Opinia Fiat Seicento (600) BRUSH 1.1 MPI 54KM (benzyna+gaz) hatchback 2002r., ocena użytkownika (54q)

Fiat Seicento (600) BRUSH 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 1.1 MPI 54KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-11

Na to na co zwykle się zwraca uwagę przy kupnie używanego samochodu. Na pewno nie należy zwracać uwagi na klekotanie zimnego silnika (olej musi dojść do hydraulicznych popychaczy). Mój silnik pracuje przez cały czas jak diesel tylko dlatego, że wtryskiwacze do gazu dotykają pokrywy głowicy a od góry przyciśnięte są obudową filtra powietrza.

Auto godne polecenia jednak nie na długie trasy. Jest bardzo ekonomiczne, sekwencyjny wtrysk gazu sprawia że auto spala średnio ok 6,5 litra gazu/100km przy dosyć ciężkiej nodze(podane w podpunkcie powyżej spalanie jest dla gazu), spalanie średnie benzyny ok 6l/100km. Spalanie przy bardzo ostrej jeździe jak i przy bardzo spokojnej niewiele się różni (odpowiedni ok 6,7 i 6,3l/100km). Kiepskie zawieszenie jak na polskie drogi (szykuje się wymiana tulei w wahaczach z tyłu). Ogólnie jestem zadowolony. Duży plus ode mnie za łatwość znalezienia miejsca parkingowego i za ekonomiczny silnik. Auto jeszcze nigdy mnie nie zawiodło (dojeżdżam codziennie do pracy ok 55 km w jedną stronę)

Jeżeli chodzi o układ prowadzenie auta to jest ok, może nie jak w autach z wyższej półki ale nie narzekam. Układ kierowniczy- przydałoby się wspomaganie... Hamulce- miałem kilka sytuacji w których przydałby się ABS. Duży plus parkowanie (auto jest małe i wszędzie się zmieści)

Jak na tak małe auto, silnik w zupełności wystarcza. Na przyspieszenie od 0-80 nie mogę narzekać nawet całkiem niezłe fury zostają z tyłu jak wciskam mocniej gaz. Od 80-120 jest już naprawdę kiepsko. No cóż w końcu to tylko samochód miejski.

Komfort podróżowania dosyć niski, ale czego można wymagać od samochodu za 10 tyś zł. Z pewnością znacznie lepiej niż w maluchu czy Cinquecento, ale nie jest to auto na bardzo długie trasy. Dziennie przejeżdżam ok 110 km i nie narzekam, ale nie wyobrażam sobie spędzić pół dnia za kierownicą bez przerwy.

Pozostawię ten podpunkt bez komentarza...

żeby zagrzać wnętrze zimą trzeba przejechać kilka km (3-5). Latem jedna wielka katastrofa (darmowa sauna).

Całkiem niezła widoczność, mogłyby być większe lusterka.

Auto niezwykle ekonomiczne.