Renault Thalia opinie, oceny użytkowników, Renault Thalia spalanie 1.5 (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Thalia

1.5

Średnia ocena: 7.72/10

Renault Thalia spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA THALIA

2011-02-15

Wada wg. mnie to wtryskiwacze Delphi, brak możliwości skutecznej regeneracji i duży koszt wymiany na nowe, wymiana na używane bez gwarancji. Pęka lakier na tylnych belkach przy łączeniu z dachem. Poza tym już tylko wygląd,ale jeżeli nie myślimy o wyrywaniu panienek tylko taniej, wygodnej...
Silnik jest rewelacyjny poza jednym wielkim ALE - wtryskiwacze DELPHI montowane do XII2004, rzeczywiście padają po około 50tyś nawet przy diesel gold. Cena nowy 1300zł, używany 400zł. W modelach z wtryskami Bosh'a problem prawie nie istnieje. Silnik naprawdę oszczędny, elastyczny i dynamicz...
Jazda w 5 osób dość wygodna le lepiej wtedy nie wyprzedzać bez zbędnego powodu. Brakuje mocy.
Pełen ocynk więc jeżeli nie jest powypadkowa zero rdzy. Bagażnik ponad 500L tylko ciężko jak to w sedanie się do nich dostać. Zimą i latem plastiki trzeszczą. Jakość materiałów dobra.
Zawieszenie dość komfortowe ale jak u renówek miękkie więc na polskich dziurach łatwo o uszkodzenia. Tuleje tylnej belki około 500 zł, amortyzatory tył około 300 zł.

2009-07-12

Silnik bardzo mocna strona tego samochodu 85 koni w zupełności wystarczające pięknie się zbiera spalanie na poziomie 6 litrów w mieście oraz 5 literków w trasie.
Wszystko na niezłym poziomie choć wiadomo nie jest to duże autko ale jak na segment B wygląda to nieźle.Fotele przednie mogłyby być nieco twardsze przez co w dłuższych trasach byłoby przyjemniej.Autko bardzo dobrze wyciszone.
Rewelacja.Zawieszenie świetnie tłumi wszystkie drgania.Zawieszenie pd Clio równie dobrze sprawuje się Thalii.Hamulce wzmocnione w porównaniu z silnkami benzynowymi.Parkowanie jak to w sedanie ograniczone do tyłu świetnym rozwiązaniem w tym przypadku czujki parkowania.

2009-12-29

Jesli kupujecie samochod w salonie i macie zamiar jezdzic nim dosc dlugo to odradzam. mimo, ze macie gwarancje i np wykupiona formule non stop - nie oznacza to, ze naprawy beda wykonane a jesli juz to ze beda wykonane rzetelnie. nawet renault polska bedzie was miec w 4 literach i z powrotem odsylac ...
krotkie przelozenia biegow od 1 do 3, pozniej o niebo lepiej na V mozna jechac non stop od ok. 60-65 km/h bez zarzynania silnika. Czasami klopot z wcisnieciem V biegu przy obrotach rzedu 3.500 4.000 na IV.
Samochod nie na nasze drogi. przy 40000 wymiana polosiek, poduszki pod silnikiem i czegos tam jeszcze z zawieszenia. szwy pokrowca kierowcy puszczaja w 2 miejscach /waze 75kg/. brak regulacji czesci ledzwiowej.
malo miejsca z tylu, lakier fabrycznie peka przy laczeniu slupkow tylnych z dachem, odklejaja sie listwy ozdobne przedniej szyby, przednie blotniki wykonane z plastiku.
Wspomaganie troche toporne w miescie, na trasie ok. Tarcze wymienialem w serwisie przy 40000.

2008-02-13

AUTO JEST GODNE POLECENIA OGÓLNIE AUTO JEST WYGODNE POJEMNY MA TEŻ BAGAŻNIK DLA RODZINY NIE MA LEPSZEGO I BARDZO EKONOMICZNE
SILNIK ŁADNIE PRACUJE I JAK NA TAKIE AUTO W TAK MAŁEJ MOCY SILNIK JEST TO ZADOWALAJĄCE
KOMFORT JEST DOBRY AUTO FAJNIE SIE PROWADZI MA MIĘKKIE ZAWIESZENIE ALE TO ZAWIESZENIE ODCZUWA SIE PRZY PEŁNYM OBCIĄŻENIU BO PRZY NIE RÓWNOŚCIACH TYŁ MIĘKKO PRACUJE WYCISZENIE MOGŁO BY BYĆ LEPSZE FOTELE TYLNE NIE SĄ ZBYT WYGODNE
Z TYŁU MAŁO MIEJSCA BO AUTO JEST NA 5 OSÓB ALE 4 DOROSŁ OSOBY I TO MAKS CO WEJDZIE
AUTO MA BARDZO DOBRZE SIE PROWADZI JEST LEKKIE WIEDZ I MA MAŁE SPALANIE ALE CIEŻKO SIE PROWADZI PRZY BOCZNYCH WIATRACH BO NIE DUŻY WIATR I ODCZUWA SIE ALE UKŁAD UWAŻAM JEST BARDZO DOBRY

2010-01-25

Auto zasługuje na ocenę bardzo dobrą. Dużym minusem jest szum powietrza podczas jazdy w trasie. Mała waga auta jest zaletą jeśli chodzi o spalanie ale jest wadą gdy chodzi o boczne podmuchy wiatru.
Bez fajerwerków ale całkowicie wystarczające dla ludzi bez zapędów rajdowych... choć czasem można komuś" pokazać" na światłach gdzie jego miejsce :P
Niestety szumy powietrza przy większych prędkościach są po prostu męczące na dłuższych trasach.
Wszystko pod ręką, materiały miłe w dotyku, karoseria ma ładną, płynna linię.

Średnie oceny RENAULT THALIA

Osoby zainteresowane autem Renault Thalia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Movano.

Renault Thalia

Renault Thalia

Opel Movano

Opel Movano

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Thalia

Renault Thalia 1500 85KM 2008r. sedan (limuzyna)

Jestem bardzo zadowolony.Nowy kształt nadwozia przypadł mi do gustu.Poprzednio jeździłem przez trzy lata Thalią w starym wykonaniu nadwozia(która niestety uległa wypadkowi) i dla mnie są to dwa różne auta ale to ze wzglęu że w tamtej miałem silnik benzynowy tu diesel tam miałem zwykłą klime tu klimatronik, tu są zdecydowanie lepsze hamulce i wogóle wyglada dużo ładniej od swojej poprzedniczki.

Widoczność z przodu dobra natomiast do tyłu ograniczona czujki wstecznego zalecane.Lusterka duże z dobrą widocznością.

Przestrzeń z przodu Ok natomiast z tyłu troche brakuje miejsca na nogi przy maksymalnie odsuniętym przednim fotelu.Obsługa przełączników ok ale obsługa klimatronica mogłaby być w lepszym miejscu umiejscowiona.Bagażnik rewelka wrzucam kosiarke skrzynke z narzędziami i nadal mam sporo miejsca na wrzucenie kilku toreb z zakupami.

Nic nie mogę powiedzieć na temat awaryjności ponieważ jeżdze tym autem od stycznia i jeszcze nic się nie zepsuło a auto jest na gwarancji.

Bardzo dobrze w zimie ciepło w lecie chłodno świetna funkcja przewietrzania :-)

Wszystko Ok.Nie widze minusów.

Renault Thalia: coupe, hatchback, roadster, sedan (limuzyna)

Renault Thalia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Thalia: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6

Renault Thalia: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001