Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie 2009r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

2009r.

8.78/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

miasto 8.60/13.60 9.00
trasa 5.80/10.20 6.75
cykl mieszany 6.90/11.90 7.25

Golf

OCENY VOLKSWAGENA GOLF

Bardzo dynamiczny i oszczędny samochód dla 4 dorosłych osób lub rodziny z dwójką dzieci. Doskonałe zawieszenie i hamulce to jego wielka zaleta. Przydałoby się więcej "iskry" w stylistyce, szersze siedzenie tylne i większy bagażnik.
Silnik z kompresorem i turbosprężarką jest bardzo elastyczny. Na 6 biegu można jechać (i przyspieszać ) od 1500 obr./min. czyli ok. 60 km/h. Skrzynia biegów działa bardzo precyzyjnie lecz nie lubi zmian przy zbyt wysokich obrotach. Przyspieszenie poniżej 8 s do 100 km/h zupełnie satysfakcj...
Jazda po nierównościach zarówno z obciążeniem jak i bez to przyjemność (o ile nierówności mogą ją dawać). Resorowanie jest sprężyste również z obciążeniem. Fotele przednie dość twarde ale doskonale spisują się w dłuższych trasach. Na tylnych siedzeniach dość dużo miejsca w...
Miejsca z przodu wystarczająco nawet dla wysokich kierowców i pasażerów. Z tyłu wysocy ale już nie grubi będą też zadowoleni. Obsługa bardzo ergonomiczna ale przez to też "zbyt czysta i oczywista" - niemiecka aż do bólu. Wykończenie bardzo staranne, materiały dobrej jakości...
Samochód trzyma się drogi jak przyklejony. Zawieszenie sprężyste, doskonale wybierające i tłumiące nierówności. Układ kierowniczy nie przenosi drgań. Hamulce wyróżniają się skutecznością i są mało podatne na przegrzanie. Parkowanie bardzo ułatwiają czujniki zarówno tylne jak i ...

Zawsze mogłoby być lepiej, ale za tą cenę auto i w tym roczniku przyjemność jeżdżenia tym autem jest duża.
Trudno mi się wypowiadać co do przyspieszania, bo to mój najmocniejszy silnik. Jedno jest pewne. Sekwencyjny gaz polecam gorąco, bo nie widzę specjalnej różnicy w przyśpieszaniu na gazie i na benzynie. Dużym atutem tego silnika jest jego elastyczność. Na trasie biegi redukuję jak dzieci ...
Komfort jazdy zależy od pasażerów :) A tak na poważnie. Siedzenia mogłyby być wygodniejsze. Z tyłu jest miejsce i na nogi i na głowę - to jest plus kombi. Jedyny mankament to głośność (opory powietrza). Ja bardziej słyszę powietrze i toczenie kół niż silnik.
Mam 170cm więc przestrzeni mam dużo :) Ale ogólnie jest z przodu i z tyłu dość miejsca. Miałem golfa III i w porównaniu z poprzednikiem materiały użyte w IV to przeskok o parę klas. Nawet w porównaniu z nowszymi autami innych marek nie ma wstydu. Ergonomia jak u Niemców wzorowa. Atutem...
Troszkę się buja przy zmianie biegów. W IV jest naprawdę miękkie zawieszenie. W porównaniu oczywiście do Golfa III lub Audi. Nawierzchni trzyma się dobrze nawet na węższych zimówkach nie mam problemów na zakrętach. Zmienny kąt kół to błogosławieństwo przy parkowaniu.

Szukałem auto rodzinnego, mini VANa - Pomiędzy Touran a Golf Plus - wolałem Golfa. Touran ma twarde zawieszenie. Czuć każdą dziurę. Wady - nie znalazłem jeszcze.
Jak na wielkość samochodu silnik 1.4 80KM jest trosze mały ale wcale nie taki mułowaty jakby się mogło wydawać. Nawet z kompletem pasażerów sprawdza się dobrze.
Siedzeia kubełkowe sprawdzaja sie super.
Wieksza przestrzeń dzięki wyższemu dachowi od zwykłego golfa o 10cm daje wiećej swobody przy czym siedzi sie wyżej. Pasażerowie z tyłu wogole nie narzekają na brak miejsca bo jest pod dostatkiem. Obsługa wnętrza jak we VW - nudna ale wszystko poukładane rewelacyjnie
Ze wszystkich aut jakie posiadałem Golf Plus sprawdza sie dla mnie rewelacyjnie. Prowadzenie, wnetrze i bagażnik jak na te auto dla mnie jest na max ocene.

Auto jest super, niczego mu nie brakuje
Auto na każdym biegu jest elastyczne, manewr wyprzedzania można wykonać praktycznie na każdym biegu.
Fotele są kubełkowe, co zapewnia doskonałe trzymanie ciała podczas jazdy. Zawieszenie jest twarde, co pozwala na szybkie pokonywanie zakrętów. Podczas dużych prędkości w aucie jest cicho.
Auto różni się od golfa V. Jest zrobione w środku z wysokiej klasy materiałów. Jestem wysoką osoba 187cm wzrostu, i osoby z tyłu mogą mieć mało miejsca.
Auto posiada napęd na 4 koła, tak więc właściwości jezdne są doskonałe

Wady? Trochę za mały bagażnik i brak lamp ksenonowych (nie ma nawet w opcji)
mógłby troszeczke mniej palić 9 litrów w mieście to dużo przy nowoczesnym 1.4 Ale w trasie tylko 5.
Super wyciszony
Bardzo wygodny,wnętrze przyjemne dla oka i dla dotyku. Szczerze to żadne Audi czy Merc nie mają tak przytulnego wnętrza

1 2 z 2

ŚREDNIE OCENY VOLKSWAGEN GOLF

9.4/10
9.4/10
7.1/10
9.7/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A3.

Volkswagen

Golf

Audi

A3

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Golf

Volkswagen Golf Plus 1400 80KM 2009r. van

Dzięku nadwoziu wyższemu od zwykłego Golfa widocznośc o wiele lepsza. Siedzi sie wyżej. Wszystko lepiej widac. Nie siedzi sie na podłodze.

Siedzeia kubełkowe sprawdzaja sie super.

Ogrzewanie Climatic sprawdza sie dobrze. Lepsza byłaby wersja Climatronic. PLUS za wentylacje na tylnie siedzenia dla pasażerów

Co tu dodawać - nic nie szwankuje, działa super.

Pełna opinia o Volkswagen Golf Plus 1400 80KM 2009r. van »

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978