Opinia Fiat Ulysse 1.9 0KM (olej napędowy) van 2001r., ocena użytkownika (wam)

Fiat Ulysse 2001r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

przebieg: 180 km

data oceny: 2011-02-12

Oczywiście silnik reaguje na jakość paliwa i zdecydowanie lepiej się jeździ tankując dobry olej. Spalanie przy średnim obciążeniu na trasie ok, 6,5-7l, w mieście 9 l/100 km i więcej szczególnie zimą i przy dbaniu o ciepło w samochodzie.

komfort, pakowność i ekonomika jazdy

podobnie

Auto cakiem znośnie wykonane, spełnia moje dość wysokie wymagania - jeżdżę dość uważnie od ponad 40 lat różnymi samochodami(3 skody, Fiaty - RITMO D, UNO D i 2 Ulysse D)

To jest mój drugi FIAT Ulysse; pierwszy rozbiłem w rosyjskiej tundrze (przy jakiejś awarii w przednim zawieszeniu, zniosło mnie na przydrożne skały, gdzie rozwaliłem silnik i cały przód, spadając i dachując ucierpiąła skorupa samochodu, a ja z drobnymiobrażeniami i 5 znajomych pociągiem wróciłem do kraju)

Trzeba się przyzwyczaić do gabarytów auta

Przejechałem nim ponad 20 tys. km,w sumie ma już blisko 180 tys.km i w sumie spisuje się dzielnie nawet przy pełnym obciążeniu tj. 8 osobach i ponad 100 kg bagażu.Co prawda nie jeżdzę wtedy 150 km/godz.,ale 130 wyciskam bez problemu

W trzecim rzędzie siedzeń jako pasażer nigdy nie jechałem, ale nawet dorosłe osoby po przejechaniu jednego dnia blisko 1300 km czuły się o key

Karoseria mimo 10 lat można powiedzieć bez skazy, mimo klepania i lakierowania prawych przesuwanych drzwi w które mi wjechała urocza krakowianka. Duży komfort dla pasażerów 2 i 3 rzędu siedzeń powodują przesuwane drzwi prawe i lewe, choć z lewych ograniczam jak mogę korzystanie ze względu na bezpieczeństwo.

Bez zarzutu, trzeba jednak pilnować czystości filtrów, szczególnie przy korzystaniu latem z dróg polnych, a i z tumanów kurzów wielkomiejskich.

Widoczność do tyłu nieco ograniczona m.innymi wysokością podgłówków i w ogóle, ze względu na wysokość auta. Bardzo przydatnym jest wtedy czujnik wstęczny, którego w starszych modelach niestety nie ma.

Układ elektryczny w zasadzie bezproblemowy, gorzej z tzw. elektroniką, która czasami wariuje i nawet wizyty serwisowe czasami niewiele pomagają. Często pomocną jest zwykla cierpliwość lub krótki postój sprowadzają układ elektroniczny do porządku.

Przy tego typu usterkach (odpukać w ...)całkiem nieźle. Chyba pierwszy właściciel dbał o wóz, a z historii napraw z grubszych rzeczy zmieniał przednie zawieszenie, hamulce i pasek rozrządu.