Fiat Stilo opinie, oceny użytkowników, Fiat Stilo spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Stilo

1.6

Średnia ocena: 7.50/10

Fiat Stilo spalanie (l/100km)

9.37/10.33
6.86/8.13
8.11/8.86

Oceny FIATA STILO

Grzegorz2009-07-10

Jestem zadowolony z zakupu, ale podkreślam, że był to zakup całkowicie świadomy i poprzedzony odpowiednimi "studiami" ;-)
Auto ciężkie, więc z tym silnikiem jego osiągi są średnie. W porównaniu z BMW 316 z roku 1997, którym równie często jeżdżę, wypada dość blado.
Trochę za miękkie zawieszenie, co czuć zwłaszcza na zakrętach, jeżeli pokonuje się je trochę szybciej. Zwykle jeżdżę raczej spokojnie, więc nie mam z tym problemu.

2011-07-18

Samochód ładny wizualnie, duża przestrzeń w środki, nawet dynamiczny jednak awaryjny. W swojej karierze mialem 2 samochody, oba fiaty. Teraz tylko japoniec albo niemiec, przesiadam się na audi. Aha, przy kupnie bierzcie pod uwagę za ile go sprzedacie, traci gwałtownie na wartości i ciężko...
Niestety ja musiałem wymieniać skrzynie biegów, samochód lubił robić psikusy. Przyspieszenie przy 103 KM od 0 do 100 bardzo przyzwoite, ale żeby zebrać samochód do wyprzedzania przy 100 to już problem
Zawieszenie jak wyżej kiepskie, samochód bardzo ale to bardzo czuły na wszelkie dziury i nierówności, więc w Polsce jest z tym problem. Wyciszenie także wedlug mnie mierne, fotele wygodne.
Bardzo dużo miejsca, z przodu można się wyginać do woli, bagażnik pojemny. Ja miałem akurat problemy z karoserią ale JEST OK
Cieżko trzyma się nawierzchni, zawieszenie zdecydowanie zbyt miękkie, samochód przychyla się także na zakrętach oraz mam wielkie problemy z zawieszeniem, mimo dużych inwestycji ciągle są z nim problemy

2011-09-12

Myślę, że Stilo mimo wielu negatywnych opinii to dobre auto. Zdarzają się wpadki i z biegiem czasu wychodzą pewne niedociągnięcia czy usterki, ale większość z nich można własnoręcznie usunąć- trzeba się tylko zainteresować
1.6 fiata jest trochę mułowaty na starcie, ale od 3500 tys/min daje radę:) po przebiegu 120 tys km silnik suchy i wbrew krążącym opiniom- nie bierze oleju!
Jak już wspominałem- zawieszenie trochę za miękkie, mogłoby być trochę twardsze.
dla przednich pasażerów bardzo dużo miejsca. Trochę gorzej jest z tyłu, ale to w końcu wersja 3d. Wykończenie wykonane z bardzo dobrych materiałów. Niestety pianka siedziska fotela nie wytrzymuje i pęka w miejscu podparcia lewego uda.
trochę miękkie zawieszenie, przy większych prędkościach auto robi się nie pewne. Dwa tryby pracy wspomagania ułatwiają parkowanie.

Maciej2009-01-21

Samochód można polecić z czystym sumieniem, duża gama silników pozwala wybrac coś dla siebie
Śilnik lubi raczej wysokie obroty ale i w spokojnej jeździe spisuje się ok.
Normalny samochód dla małej rodziny. Duży plus za chłodzony schowek pasażera. Nawet długie trasy nie stanowią problemu. PS Całkiem przyzwoite radio.
Posiada wszystkie zalety (i wady) hatchbacka. Materiały jak w fiacie ale mozna powiedzieć że od Stilo Fiat zaczął się poprawiać był przecież stworzony do walki z królem segmentu Golfem i moim zdaniem wyszło nieźle.
Z jednej strony "sprytna" funkcja CITY z drugiej elektryczne wspomaganie pozbawione "czucia" drogi. Ogólnie jednak całkiem przyzwoicie i przewidywalnie (choć nie tak jak np. w Fokusie).

Jacek2010-07-13

Stylowe, fajne auto z paroma mankamentami. Najbardzie wkurza mnie silnik, który za bardzo lubi obroty i poniżej 3000 wogóle nie ciągnie oraz elektronika, z której więcej jest problemnów niż pożytku
Silnik za bardzo "lubi obroty". Poniżej 3500 rpm nie ma co marzyć o wyprzedzaniu ani o dynamice.
Fajne auto, ale mały bagażnik i odpadające plastiki np. osłon przeciwsłonecznych psują ogólne wrażenie
Elektryczne wspomaganie kierownicy zawiesza się przy słabym akumulatorze średnio raz do roku. Reset robi tylko ASO za jedyne 80 zł, ale trzeba tam bez wspomagania dojechać.

Średnie oceny FIAT STILO

Osoby zainteresowane autem Fiat Stilo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Fiat Stilo

Fiat Stilo

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Stilo

użytkownik: Grzegorz

Fiat Stilo 1600 16V 0KM 2003r. hatchback

Dla mnie super, choć słyszałem opinie o zbyt małych lusterkach bocznych, której NIE potwierdzam.

Bardzo długo przyzwyczajałem się do fotela kierowcy. W porównaniu z BMW 316 z 1997 i Renault Laguna 1,8 z 1997, gdzie fotel "trzyma" idealnie, tu siedzi się trochę jak na krześle. Zaletą jest to, że fotele nie są za miękkie, ale pod względem ergonomii pozostawiają wiele do życzenia.

Fiat Stilo w wersji 3-drzwiowej zawsze bardzo mi się podobał, więc za karoserię daję 10 pkt. Materiały i wykończenie środka bardzo dobre jak na Fiata z początku XXI w., a na pewno lepsze niż np. w VW Golf z tego samego okresu. Fiat faktycznie sporo zainwestował w ten model, ale to zupełnie inne opowiadanie ;-)

Mam to auto dopiero od roku i trafiłem na egzemplarz z bardzo małym przebiegiem, kupiony w kraju i regularnie serwisony w ASO, więc mam samochód praktycznie bezawaryjny. Wymiana kompletnego rozrządu (wg instrukcji rozrząd należy wymienić albo po odpowiednim przebiegu albo po maks. 5 latach) w ASO była tańsza niż w innym uznanym serwisie :-)

W porównaniu z samochodem, którego Fiat Stilo był następcą, tzn. modelem Bravo/Brava wentylacja i ogrzewanie działają idealnie.

Nie znam się na tym, więc nie będę udawał, że jest inaczej. Brak awarii i to jest najważniejsze.

Fiat Stilo: coupe, hatchback, kombi, liftback, van

Fiat Stilo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Stilo: 1.2, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Fiat Stilo: 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 1999