Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

2001r.

Åšrednia ocena: 7.46/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

9.86/11.93
7.38/8.92
8.71/10.12

Oceny RENAULTA LAGUNA

Piotr2013-12-15

Jestem rozczarowany tym samochodem i to bardzo .Kupiłem go mimo złych opini gdyż zbytnio w to nie wierzyłem co piszą . Jestem jego trzecim właścicielem (samochód krajowy kupiony w salonie) Posiadam go nie całe pół roku i same z nim problemy . Ciągle coś się psuje niby drobne rzeczy ale...
Jak na jednostkę 120 konną mało elastyczny i ciągle trzeba zmieniać biegi . Przyspiesza też słabo .
Samochód miękki i dosyć mocno wyczuwalne są nierówności, w środku w miarę cicho ale w mojej 20 letniej lanci dedrze jest dużo ciszej . Jeśli chodzi o wygodę jazdy to jestem trochę rozczarowany .
Ilość miejsca wystarczajÄ…ca ,schowki bardzo maÅ‚e i nie praktyczne ,wyciÄ…gnąć coÅ› z podÅ‚okietnika albo z szuflady pod siedzeniem w czasie jazdy jest praktycznie nie możliwe . bagażnik dosyć duży , wykoÅ„czenie tandetne . karoseria ok trochÄ™ plastików ale wszystko siÄ™ jakoÅ› trzyma , Å...
Auto prowadzi się na ogół dobrze ale jakiejś większej rewelacji nie ma,trochę miękki i czuć nierówności. układ kierowniczy ,wspomaganie jak dla mnie ok .

silnik dynamiczny , skrzynia bardzo awaryjna-szczególną uwagę trzeba zwrócić na 5 bieg , prężnie przyspiesza , max, prędkość jaką uzyskalem na gazie to 210 km/h na autostradzie
szybko zużywające się elementy zawieszenia i do tego kosztowne części-orginalne(zamiennikó nie polecam ze względu na ich jakość i krótką żywotność),fotele bardzo wygodne
przestrzeń nawet dla wysokich pasażerów jest wystarczająca , ogólnie wnętrze przestronne , siedzenia bardzo wygodne,jakość materiałów zadawalająca ale szybko ulegające "zużyciu" wycierają się, karoseria idealna brak oznak korozji
prowadzenie super pewnie i precyzyjnie , na drodze po prostu płynie , jazda to czysta przyjemność , hamulce bardzo skuteczne i super działający abs

2010-07-16

Auto naprawde godne polecenia szczególnie dla osób duzo podrózujacych radze tylko dobrze sprawdzic auto przed zakupem
Auto nawet z 6 biegu zbiera sie naprawde szybko z wyprzedzaniem innych pojazdu nie ma zadnego problemu. Niestety nalezy zwracac uwage na jakosc paliwa oraz na to jak jezdził poprzedni wlasciciel.
Powyzej 110 km/h auto wpada w delikatne wibracje a szum powietrza staje sie coraz głosniejszy powyzej 130 km/h auto sie uspokaja. zawieszenie jest komfortowe aczkolwiek nie polecam fabrycznych felg 17" gdyz na naszych "drogach" opony o niskim profilu nie daja rady tłumic nierównosc...
Auto w miejscach niekonstrukcyjnycch (nadkola itd) wykonane jest z kompozytów a wiec miejsca gdzie jest wysokie ryzyko wystapienia korozji sa wyeliminowane
Starajcie się szukac zadbanego modelu czesci sa niestety drogie komfort jazdy jest naprawde wysoki w dalekich podrózach wysiada sie wypoczetym upały dzieki klimatyzacji nie przeszkadzaja nawet 5 osób komfortowo jezdzi. Układ esp niepozwala szalec ale jest mozliwosc odłaczenia go.

Tomasz2010-02-22

Komfort jazdy, przyspieszenie, bezpieczeństwo (10 poduszek i trzy różne układy antypoślizgowe oraz przechyłowy)elektronika i "bajery" dla wygodnickich. Wady to przede wszystkim wspomniana elektronika (jest jej za dużo by nie mogło coś się skiepścić) i zawieszenie futurystycz...
Skrzyni tiptronic, nic dodać nic ująć, świetne przyspieszenie i przyjemna praca silnika.
Nie na nasze drogi to zawieszenie. ale wyciszenie sprawiło że niejednokrotnie zastanawiałem się czy silnik nadal pracuje.
Wnętrze bardzo praktyczne zwłaszcza z przodu, dobra jekość wykonania sprawia że plastki nie przypominają o sobie.
Wada to dobijanie na nierównościach, miękkie zawieszenie. Zaletą jest dobry układ kierowniczy i komfort jazdy również na ostrych zakrętach.

2008-05-11

Duży , przestronny , wygodny , psuje się dość często jednak naprawy są kilkakrotnie niższe niż u konkurencji więc niema się czym martwić .
Skrzynia wytrzymuje ok 150 000 -180 000 tys co jest jej największym mankamentem , ponieważ do samej pracy nie można mieć większych zastrzeżeń .
Bardzo dobrze wygłuszona komora silnika ( dochodzą jedynie dzwięki powyżej 4000tys\\ obr. ) . Zawieszenie twarde z zarazem komfortowe .
Palstiki czasami dają o sobie znać . Przestrzeń jak na samochód klasy średniej ok . Siedzenia składają sie na płasko więc możliwość przewiezienia większych przedmiotów .
Laguna w wersji v6 bardzo dobrze trzyma się drogi ( jest troszke obniżona ) . Posiada także samoprzystosowujący się układ kierowniczy ,więc reakcje przy więszych prędkościach są natychmiastowe.

Åšrednie oceny RENAULT LAGUNA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

Renault Laguna expression 1800 122KM 2001r. hatchback

WADY-koszt utrzymania bardzo duży , no i do tego bardzo awaryjna , w przeciągu 3-4 m-cy wpakowałem ok 5000 tyś i to jeszcze nie był koniec,naprawa zawieszenia bardzo kosztowna a ze względu na jakość naszych dróg krótka żywotność , ZALETY- bardzo komfortowe warunki jazdy , przyjemna w prowadzeniu ,bezpieczna i pewna w prowadzeniu , w środku nie słychać pracującego silnika.Gdyby nie była tak awaryjna nie zamieniłbym laguny II na żadne inne auto, ale ze względu na jej awaryjność i koszty napraw NIGDY nie zainwestuje swoich pieniędzy w RENAULT

widoczność do przodu bardzo dobra , do tyłu ograniczona wysokim tyłem , w lusterkach bez zarzutu

kosztowna w naprawie , mało zamienników a jeżeli już coś znajdziesz to jakość zamiennika poniżej krytyki

klimatronik - wadliwa elektronika , ale przed awarią działała super

bardzo wadliwy i czuły na wilgoć

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991