Renault Thalia opinie, oceny użytkowników, Renault Thalia spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Thalia

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.56/10

Renault Thalia spalanie (l/100km)

8.56/9.00
6.99/7.13
7.89/7.84

Oceny RENAULTA THALIA

Darek2011-02-12

Jestem z niego zadowolony, ma pewne minusy ale z perspektywy czasu mogę go spokojnie polecić !!!
Silnik o przeciętnych osiągach ale bardzo trwały i co ważne części są tanie. Dobra elastyczność jak na tylko 75 KM. Duuuuuużo lepszy od 1,2 16V !!!!! Dobrze współpracuje z instalacją gazową sekwencyjną.
Super wygodne zawieszenie jak na tak mały samochód. Lepsze warunki trakcyjne jak w Clio. Bardzo dobre prowadzenie na śliskiej nawierzchni.

2011-05-09

Dobry samochód dla rodziny 2+2. Dla 5 osób raczej nie polecam - jest mało miejsca z tyłu. Ogromny bagażnik bez problemu mieszczą się 2 wózki dla dzieci i bagaże albo naprawdę duże zakupy.
Fajne przełożenia w skrzyni biegów do jazdy miejskiej. Bardzo szybko można wejść na najwyższy bieg. Silnik zapewnia niezłą dynamikę jazdy. Problemy zaczynają się przy prędkości powyżej 90 km/h ale to raczej wina oporów nadwozia.
Dość miękkie zawieszenie. Fotele przednie fatalnie wyprofilowane - kto to projektował! Najlepiej przy dłuższej trasie wozić poduszkę pod plecy + mata koralikowa.
Zabezpieczenie antykorozyjne dobre.
Słabo trzyma się nawierzchni. Kołysze się przy wietrze lub wymijaniu Tirów. Trudne parkowanie tyłem. Wspomaganie układu kierowniczego i hamulce są ok.

2011-02-15

Bardzo kocham moją Renię.
Jest to wolny samochód i ma zbyt małe przyśpieszenie. Jak dla kogoś kto nie szarżuje na drodze jest wystarczające.
Wolę jeździć z przody niż z tyłu. Fotele przednie dla mnie są wygodne.
Duży bagażnik.
Jak dla mnie kobiety jest dobrym autem do pracy i na zakupy. Jestem zadowolona z niego bo prędkość i wygoda jest dla mnie odpowiednia.

Dariusz Gołąb2009-07-15

Średnie wielkości samochód za niewielkie pieniądze, jeżeli zadbany to bez awaryjny. Wymiana tylko podzespołów które zuzywają sie w trakcie eksplatacji np. klocki hamulcowe. Ok. samochód.
Przy tej pojemności i instalacji na gaz moc slinika jest zbyt mała dla elastycznej jazdy.
Samochód lepiej się zachowuje z obciążeniem niż bez.
W modelach z 2001 roku starej wersji zle umieszczone są przyciski otwierania przednich szyb.

2008-02-10

Najgorszy samochod jaki w zyciu mialem. I nikomu nie zycze miec tym gownem wypadku. Smierc w oczach. Silnik tragiczny i w bardzo starej technologii, slabe osiagi i duze spalanie paliwa, glosny. Wyposazenie tragiczne ze wzgledu na beznadziejne plastiki. Zawieszenie dobre na wiejskie drogi, ale delika...

Średnie oceny RENAULT THALIA

Osoby zainteresowane autem Renault Thalia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Movano.

Renault Thalia

Renault Thalia

Opel Movano

Opel Movano

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Thalia

użytkownik: Darek

Renault Thalia Expresion 1400 1,4 8v 75KM 2004r. sedan (limuzyna)

Duże lusterka !!!

Bardzo wygodna jazda na przednich siedzeniach, niestety z tyłu to porażka głównie przez zwężający się dach ! Resorowanie jak na tą klasę pojazdy naprawdę bardzo dobre, trwałość zawieszenia i amortyzatorów bardzo duża !!! Dużo lepsza tłumienie nierówności na jezdni nawet w porównaniu z samochodami z lepszych klas np. Golf i KIA Ceed !!!

Niestety ale tył zdecydowanie za wąski. Jakość wykończenia dobra, materiały - plastiki i tapicerka trwała. Praktycznie brak korozji, lakier twardy nie łatwo rysujący się. Bagażnik duży , ponad 500 litrów ale niestety wejście do niego jest wąskie a przestrzeń dostępna do wnętrza po złożeniu siedzeń wręcz żenująca (wąska szczelina). Gaz możliwy do zamontowania wyłącznie w miejscu koła zapasowego - wchodzi 36 l gazu. Niestety ale niektórych fotelików dla dzieci nie można zamontować z przodu - za krótki pas !

Niestety ale elektryka to największa wada tego samochodu, psuje się najczęściej. Nawala czujnik położenia wału, mechanizm szyb i przekaźnik pompy paliwa.

Renault Thalia: coupe, hatchback, roadster, sedan (limuzyna)

Renault Thalia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Thalia: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6

Renault Thalia: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001