Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie 2.3 (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

2.3

Średnia ocena: 9.33/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

9.75/13.60
7.75/10.20
9.25/11.90

Oceny VOLKSWAGENA GOLF

Mariusz Urbaniak2009-07-07

Zawsze mogłoby być lepiej, ale za tą cenę auto i w tym roczniku przyjemność jeżdżenia tym autem jest duża.
Komfort jazdy zależy od pasażerów :) A tak na poważnie. Siedzenia mogłyby być wygodniejsze. Z tyłu jest miejsce i na nogi i na głowę - to jest plus kombi. Jedyny mankament to głośność (opory powietrza). Ja bardziej słyszę powietrze i toczenie kół niż silnik.
Troszkę się buja przy zmianie biegów. W IV jest naprawdę miękkie zawieszenie. W porównaniu oczywiście do Golfa III lub Audi. Nawierzchni trzyma się dobrze nawet na węższych zimówkach nie mam problemów na zakrętach. Zmienny kąt kół to błogosławieństwo przy parkowaniu.

2008-06-16

bardzo płynna komfortowa jazda, dobra amortyzacja - znikome odczuwanie nierówności na drodze. Bardzo wygodne fotele Recaro (podgrzewane). Bardzo dobre przyspieszenie.

Mariusz2008-04-13

Średnie oceny VOLKSWAGEN GOLF

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Golf

użytkownik: Mariusz Urbaniak

Volkswagen Golf 2300 V5 150KM 2009r. kombi

Trudno mi się wypowiadać co do przyspieszania, bo to mój najmocniejszy silnik. Jedno jest pewne. Sekwencyjny gaz polecam gorąco, bo nie widzę specjalnej różnicy w przyśpieszaniu na gazie i na benzynie. Dużym atutem tego silnika jest jego elastyczność. Na trasie biegi redukuję jak dzieci chcą się zatrzymać na postój :)

W kombi widoczność jest ok i dobrze się parkuje. Jedyne co mnie denerwuje to te mniejsze lusterko z prawej strony. Jakoś optycznie mi to nie pasuje.

Mam 170cm więc przestrzeni mam dużo :) Ale ogólnie jest z przodu i z tyłu dość miejsca. Miałem golfa III i w porównaniu z poprzednikiem materiały użyte w IV to przeskok o parę klas. Nawet w porównaniu z nowszymi autami innych marek nie ma wstydu. Ergonomia jak u Niemców wzorowa. Atutem tego autka jest proste zakończenie bagażnika - czyli pojemne auto. Auto przyjechało z Włoch więc rdzy ani grama. Z resztą z twego co wiem karoseria jest ocynkowana.

Nie miałem poważnych napraw. Ale świece i pasek z napinaczem były drogie w porównaniu do samochodów które miałem. Natomiast atutem w tym silniku jest łańcuch rozrządu. Mam w tej chwili 140000 km - auto ma 10 lat i łańcucha odpukać nie słychać.

Klimatronik i wszystko jasne.

Na razie wszystko bez zarzutu.

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978