Toyota Yaris opinie, oceny użytkowników, Toyota Yaris spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Yaris

8.43/10

Toyota Yaris spalanie (l/100km)

miasto 6.53/7.80 5.90
trasa 5.18/5.60 4.30
cykl mieszany 5.87/6.50 5.30

Yaris

OCENY TOYOTY YARIS

Jazda Yarisem sprawia mi wiele frajdy. Auto jest dynamiczne, oszczędne, bezpieczne i w miarę wygodne. Podróż jest przyjemnością, a do twardego zawieszenia na wielu ciągle jeszcze nierównych nawierzchniach, można się przyzwyczaić. Może za wadę można uznać brak zderzaków, przez c...
Silnik bardzo elastyczny - na 5 biegu wyprowadza auto bez problemu od 60 km/h Czasami, zwłaszcza kiedy silnik jest zimny, zaklekocze. Silnik dynamiczny, daje komfort przy wyprzedzaniu.
Zawieszenie raczj twarde Na nierównościach co prawda nie dobija ale solidnie telepie Wyciszenie wnętrza dostateczne Fotele wygodne
Jak na samochód w klasie kompakt - rewelacja. Auto przestrzenne. Duża ilość schowków (kilkanaście). Wnętrze obszerne. Jeszcze zbyt krótko eksploatuję auto, by ocenić szybkość zużycia materiałów wykończeniowych. Bardzo sprawnie można zaaranżować przestrzeń: przesuwanie/składa...
Bardzo dobrze trzyma się nawierzchni. Nistety, dokuczliwe jest na naszych drogach (wyboistych) zbyt sztywne zawieszenie - dobijanie na nierównościach i hałas w kabinie. Na zakrętach (wchodzenie / wychodzenie) - jak dla mnie - rewelacja! Bardzo dobrze działa też wspomaganie ukł. kierown.

Duża elastycznośc silnika,czasem w mioeście sunąc około 40 wrzucam już 5 bieg i autko spokojnie się toczy,silnik błyskawicznie reaguje na pedał gazu,skrzynia biegów ok , czasem ciężko wchodzi przypadkowo któryś z biegów,silnik jest dynamiczny i zapewnia dobre przyspieszenie jak na nie...
Zawieszenie dość twarde ,z kompletem pasażerów jedzie się dość przyzwoicie,wyciszenie wnętrza jest w porządku,drażnią wytłuczone na polskich drogach plastiki które w toyocie są wszechobecne.
Dla pasażerów z przodu miejsca jest dość,dla tych z tyłu również chyba że powiększymy bagażnik przez odsunięcie tylnej kanapy i już jest nieciekawie,schowków jest stosunkowo dużo z przodu również są z tyłu przydatne np na napoje,jakośc materiałów wykończeniowych jest mizerna,ta...
Dobrze trzyma się nawierzchni do momentu kiedy dostanie się silny boczny podmuch-autko jest dość wysokie i podatne na takie podmuchy,układ kierowniczy jest precyzyjny ,w mojej wersji jest niestety bez wspomagania co czasem jest męczące ale ogołnie duży plus.

moje auto kupiłem od firmy gdzie służyło jako pojazd do wszystkiego.Nie było w z byt dobrym stanie.Oceniając jego kondycję przed zakupem wziąłem pod uwagę opinie ADAC,gdzie jest ono notowane w 1 dziesiątce najmniej awaryjnych aut świata.Kupiłem i nie zawiodłem się.Po przejechaniu 30 ...
Małe auto ,średnia moc silnika którego konstrukcja wymusza jazdę na wysokich obrotach jeśli ktoś chce jeździć dynamicznie,jeśli chcesz jeździć ekonomicznie,spokojnie włącz 5bieg przy 50km/h -nawet w mieście spali wtedy ok4-4,5l/100km
Trochę za głośna przy prędkości powyżej 100/h,przy komplecie pasażerów chcąc ruszyć dynamicznie najlepiej wyłączyć klimę, ale to już cecha wszystkich 16V z małą mocą.
Segment aut małych ma bardzo niewiele tak dopracowanych konstrukcji.Nie porównujmy yarisa z autami innych segmentów,choć byćmoże takie porównanie mogłoby wpędzić w kompleksy posiadaczy większości opli,fiatów czy np fordów lub francuzów
lepszy w porównaniu do małych fordów,fiatów,bardziej komfortowy od aut niemieckich,nieco zbyt miękki w zakrętach,ale dzięki temu pełen komfort przy nierównej nawierzchni.Ideał na nasze drogi.Brak wspomagania kerownicy trochę daje się we znaki przy manewrach na parkingu ale i tak jest lż...

Wspaniała 6 stopniowa skrzynia biegów naprawdę zadawalająca.W mieście 5 bieg często w użyciu.Małe spalanie obserwuje się na komputerze właśnie dopiero przy biegu 5 oraz 6.Płynna jazda bieg 6 przy prędkości 80 km komputer wykazuje 4,7L/100km
Samochód krótki więc wyboista drogę wyczuwa sie w postaci charakterystycznego podskakiwania czterema kołami.Aurisem przebywam tę samą drogę w znacznym wyciszeniu lub kołysaniu
Jakość plastików w Yarisie odbiega daleko od ideału,są po prostu twarde z odgłosem piłki ping pongowej.Auris też nie chwali się lepszymi w swojej klasie.Tylne siedzenia Yarisa ,ciekawa opcja kladzenia zmiany kąta oparcia dla pasażera.
Na zakrętach mam wrazenie że auto przechyla się na bok,ponieważ jest dość wysokie.W porownaniu z Toyota Auris którą znam dobrze takich efektów nie ma.

w zasadzie to nie ma się do czego przyczepić w przypadku mojego auta - może jedynie do braku klimatyzacji, na którą poskompiłem pieniązków przy zakupie - zwłaszcza w okresie letnim się przydaje - ale to już kwestia świadomoego mniej lub więcej wyboru opcji samochodu
również brak uwag krytycznych - może gdyby był odrobinę cichszy nie zaszkodziło by, ale mieści się raczej w ramach przyzwoitości dla tej klasy
jedyna uwaga dotyczy nie tyle jakosci co funkcjonalności siedzeń przednich (na tylnych nie miałem okazji jeździć, gdyż tylko ja prowadzę) jest taka że oferują całkowitą swobodę w zakresie przemieszczania się ciała kierowcy podczas pokonywania ciaśniejszych zakrętów - w razie czego m...
co do gabarytów - cóż, autko jest małe więc nie ma co spodziewać się przepastnych rozmiarów np bagażnika. Jedynym plusem jest fajne rozwiązanie w postaci jeżdżącej kanapy która powiększa trochę przestrzeń bagażnika co ma swoje konsekwencje w postaci znikomej przestrzeni dla nóg ty...
właściwie brak uwag negatywnych

ŚREDNIE OCENY TOYOTA YARIS

7.1/10
6.9/10
6.4/10
5.9/10

Osoby zainteresowane autem Toyota Yaris brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Corsa.

Toyota

Yaris

Opel

Corsa

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Yaris

Toyota Yaris 2010 1300 DUAL VVTI 101KM 2010r. hatchback

Wszyscy znają popularne auto miejskie Yaris.W tym roku Toyota spuściła ostro z ceny auta w klasie B.Jest to moja 5 Toyota więc nie przwiduję kłopotów.Model 2010 dodano chromowane klamki mat oraz nowy wzór tapicerki.Najważniejszy jest jednak silnik benzynowy 1,33/101Km dynamiczny i oszczędny zależnie od indywidualnej ciężkiej nogi na pedale gazu.

Zaskoczyły mnie rozmiary bocznych lusterek są identyczne jak u większego brata bliźniaka Aurisa są duże elektrycznie sterowane ,ale po złożeniu ich ręcznie i ponowne rozłożenie powoduje zmiane kąta widzenia.trzeba je ponownie ustawic nieznacznie.

Tej rubryki teraz nie wypełnie auto jest za nowe.Poczekamy to pewnie się coś znajdzie.

Klima jak na razie szybka i sprawna bez uwag.Ogrzewanie jeszcze nie sprawdzone.

Pełna opinia o Toyota Yaris 2010 1300 DUAL VVTI 101KM 2010r. hatchback »

Toyota Yaris: bus, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Yaris: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Yaris: 0.9, 1.0, 1.3, 1.4, 1.5, 1.9

Toyota Yaris: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999