Fiat Siena opinie, oceny użytkowników, Fiat Siena spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Siena

1.6

Średnia ocena: 7.06/10

Fiat Siena spalanie (l/100km)

9.50/11.18
7.27/8.62
8.53/9.96

Oceny FIATA SIENA

2008-02-14

dla mnie super za te pieniądze kupując go miałem mieszane uczucia jednak przekonałoem się że to auto jest naprawde niezawodne zrobiłem nim 160000 w 2,5 roku teraz ma 260000 i silniczek pali na dotyk nic nie puka nic nie stuka za te kase to naprawde super autko. jednak lubi aby o nie dbać czy...
mało elastyczny silnik ale to przecież 16 zaworówka a one lubią wysokie obroty do 3 tysięcy cieniutko ale powyżej przy odpowiedniej zmianie biegów niejednemu szczęka opadała naprawde zwinny motor i bezawaryjny zrobiłem nim 160000 jak go kupiłem miał 100000 teraz ma 260000 i oprócz mate...
bardzo miękkie zawieszenie aż za miękkie fotele dośc wygodne jezdziłem nim do francji i plecy dawały dopiero swe oznaki po 14-16 godzinach jazdy więc jest nieżle tylne nie wiem:)wyciszenie jest słabe silnika nie słychać jednak bardzo uciążliwy jest szum wiatru przy większych szybkości...
przestrzeń z przodu ok siedzi się dość wysoko i jest dobra widoczność z tyłu chyba nie ma za wiele miejsca ale cóż się dziwić bagażnik ogromny jak na to auto i choć miałem butle przy fotelu tylnym 40 l. to i tak pozostawała masa miejsca tylko ograniczał dostęp do niego wysoki próg ...
bardzo mało stabilny i nieodporny na podmuchy bocznego wiatru trzeba było się do tego przyzwyczaić zawieszenie dośc miękkie i przyjemne układ kierowniczy zbyt mocny ale to przypadłość wszystkich fiacików hamulce choć wentylowane troszke za słabe jak na ten silnik

2009-05-13

Do zalet zapewne można zaliczyc cene samochodu. Samochód polecam ludziom którzy zaczynają swoją przygode motoryzacyjną, Bardziej doświadczeni kierowcy na pewno znajdą coś lepszego.
Silnik w połączeniu ze skrzynią jest w miarę elastyczny i na pewno nie ma strachu że sie nie zdązy przy wyprzedzaniu. po 5 latach jazdy na LPG konieczna była wymiana wtrysków. Koszt około 1,5 tyś
Jazda Sieną i z z pełnym obciążeniem lub z kompletem pasażerów nie należy do przyjemnych. Auto jest niesabilne i pływa po drodze. Samochód jest podatny na podmuchy boczne. Komfor jazdy polepsza się w miarę jak ładunku jest mniej. Jazda bez obciążenia jest całkiem przyjemna. Wyciszenie...
Po 10 latach na tylnim błotniku oraz na nadkolach pojawiły się pierwsze ogniska rdzy. Trwałośc powłoki lakierniczej niestety nie zaliczam do najlepszch. Wnętrze bez żadnych rewelacji ale też nie ma do czego się przyczepić. Typowa średnai jakość
Jak na samochód sprzed roku 2000 mogę powiedzieć że układ jezdny Sieny jest na poziomie średnim. Jak dotąd niem iałem z nim żadnego problemu

2008-02-12

Auto wbrew obiegowej opinii o Fiatach jest bardzo dobre. Sylwetka niektórych odstrasza od kupna, jednak wygoda i komfort jazdy sprawiają że jest to bardzo atrakcyjna propozycja.
Silnik jest elastyczny, skrzynia biegów jest w porządku. Problemów z silnikiem nie ma żadnych, jest to sprawdzona konstrukcja. Przyspieszenie generalnie bardzo dobre, silnik jest bardzo żwawy. Jednak z powodu miękkiego zawieszenia nie nadaje się do bardzo szybkiej jazdy.
Zawieszenie na polskie drogi jest nadzwyczaj dobre, ciężko się później odzywczaić od takiego komfortu. To samo dotyczy fotelów z przodu. Jazda z kompletem pasażerów nie jest tak wygodna jak w 4 osoby, jak to zawsze bywa. Wyciszenie jest dobre.
Przestrzeń z przodu b. dobra, z tyłu dla wysokich może być lekko nie wygodnie. Wnętrze jest bardzo ergonomiczne, ale jakość materiałów wykończenia nie jest idealna. Bagażnik- 500l bardzo dobry nawet dla wymagających. Możliwości aranżacji dobre, jednak nie aż tak jak w hatchbacku. Kar...
Prowadzi się dobrze. Auto się dobrze czuje. Na zakrętach mocno się chwieje, bo ma miękkie zawieszenie- przeszkadza w wysokich prędkościach. Hamulce są odpowiednie. Z parkowaniem przy standardowych zdolnościach kierowcy nie ma problemu.

2009-12-25

Samochód ma więcej wad niż zalet. Polecam bezrobotnym mechanikom.
Siena 1,6 16v dobrze przyśpiesza do 100km 10s to jest nawet bardzo dobrze. Skrzynia biegów jest wykonana tandetnie po 110 tyś zepsuła sie razem ze sprzęgłem. Silnik jak nowy chodzi dobrze w późniejszych latach eksploatacji słabiej to wygląda.
Siena prowadzi sie średnio.

2008-08-16

Duże auto za niewielkie pieniądze jeśli dbasz bedzie służyło długie lata, mała awaryjność, wygoda, godne polecenia nie kupuj wersji 1.2 za słaby silnik oraz 1.4 duża awaryjność odpowiedni jest 1.6 ale ma apetyt na paliwo :)
cicha praca silnika, małe szarpnięcia przy zmianie biegów, wersja 1.6 16v posiada dynamiczną jednostkę napędową jak najbardziej wystarczającą dla tego samochodu
samochód jest bardzo wygodny jest cicho w środku fotele przednie jak i tylne są wygodne
wnętrze obszerne dla średniej wielkości rodziny to poprostu najlepsze autko, karoseria dobrze zabiezpieczona, rdza "bierze" delikatnie progi poza tym nie stwierdzam żeby była gdzie indziej ( samochód ma 10 lat!!) troszkę brzydkie szare plastiki we wnętrzu samochodu ( można się pr...
Spore przechyły na zakrętach, wygodne miękkie zawieszenie, dobrze tłumi nierówności, dość precyzyjny układ kierowniczy

Średnie oceny FIAT SIENA

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Siena brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Laurel.

Fiat Siena

Fiat Siena

Nissan Laurel

Nissan Laurel

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Siena

Fiat Siena 1,6 16V HL 1600 16v 101KM 1998r. sedan (limuzyna)

Samochód ma więcej wad niż zalet. Polecam bezrobotnym mechanikom.

Widoczność do przodu jest średnia jest w miare dobra. Natomiast widoczność do tyłu jest tragiczna. Siena ma tak uniesiony bagażnik do góry że ciężko coś zauważyć.

Siena ma bardzo miekkie zawieszenie oraz bardzo delikatne. Nie nadaje sie do jazdy z obciążeniem dupa tak obsiada jakby cos sie miało złamać. Pomaga wymiana sprężyn z palio weekend wersji sieny w kombi. Jazdy w komplecie pasażerów lepiej unikać. Fotele z przodu wypadają nie najgorzej za to z tyłu siedzi sie za wysoko.

Przestrzeń z przodu jest dobrze zagospodarowana lecz jest to kosztem przedziału silnikowego. Pod maską ciężko jest wsadzić dłoń, mechanicy mają problem. Trzeba wiedzieć po prostu jak i gdzie rękę wsadzić żeby coś odkręcić. Często podczas napraw mechanicy pytali mnie jak to wcześniej mechanicy wyjmowali bądź odkręcali.

Siena prowadzi sie średnio.

Po 90tyś km samochód zaczął sie sypać. Zepsuło sie w nim chyba wszystko począwszy od skrzyni ,sprzęgła około sześciu alternatorów oraz podobna ilość uszczelniaczy pół osi też kilka było. Samochód psuje sie cały czas.

Bardzo źle

Elektronika w sumie psuje sie cały czas. Podczas eksploatacji 10 letniej wymienione może były 6 alternatorów. Oczywiście zepsuł się rozrusznik. Samochód wymaga częstej kontroli u elektryka a mimo to psuje sie nie oczekiwanie.

Fiat Siena: hatchback, sedan (limuzyna)

Fiat Siena: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Siena: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.9

Fiat Siena: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1988