Fiat Uno opinie, oceny użytkowników, Fiat Uno spalanie 1.4 (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Uno

1.4

Średnia ocena: 7.00/10

Fiat Uno spalanie (l/100km)

8.13/9.45
5.86/7.59
7.18/8.63

Oceny FIATA UNO

2008-10-16

uwazam uno za samochod godny polecenia , jest trwaly , dynamiczny, ekonomiczny , przestronny , wygodny i tani w utrzymaniu generalnie dobre auto za male pieniadze fakt duzo zalezy od stanu ale to jak ze wszystkim , latwo kupic uno zadbane z malym przebiegiem od pierwszego wlasciciela co dodat...
silnik 1,4 dobrze sobie radzi z uno nawet bardzo dobrze , swietnie przyspiesza do setki
generalnie nie dobija jakos i jak na male lekkie auto dobrze amortyzuje fotele sa wygodne jazda w 4 osoby moze byc calkiem przyjemna ... w 5 nie jest zle ale jednak tu ju duzo zalezy od postury pasazerow kanapy ... no kanapa jak w domu to to nie jest ( gabarytowo ) ale jest dobrze
wygoda przestrzen praktycznosc tak w 3 slowach mozna opisac wnetrze uno , miejsca ogolnie jest duzo nawet na tle zdecydowanie wiekszych samochodow ... ktos gdzies kiedys pomyslal i dobrze to wykombinowal wnetrze przestronne i wygodne bagaznik duzy i ustawny , skladanie kanapy to doslownie chwila a p...
auto nie ma wspomagania oczywiscie, ale uklad kierowniczy jest tak zrobiony ze pracuje lekko i przyjemnie .. podczas jazdy - nawet wolniutkiego toczenia sie na parkingu mozna krecic jedna reka

2008-06-08

Za takie pieniądze wolę tanie w eksploatacji, wygodne, mało zajechane i mało dresiarskie uno niż 20-letnie bmw czy golfa.
Przyspieszenie najlepiej wygląda do 100 (duży silnik, małe auto) potem opory powietrza. Skrzynia biegów chodzi jak to w uno - wymaga pewnego przyzwyczajenia - wsteczny i jedynka czasami ciężej wchodzą.
Lepiej niż można się spodziewać za tą cenę, miękkie zawieszenie, spory komfort, mam 190 cm wzrostu i z przodu nie jest ciasno, jeździłem w 5 osób i nikomu nic się nie stało ;] wyciszenie - do 100 super, potem szum kół, silnik nawet przyzwoicie, radia nie zagłusza ;]
No cóż, autko oceniam adekwatnie do ceny i wieku, brak wspomagania jet pewnym problemem przy parkowaniu, ale to bardzo lekkie auto - 820 kg. Gorzej z zakrętami - małe opony, wysoki środek ciężkości.

2010-07-16

Fajny samochod kiedy jest sprawny.
Elastyczność silnika może nie najlepsza przyspieszenie roniez ale za to jak sie rozbujał to i miejscami 150 km/h portafił gnać, niestety przy tej predkści nie można było rozmawiać w kokpicie a samochód zaczynał latac na boki bo oponki cieniutkie.
oj glosno bylo w uniaczu zwalszcza przy predkosciach powyżej 60 km/h
Przestrzeń z przodu oceniłem dość wysoko bo sam nie za wielki jestem to nie miałem co narzekać ale z tyłu to juz nieco gorzej pewnie dla dorosłego, dziecko na foteliku również odgniatało mi stopy na oparciu. Bagaznik dosc duzy i butla z gazem weszła i koło i obowiązkowa, wielka skrzyni...
Całkiem nizłe w prowadzeniu i parkowaniu pomimo braku wspomagania. Rewelacyja widoczność i niewielkie gabaryty pozwalaly parkować wszędzie. Hamulce niestety dość zawodne i wymagające ciągłych zabiegów "pielęgnacyjnych".

Autko było bardzo fajne tylko nie miałem czasu przespawywać mu części
Silnik 1.4 benz i 750-800kg wagi dają niesamowite osiągi V-max = 170< Tyle wyciągnąłem na drodze S6 a jak przy zmanie pasa mnie rzuciło to se odpuściłem ale autko pociągnie ponad 170km\\h
Zrobiony bardzo dobrze i wygodnie nawet dla 5 osób jak na tę klasę bdb A wyciszenie to po prostu Fiat
Miejsca nawet dla dużych osób dosyć Ja miałem polską wersję nieocynkowaną efekt rdza na progach,błotnikach itd. dlatego tylko 3 pkt z karoserii ale części bardzo tanie wiec jak ktos ma cierpliwość i czas to bardzo łatwo i tanio można go zrobić.Dla pozostałych radzę kupić na zac...
Hamulce we wszystkich fiatach powyżej 8 lat mają parę części do wymiany Gdy hamulce przednie nie odpuszczają a węże te do zacisku nie były jeszcze zmieniane to najczęstsza przyczyna w\\w problemów. Po w\\w wymianie hamują bardzo dobrze

Darek2008-04-01

Auto moze nie zachyca osiagami i wyposazeniem ale dla wszystkich krorzy poruszaj sie w miescie i wazne dla nich sa koszty czesci i obslugi, mozliwosc zalozenia gazu - to wszystko sprawia ze naprawde auto jest tanie w eksploatacji i dla wszystich poczatkujacych kierowcow dla ktorych to jest 1 auto ...
Silnik w miare elastyczny , z przyspieszeniem srednio tak samo jak spalanie , ale jak sie nie ma mocnej nogi to silnik bedzie sprawowal sie bez problemow
jezeli chodzi o komfort jazdy to mogloby byc lepiej zawieszenie prostej konstrukcji sprawuje sie na srednim poziomie
blach to najwiekszy mankament uno. rdza i gnijaca blachc - drzwi , podloga , trzeba dbac o blache
Zawieszenie raczej prostej konstrukcji na nierównosciach słychac stukanie i mało tłumi wszelakie wyboje przy wiekszej prędkosci lubi bujac sie na boki

Średnie oceny FIAT UNO

5.1/10
4.6/10
3.8/10
4.4/10
4.6/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Uno brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda CX-5.

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Uno

Fiat Uno II 1400 i.e.s. 69KM 1996r. hatchback

Auto stworzone do podziwiania widoków, więc widoczność świetna, choć jeśli ktoś jest wysoki to nie radzę dojeżdżać zbyt blisko do świateł - trzeba się schylać ;]

Tu akurat widać oszczędności, miejsca z przodu jest dość, z tyłu i tak dobrze jak na ten segment, natomiast jakość plastików jest umiarkowana, o karoserię trzeba dbać - garażować, wszystkie pierwsze ślady rdzy zabezpieczać. Za to bagażnik pakowny, po złożeniu tylnej kanapy da się przewieźć spore zakupy w ikei ;]

W aso robię przeglądy do książki, wszystko inne u znajomego mechanika, zamienniki śmiesznie tanie i zwykle lepsze od orginalnych części. Jeśli ktoś się na tym zna większośći naprawi i tak można dokonać samemu.

Wentylacja działa, i za to plus. Byle nie parkować pod drzewami - listki i kwiatki lubią blokować odpływ z rynny przed dmuchawą, jak się zatka może zalewać podczas deszczu...

Mam wersję z ekeltrycznymi przednimi szybami, nie mam na co narzekać. Elektroniki w zasadzie brak, więc nie wiem, co tu oceniać.

Fiat Uno: coupe cabrio, hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna)

Fiat Uno: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Fiat Uno: 0.9, 1.0, 1.1, 1.3, 1.4, 1.5

Fiat Uno: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1985, 1984