Opinia Fiat Palio 1.2 0KM (benzyna+gaz) kombi 2000r., ocena użytkownika (ppp)

Fiat Palio 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.2 0KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-02-18

Auto nieprzystosowane do gazu!!! Niskie osiągi. Instalację trzeba było ciągle regulować.

Odpowiedź:Nie

jeżeli auto ma duży przebieg albo na takie wygląda to nie kupuj - będzie to samo co u mnie

Jeśli się zacznie psuć to szybko trzeba sprzedać

Wrogowi

Miałem doświadczenie tylko z mocno wyeksploatowanym modelem więc moja opinia może być niesłuszna w stosunku do aut względnie młodych - ale powiem jedno to auto nadaje się na 150-200 tys km. potem to po prostu jeżdżący złom.

Prowadzi się, nie przymierzając, jak krowę do obory. Zwłaszcza przy prędkościach powyżej 120km zwinność tego auta można przyrównać do spasionego anemika ze zwichniętą kostką. Odciągi hamulców po wymianie mniej więcej 2 miesiące wytrzymywały i podczas jazdy dawał się słyszeć po hamowaniu delikatny aczkolwiek denerwujący pisk.

Masakra to auto w ogóle nie nadaje się na gaz. Masakryczne spalanie - około 10-12l/100km

Zawieszenie to kolejny słaby punkt tego wehikułu. co po chwilę się coś tłucze - wymiana gum mających tłumić stukot pomaga na około tydzień. Fotel kierowcy = masakra kręgosłupa.

Przestrzeń z przodu przeciętna, z tyłu zadowalająca. Bagażnik to chyba jedyny dobry punkt tego auta. Jakość materiałów - lepiej nie mówić bo tylko się zdenerwuję - co po chwilę mi latały a to uszczelka od przedniej szyby a to oderwała się listwa boczna od drzwi.

Było ok ale w ciągu 2 lat miałem 2 awarie układu ogrzewania. W pierwszej kolejności zawór dopuszczający ciepło zaciął się w pozycji otwarty - w środku wakacji przy upale 30-40st C miałem w aucie grzanie na full! Potem, parę miesięcy po wymianie kiedy przyszła zima dało się ogrzewanie ustawić tylko na grzanie full lub zimny nawiew :/

Przeciętniak ale narzekać nie można.

w dwa lata wymieniłem: okablowanie, akumlator i alternator.

Na szczęście części niedrogie...