Fiat Uno opinie, oceny użytkowników, Fiat Uno spalanie (strona 4)

Opinie o samochodach Fiat Uno

Średnia ocena: 6.93/10

Fiat Uno spalanie (l/100km)

7.06/8.56
5.43/6.78
6.30/7.59

Oceny FIATA UNO

2010-03-02

Fajne autko bez luksusów :)
Silnik jak na taki samochód jest całkiem niezły. W jeździe miejskiej jest to całkiem dynamiczne i zrywne autko. Jednakże w trasie w czasie wyprzedzania zdarza się krzyczeć "mocy.. Mocy PRZYBYWAJ!!!" Ogólnie jeśli chodzi o szybkie przyspieszanie, to do 100-100 jeszcze 4, powyżej...
Nie ma co za wiele oczekiwać, aczkolwiek siedzenia są zaskakująco wygodne. Wyciszenie trzeba sobie robić samemu.
Jakość materiałów to taki standard fiata, tanie plastiki itp. Możliwości rozbudowy i adaptacji praktycznie nieograniczone dla kogoś z wyobraźnią. Cały czas można poprawiać fabrykę. Bagażnik całkiem spory. Obok butli z gazem mieszczą się 2 duże walizki.
Przy normalnych prędkościach prowadzi się całkiem normalnie, natomiast jadąc szybciej na zakrętach trzeba wprost proporcjonalnie szybciej myśleć. Lubi gubić przyczepność, szczególnie na przedniej osi. Hamulce pozostawiają wiele do życzenia. Można kupić tarcze i zaciski od Palio i wt...

2010-07-28

Ekonomiczny ,tani w utrzymaniu ,tanie częsci ,prosty wiele napraw robiłem w własnym zakresie .Samochód na każdą kieszeń,tylko ta korozja nadwozia zaznaczam ,że parkuję przed blokiem
Ze skrzynią biegów nie miałem żadnych problemów, mankamentem jednak jest to,że biegi wchodzą ,,tępo" i dosyć głośno przy zmianie
Fotele są dośc wygodne, zarówno z przodu jak i z tyłu,z tym, że w czasie użytkowania doszło do złamania konstrukcji fotela kierowcy poniżej zagłowka
Jeżeli chodzi o karoserie, jej słabą stroną są drzwi, które zjada korozja od dołu, progi które ulegają korozji
Hamulce oceniam dobrze, z tym, że po 10 latach użytkowania doszło(dwukrotnie) do bardzo niebezpiecznej sytuacji, kiedy w czasie hamowania(przy nie dużej prędkości)na wskutek pęknięcia przewodu gumowego zszedł płyn hamulcowy, co spowodowało brak możliwości hamowania

2010-07-16

Fajny samochod kiedy jest sprawny.
Elastyczność silnika może nie najlepsza przyspieszenie roniez ale za to jak sie rozbujał to i miejscami 150 km/h portafił gnać, niestety przy tej predkści nie można było rozmawiać w kokpicie a samochód zaczynał latac na boki bo oponki cieniutkie.
oj glosno bylo w uniaczu zwalszcza przy predkosciach powyżej 60 km/h
Przestrzeń z przodu oceniłem dość wysoko bo sam nie za wielki jestem to nie miałem co narzekać ale z tyłu to juz nieco gorzej pewnie dla dorosłego, dziecko na foteliku również odgniatało mi stopy na oparciu. Bagaznik dosc duzy i butla z gazem weszła i koło i obowiązkowa, wielka skrzyni...
Całkiem nizłe w prowadzeniu i parkowaniu pomimo braku wspomagania. Rewelacyja widoczność i niewielkie gabaryty pozwalaly parkować wszędzie. Hamulce niestety dość zawodne i wymagające ciągłych zabiegów "pielęgnacyjnych".

Anna2008-07-25

Będąc właścicielem przez 2 lata nie przeszkadza mi nic w aucie, jedynie co to brak szyberdachu :) ale jesze nie widziałam Fiata Uno z szyberdachem :)Jak dla mnie wielką zaletą są wycieraczki tylnie z przedmiotów. A ogółem bardzo mała pojemność spalania.
Ze względu na gaz auto nie przyspiesza z super prędkością, przy jeździe na benzynie ta prędkość szybciej się zwiększa.
Auto chodzi cicho, w śodku niemalże nic nie słychać, jeżeli chodzi i resorowanie czuć większe nierówności co nie przeszkadza w jeździe.
Dla wysokiej osoby przestrzeń z przodu może nie być wystarczająco wygodna ponieważ kierownica jest dość nisko umieszczona w porównaniu do dość wysokiego fotela. Poza tym wszystkie inne rzeczy jak bagaznik, czy przestrzeń z tyłu jak na takie małe auto wystarczająco duża
Auto pali ok. 5-6 l. gazu na 100 km. natomiast benzyny ok 6l. Jeśli dba sie o auto i wymienia filtr gazu auto jest napradę ekonomiczne i tanie w utrzymaniu.Mała pojemność. Ze względu na wielkość wszędzie sie " wciśnie " :) Najlepszy dla początkujących kierowców i bardzo komfor...

2008-07-18

Średnie autko w sam raz dla studenta takiego jak ja. Lubi się popsuć, ale koszty napraw nie nadwyrężą portfela.
Dobrze zrywa na pierwszych dwóch biegach, potem niestety gorzej. Wyprzedzić nim jest bardzo ciężko. Mało precyzyjna skrzynia oraz słaby silnik.
Doskonałe wyciszenie. Słychać jedynie, że coś tam pracuje z przodu. Jazda z czterema osobami to już jednak lekka przesada, a auto rejestrowane na 5. Wygodne miękkie zawieszenie, co jednak przy dynamicznym stylu jazdy może być niebezpieczne.
Mało przestrzeni dla pasażerów z tyłu. W obsłudze nie mogę narzekać. Tylko kilka przełączników jest na środku deski rozdzielczej i nie mają podświetlenia. Na blachę nie mogę narzekać. Tylko drzwi kierowcy od spodu zaczynają rdzewieć.
Słabe hamulce. Trzeba mocno przycisnąć, żeby w ogóle zaczął hamować

Średnie oceny FIAT UNO

4.6/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Uno brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda CX-5.

Fiat Uno: coupe cabrio, hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna)

Fiat Uno: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Fiat Uno: 0.9, 1.0, 1.1, 1.3, 1.4, 1.5

Fiat Uno: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1985, 1984