Renault Laguna opinie, oceny użytkowników, Renault Laguna spalanie 2008r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Laguna

2008r.

Średnia ocena: 8.91/10

Renault Laguna spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA LAGUNA

2009-07-20

Nadal uważam, ze to był bardzo udany zakup. Samochód wart swojej ceny 110 tysięcy nigdy mnie nie zawiódł. Jest wygodny szybki elegancki niezawodny.Przełamuje steerotyp francuskich samochodów.
Temu silnikowi nieznacznie brakuje jak kupowałem nie było innej benzyny poza automatem Jak kupowałbym teraz wybrałbym na pewno mocniejszą wersję. Jednak nawet ten co mam w trasie jest bezbłedny (brakuje trochę prędkości maksymalnej na autostradzie)
Prowadzi się super zwłaszcza w porównaniu do II którą miałem 3 lata. Pewna w zakrętach i na prostej hamulce perfekcyjne ESP bardzo dobrze dopasowane do szybkiej i pewnej jazdy włącza się dyskretnie i tylko w odpowiedznim momencie Jak dotychczas nigdy nie straciłem panowania nad pojazdem

x2009-07-20

Darek2016-06-13

są inne lepsze auta, ale są znacznie droższe (przynajmniej używane)/ Ogólnie bardzo dobre auto.
Silnik jest świetny, cichy, elastyczny, nie słabnie po przekroczeniu 3tys jak większość diesli. Automat jest genialnie dobrany I działa bardzo dobrze. Najlepszy hydrauliczny automat jakim jeździłem
Auto jest dość twarde, ale amortyzacja duzych prędkości trzyma auto w ryzach. Fotele skórzanej wersji mają małe trzymanie boczne a podłokietników nie da się ustawić pod łokieć. Za to wyciszenie jest świetne co do silnika ale plastikowych świerszczy jest za dużo. Po włączeniu radyjk...
miejsca jest dużo, podłokietników nie da się regulować, ergonomia obsługi nawiewów jest doskonała ale jakość materiałów wnętrza jest rozczarowaniem: kierownica, gałka fotel mają zdarcia pęknięcia jakby auto miało 2x taki przebieg (krajowe sprawdzone w ASO). Miłym zaskoczeniem jest...
Dobrze się prowadzi, szczególnie przy duzych prędkościach, które nie są dla niej problemem. Auto jest sztywne I zwarte,ale dzięki temu pewnie jedzie nawet 200km/h

Piotr2011-02-12

mógłby byc troszke wiekszy bagaznik ale dla rodziny 2+2/460l w hatchbacku/powiniem wystarczyc,samochód polecam na długie wojaze,a szczególnie na autostrady
przy 50 km/h komp pokazuje włącz 6 bieg a jedziesz na 5-tym, nawet jesli jest niewielkie wzniesienie to silnik pcha auto do przodu /2000obr/min/ Idealny na autostrady-cichy, szybki-bez problemu 150-170 km /h z boxem na dachu,spalanie do zaakceptowania ok 9,4litr/100km-miasto-trasa-autostrady
to juz nie jest miękki francuz-super fotele -12h jazdy bez bólów pleców,cichy podczas jazdy/6 biegów/,na serpentynach w chorwacji ,włoszech b. dobrze sie jedzie
trudno wyczuć gabaryty, zle sie jedzie do tyłu-dobrze miec czujnki cofania.poza tym bardzo OK!

Daniel2010-11-28

bardzo elastyczny i dynamiczny silnik, skrzynia szybko zmienia przełożenia, już więcej nie kupię auta bez automatu
przydałyby się trachę wygodniejsze fotele, jest OK, ale sądzę że dałoby sie to jeszcze poprawić
trochę mało miejsca z tyłu, jakieś 5 cm dla dużych facetów by się przydało, stosunkowo mała pojemność bagażnika, słabej jakości lakier, łątwo się rysuje a ptasia kupa na dachu szybko może zrobić paskudne łuszczenie się lakieru
świetne zawieszenie, poziomuje się na zakrętach, wspaniale trzyma się drogi, w porównaniu z Laguną II rewolucja

Średnie oceny RENAULT LAGUNA

Osoby zainteresowane autem Renault Laguna brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Pilot.

Renault Laguna

Renault Laguna

Honda Pilot

Honda Pilot

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Laguna

Renault Laguna 2000 140KM 2008r. kombi

Parkowanie ułatwiają czujniki parkowania z przodu i z tyłu choć trzeba się do tego przyzwyczaić jest trochę mało dokładne (ciągły sygnał od 30 cm) może należy zainstalować jakiś inny wskaźnik nie dźwiękowy?

Jest cicho przy każdej prędkości podczas przyspieszania słychać przyjemny "mruk" silnika, mi to nie przeszkadza w okolicach ponad 180 -200 km. słychać jednak szum powietrza owiewającego samochód Fotele przednie wygodne z tyłu mniej miejsca zwłaszcza na stopy co do kolan nie mam zastrzeżeń

Mi sie podoba zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, pełna wygoda obsługi nie wiem co można jeszcze poprawić, lubię kartę i starter bez kluczyka przyciski nieliczne (a auto ma wszystko) umieszczone w odpowiednich dla mnie miejscach. Hamulec automatyczny mi odpowiada, przełączniki tempomatu również regulacja jest przecież w kierownicy. Obsługa radia i telefonu super prosta. Bagażnik w pełni doskonały mieszczę bagaż 5 osób bez problemu. Lodówek i szafek autem nie wożę, jednak lodówka się zmieści. Materiały bardzo dobrej jakości konsola jest super nie żaden klocek z przodu tylko świetnie wyprofilowane eleganckie wnętrze podświetlenie zegarów super inne w dzień inne w nocy (zależy od świateł)Nieznacznie brakuje z tyłu miejsce na stopy mogłoby być więcej (wyższe fotele) miejsca na kolana dużo,

Zero napraw zero problemów. Wszystko działa. jeden przegląd co roku lub co 30000 km gwarancja na 3 lata lub 150 tys km. warunki powyższe chyba świadczą o pewności procudenta. Moim zdaniem skok jakościowy w stosunku do poprzedniczki jest ogromny.

"Klima" jest dopracowana do perfekcji 3 możliwości ustawienia dobre nawiewy i z przodu i z tyłu. Pełen komfort termiczny w kraju i poza (Włoch, Hiszpania, Francja tam na prawdę jest ciepło) W zimie również bez zastrzeżeń, nigdy nie miałem problemu z szybkim odmrozeniem szyb

Wszystko działa i jest w pełni funkcjonalne, ja lubię takie gadżety jak karta otwieranie drzwi bez kluczyka i wyciągania karty, zamykanie po wyjściu z pojazdu bez mojej interwencji. Komputer pokładowy w języku polskim łatwy i przejżysty do nastawienia. Moze brakuje komend głosowych jak w II, ale to kwestia gustu.

Renault Laguna: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Renault Laguna: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Renault Laguna: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.4, 3.0

Renault Laguna: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1991