Fiat Stilo opinie, oceny użytkowników, Fiat Stilo spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Stilo

2001r.

Średnia ocena: 7.64/10

Fiat Stilo spalanie (l/100km)

9.70/12.50
7.68/10.00
8.97/11.00

Oceny FIATA STILO

2010-03-15

zaleta tego samochodu jest stosunek ceny do jakości i komfortu,jeśli chodzi o awaryjność to opinie o fiatach można wsadzić między bajki[przynajmniej w moim przzypadku].jedyna wada to [normalne wg serwisu ]zjadanie oleju,ok.1lna 10tys km i troche twarde zawieszenie[zjawisko dobijania]
jazda powyżej 4500 obrotów na dłóższą metę może męczyć[trochę chałasuje],ale generalnie to jest cicho,jeśli chodzi o fotele z tyłu to są dobre na średnie dystanse tj 300km,przy większych konieczny postój
pierwsze ogniska rdzy to łączenie nadkoli po stronie kierowcy[dziwne?]z plastikami zderzaków przód i tył wielkości paznokcia,wnętrze usiane mnóstwem schowków,dotego schowek klimatyzowany na napoje ok. 1l.jeśli chodzi o ergonomię to jest ok.poprostu intuicyjna
jedyny mankament to wybieranie przez zawieszenie nierówności[wrażenie dobijania]

2011-07-18

Samochód ładny wizualnie, duża przestrzeń w środki, nawet dynamiczny jednak awaryjny. W swojej karierze mialem 2 samochody, oba fiaty. Teraz tylko japoniec albo niemiec, przesiadam się na audi. Aha, przy kupnie bierzcie pod uwagę za ile go sprzedacie, traci gwałtownie na wartości i ciężko...
Niestety ja musiałem wymieniać skrzynie biegów, samochód lubił robić psikusy. Przyspieszenie przy 103 KM od 0 do 100 bardzo przyzwoite, ale żeby zebrać samochód do wyprzedzania przy 100 to już problem
Zawieszenie jak wyżej kiepskie, samochód bardzo ale to bardzo czuły na wszelkie dziury i nierówności, więc w Polsce jest z tym problem. Wyciszenie także wedlug mnie mierne, fotele wygodne.
Bardzo dużo miejsca, z przodu można się wyginać do woli, bagażnik pojemny. Ja miałem akurat problemy z karoserią ale JEST OK
Cieżko trzyma się nawierzchni, zawieszenie zdecydowanie zbyt miękkie, samochód przychyla się także na zakrętach oraz mam wielkie problemy z zawieszeniem, mimo dużych inwestycji ciągle są z nim problemy

2010-07-14

Wady-częste błędy elektroniki. Jednak są to drobnostki które stilo rekompensuje silnikiem, spalaniem i ogólnymi kosztami utrzymania. Komfort podróżowania tez jest dobry.
Silnikowi JTD niewiele mogę zarzucić bo jest elastyczny i fajnie się nim jeździ.Nie mam problemu z wyprzedzaniem. Trochę "sączy" odma ale wiele diesli tak ma..
Fotele Przednie oceniłem nisko ponieważ: są za miękkie i regulacja wysokości jest oddzielnie oparcie-siedzisko. W fotelu pasażera często występuje błąd maty obecności pasażera.. Poza tym ok
Przestrzeń jak na kompakta ok. Co do jakości wykończenia to użyte materiały dobre natomiast spasowanie pozostawia wiele do życzenia. Często piszczą ocierające o siebie elementy.
Niezbyt precyzyjny układ kierowniczy, hamulce mógłby troszkę lepiej działać abs..

Jacek2010-07-13

Stylowe, fajne auto z paroma mankamentami. Najbardzie wkurza mnie silnik, który za bardzo lubi obroty i poniżej 3000 wogóle nie ciągnie oraz elektronika, z której więcej jest problemnów niż pożytku
Silnik za bardzo "lubi obroty". Poniżej 3500 rpm nie ma co marzyć o wyprzedzaniu ani o dynamice.
Fajne auto, ale mały bagażnik i odpadające plastiki np. osłon przeciwsłonecznych psują ogólne wrażenie
Elektryczne wspomaganie kierownicy zawiesza się przy słabym akumulatorze średnio raz do roku. Reset robi tylko ASO za jedyne 80 zł, ale trzeba tam bez wspomagania dojechać.

2009-07-08

Użytkuję go 3 miesiące, Zrobiłem nim około 4 tyś km jestem jak narazie bardzo zadowolony. Przedewszystkiem : sama jazda to przyjemnośc, a pozatem jest naprade bardzo ekonomiczny. Nie preferuję jazdy "rajdowe", choc czasami lubie trochę "przycisnąć'- i wtedy tez mnie satysfa...
Nie mam uwag do pracy silnika. Jest to mój pierwszy diesel, stąd jednak czuje różnice pracy w stosunku do benzyny....
Nie wiem dlaczego, ale ma b.nisko przód: na dużych nierównościach "przyciera" przodem

Średnie oceny FIAT STILO

Osoby zainteresowane autem Fiat Stilo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 5008.

Fiat Stilo

Fiat Stilo

Peugeot 5008

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Stilo

Fiat Stilo abhart 1800 136KM 2001r. hatchback

silnik to dzieło geniusza biorąc pod uwagę pojemność,do 2500 obrotów pozwala na spokojną jazdę jak każdym innym samochodem bez obawy o koszty spalania.ale przy 3500/4000 to dosłownie bestia ,przyspieszenie przy wyprzedzaniu jest fenomenalne.na marginesie mogę dodać że po autostradzie w niemczech wpełni załadowany,tj.5 osób i pełen bagażnik rozbójałem stilo do 215[na lpg]

przeszkadzaja trochę boczne słupki

łożyska[nieorginalne]to koszt około 260zł plecionka wydechu 80zł do tego trzeba doliczyć robociznę,naprawa chlodniczki to koszt spawania rurki 60złdemontaż i ponowny montaż we własnym zakresie

rewelacja przy klimatroniku

dosyć często włącza się komunikat o awarii poduszek ,ale to podobno normalne dla stillo.idzie się przyzwyczaić

Fiat Stilo: coupe, hatchback, kombi, liftback, van

Fiat Stilo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Stilo: 1.2, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Fiat Stilo: 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 1999