Fiat Siena opinie, oceny użytkowników, Fiat Siena spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Siena

Średnia ocena: 7.60/10

Fiat Siena spalanie (l/100km)

Oceny FIATA SIENA

2010-03-04

W jeździe miejskiej przyspieszenie wystarczające, natomiast słabo wypada przy np. wyprzedzaniu TIRów na trasie. Ogólnie silnik 1.4 jest ok dla mało wymagającego urzytkownika.
Samochód przyzwoicie zawieszony. Dość twardy. Obciążony niekiedy dobija na większych nierównościach. W kabinie stosunkowo cicho, ciszej niż w Punto. Fotele przednie dobre, choć mogłyby lepiej trzymać na zakrętach. Z tyłu znacznie gorzej, choć po kilkuset kilometrach nie bolą plecy.
Auto prowadzi się w miarę precyzyjnie, hamulce przeciętne, trzeba przyzwyczaić się do parkowania tyłem - mała szyba i wystający "tyłek".

2008-08-16

Duże auto za niewielkie pieniądze jeśli dbasz bedzie służyło długie lata, mała awaryjność, wygoda, godne polecenia nie kupuj wersji 1.2 za słaby silnik oraz 1.4 duża awaryjność odpowiedni jest 1.6 ale ma apetyt na paliwo :)
cicha praca silnika, małe szarpnięcia przy zmianie biegów, wersja 1.6 16v posiada dynamiczną jednostkę napędową jak najbardziej wystarczającą dla tego samochodu
samochód jest bardzo wygodny jest cicho w środku fotele przednie jak i tylne są wygodne
wnętrze obszerne dla średniej wielkości rodziny to poprostu najlepsze autko, karoseria dobrze zabiezpieczona, rdza "bierze" delikatnie progi poza tym nie stwierdzam żeby była gdzie indziej ( samochód ma 10 lat!!) troszkę brzydkie szare plastiki we wnętrzu samochodu ( można się pr...
Spore przechyły na zakrętach, wygodne miękkie zawieszenie, dobrze tłumi nierówności, dość precyzyjny układ kierowniczy

Dominik2009-06-18

Solidne, trwałe auto. Choć brzydkie, to jednak bezawaryjne i dość wygodne. Dużo pali.
Silnik 1.4 w mieście wystarcza, zaś na autostradzie przy wyższych obrotach robi się głośny i mało elastyczny. Ogólnie ok, ale spalanie znacznie powyżej oczekiwań.
Z przodu wygodnie, z tyłu też, ale tylko dla 2 pasażerów. Siedzenia nie męczą, choć nie grzeszą trzymaniem bocznym. Materiały obicia sztuczne, ale wytrzymałe. Hałas do przyjęcia przy prędkości do 120 km/h.
Z przodu wygodnie, z tyłu marniej... materiały niskiej jakości, twarde plastiki, sztuczne obicia. Wielki bagażnik i przyzwoita karoseria.
Przy wyższych prędkościach mniej stabilny i przewidywalny, za to przy oszczędnej jeździe - bez zarzutu.

2010-07-17

Ogólnie służy mi bardzo dobrze i mam nadzieję że to się nie zmieni
Jak to na ten litraż przystało osiągi nie oszałamiają ale mimo tego dość żwawo rozpędzają to autko do 110km/h potem nawet niema co grzać bo zaczyna robić się głośno
stworzona typowo do rekreacyjnej jazdy jeśli lubisz zacięcie sportowe to nie samochód dla Ciebie :P
to chyba główna jej zaleta w tej cenie wątpię czy znajdziecie 5 osobowego sedana z takim bagażnikiem!
Wygodna na prostych bo zawieszenie w Sienie jest bardzo miękkie co sprawia że na zakrętach lepiej zwolnić bo łatwo o wywrotkę

Andrzej2018-01-05

Bardzo dobry samochód w porównaniu do ceny zakupu nowego. Ale czas idzie na przód, brak wspomagania, brak klimatyzacji, spowodowały, że kupiłem typ innej marki a dwa samochody nie są mi potzebne
Przy tej mocy silnika całkiem dobrze
Przy tej klasie i cenie auto bardzo dobre
Bagażnik ogromny 500l, karoseria po 15 latach zaczęła rdzewieć
Przez 19 lat 2 razy wymieniłem alternator, 3 akumulatory, raz rozrząd. Lałem benzynę, wymieniałem płyny i nic się nie psuło poza rdzewieniem od kilku lat karoserii nad tylnymi kołami. Jak sprzedawałem nadal był "na chodzie"

Średnie oceny FIAT SIENA

Osoby zainteresowane autem Fiat Siena brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Laurel.

Fiat Siena

Fiat Siena

Nissan Laurel

Nissan Laurel

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Siena

Fiat Siena 1400 71KM 1998r. sedan (limuzyna)

Tani, mało awaryjny i pakowny samochód dla niezbyt zamożnej małej rodziny. Nie psuje się i nie żre go rdza, ale z drugiej strony - mało atrakcyjna stylistyka i spore pragnienie przy silniku 1.4 (przy 1.6 jeszcze gorzej, a przy 1.2 nie wiem). Wystarczająco dynamiczny, dość cichy i z przyzwoitym zawieszeniem. Ogólnie więcej plusów niż minusów. Atrakcyjny szczególnie z drugiej ręki (znajomej ręki...).

Do przodu jest ok, pomimo dość masywnych słupków. Do tyłu kiepsko, trzeba parkować na wyczucie - wystająca "dupka". Lusterka boczne super.

Tutaj mam dwoistość w ocenie ;) Z przodu siedzi się bardzo wygodnie, z tyłu znacznie gorzej, ale znośnie. Ergonomia na średnim poziomie. Bagażnik pojemny i równy... spokojnie można zapakować cielaka i teściową. Jakość materiałów poniżej krytyki. Kiepskie plastiki i nieprzyjemne tkaniny. Za to karoseria trzyma się nieźle. Po 11 latach minimalne bąble na nadkolach. Lakier ok, zwłaszcza, gdy się o niego dba.

Raczej mało awaryjny. Części dostępne i niedrogie (nie licząc ASO).

Ogólnie bez zastrzeżeń. Psuje się przełącznik filtra kabinowego.

Mało tu elektroniki, więc oceniłem średnio. Elektryka bez zarzutu. Nigdy nic nie zaszwankowało.

Fiat Siena: hatchback, sedan (limuzyna)

Fiat Siena: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Siena: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.9

Fiat Siena: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1988