środku można swobodnie rozmawiać podczas jazdy nawet ponad 100 na godz.Jeżeli chodzi o komplet pasażerów, to silnik 0,9 jest za słaby.Dla dwóch dorosłych +dziecko jest super.
Pojazd jest wygodny jak na swoją sylwetkę, można jechać nawet kilkaset kilometrów i jest wygodnie.(To nie jest maluch).
Auto prowadzi się super, zawsze można się zmieścić na ciasnym parkingu, bo jest niewielkie. Żona woli jechać na zakupy seicentem, bo wszędzie zaparkuje inie straci dużo kasy, bo nie miałaby gdzie załadować zakupów.

2015-11-06

Auto małe zwinne, idealne na krótkie trasy dla 1 lub 2 osób, lub na dojazdy do pracy.
Silnik jest bardzo wytrzymały i jak na tak małe i lekkie auto w zupełności wystarcza. Przyspieszenie do 80 nie stanowi żadnego problemu, rozpędza się praktycznie odrazu, natomiast powyżej 80 to już katorga...
Po odpowiednim ustawieniu fotela jazda jest całkiem przyjemna, chociaż na dłuższą metę przerwy są wręcz konieczne. zwłaszcza jak mamy pasażerów z tyłu, ponieważ tam jest naprawdę niewiele miejsca.
Co do przestrzeni to wszystko zależy, ja jestem niska więc mi w zupełności wystarcza, ale mój mąż zawsze narzeka na nogi :) Dużym minusem tego auta jest jego klamka, sprężynka zużywa się często i szybko po naprawie, przez co klamka nie odbija.
Prowadzi się całkiem nie źle, ale na zakrętach trzeba uważać. Z parkowaniem auta nigdy nie miałam problemów, mieści się praktycznie wszędzie :)

2008-02-12

Praktycznie bezawaryjny egzemplarz. Przednie amortyzatory wymienione po tym jak Å›ciÄ…Å‚em krawężnik w mysÅ‚owicach - jakiÅ› dziadzio zajechaÅ‚ mi drogÄ™ (na badaniach diagnostycznych kilka miechów przed wyszÅ‚y rewelacyjnie, po spotkaniu z krawężnikiem lewy siÄ™ wylaÅ‚). Alternator Å‚adowaÅ‚ Å...
Dość żwawy malec (silnik 1.1 MPI)
Jesli ktoś szuka konfortu podróży to chyba nie ten adres. Sei to dobre auto miejskie ale dalekie podróże nim męczą - kilkukrotnie zaliczylem trase z Katowic nad morze - dojechać, dojechałem bez problemu ale po kilku godzinach jazdy wszystko boli :).
Czego tu wymagać od tak małego autka - przyzwoicie.

Åšrednie oceny FIAT SEICENTO (600)

3.8/10
4.2/10
4.5/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Seicento (600) braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Corsa.

Fiat Seicento (600)

Fiat Seicento (600)

Opel Corsa

Opel Corsa

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Seicento (600)

Fiat Seicento (600) GO 1100 MPI 54KM 2002r. hatchback

auto małe i ergonomiczne, dla 2 osób w sam raz. Silnik 1.1. zapewnia w stosunku do masy auta nawet dobre osiągi. tanie cześci exploatacyjne, jednak jak na tak mało zaawansowany technologiczne samochód - zbyt często "coś w nim siada". słaba jakoś materiałów sprawia że nie służą one zbyt długo, chyba że ktoś dba o samochód jak o własną żonę ;)

słabe wyciszenie wnętrza, przy prędkościach powyżej 90km/h ciężko jest swobodnie rozmawiać. Fotele nawet wygpdne, za to bardzo niewygodne wyprofilowanie pedału gazy, po godzinie jazdy noga cierpnie tak, że trzeba robić postój (pedał za wysoko, nogę trzeba trzymać "w powietrzu")

jesli się odsunieprzednie siedzenia max do tyłu - to z przody luzik - dużo miejsca. Ale z tyłu za to nawet dziecko nóg nie wciśnie. Słaba jakoś materiałów wykończeniowych - plastiki trzeszczą na dołkach, kierownica się wyciera już przy 100tys km, Na karoserii mimo że blacha ocynkowana, po 6/7 latach w niektórych miejscach wykwita rdza (zwłaszcza na tylnej klapie) podwozie tzreba kontrolować co 2 lata i przed rdzą zabezpieczać.

Co do awaryjności - nie psuje się dużo części, ale to zależy na jaki egzemplarz się trafi, ja trafiłem źle - i mam jedną usterkę której nikt nie potarfi zdiagnozować i naprawić (auto okresowo nie chce palić)

MOże jako takich zwarć nie ma, jenka jak się znjadzie jakiś błąd (ja z moim borykam się już od roku) to mimo że auto wcale nie zaawansowane tak bardzo technicznie - ASO nie potrafi wykryć usterki w układzie elektrycznym.

Fiat Seicento (600): bus, coupe, hatchback, liftback, sedan (limuzyna), van

Fiat Seicento (600): benzyna, benzyna+gaz

Fiat Seicento (600): 0.9, 1.0, 1.1, 1.4, 1.6

Fiat Seicento (600): 2011, 2008, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998