Opinia Fiat Stilo Dynamic 1.6 103KM (benzyna) coupe 2002r., ocena użytkownika (22qd)

Fiat Stilo Dynamic 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

data oceny: 2011-09-12

Dane dotyczące spalania, to wyniki jakie zazwyczaj osiągam- Jeśli chodzi o styl jazdy, to mogę napisać, że nie jeżdżę zgodnie z zasadami eco-drivingu i czasem lubię przycisnąć.

Bezwypadkowe modele gwarantują nadwozie bez śladów korozji- więc takiego trzeba szukać, ale to wiadome. Jeśli oglądasz stilo z klimatyzacją automatyczną, pobaw się nią trochę- zmieniaj kierunki powietrza i patrz czy faktycznie się zmieniają, to samo dotyczy regulacji temperatury i obiegu wewnętrznego/zewnętrznego- jeśli kierunki nie będą się zmieniać i jeśli temperatura pomimo regulacji będzie taka sama to znak że do wymiany są albo (gorszy wariant) cały siłownik(łącznie 5 sztuk), albo (lepszy wariant) tylko plastikowy łącznik siłownika. Zwróć też uwagę na piankę w siedzisku fotela kierowcy. Jeśli poprzedni użytkownik miał szeroką d... :) to już przy 100 tys pęka pianka w okolicy lewego uda i materiał mocno się przeciera.

W moim przypadku to to, co w każdym innym samochodzie, stan oleju, wszystkich płynów, ciśnienie w oponach i paliwo;)

Myślę, że Stilo mimo wielu negatywnych opinii to dobre auto. Zdarzają się wpadki i z biegiem czasu wychodzą pewne niedociągnięcia czy usterki, ale większość z nich można własnoręcznie usunąć- trzeba się tylko zainteresować

trochę miękkie zawieszenie, przy większych prędkościach auto robi się nie pewne. Dwa tryby pracy wspomagania ułatwiają parkowanie.

1.6 fiata jest trochę mułowaty na starcie, ale od 3500 tys/min daje radę:) po przebiegu 120 tys km silnik suchy i wbrew krążącym opiniom- nie bierze oleju!

Jak już wspominałem- zawieszenie trochę za miękkie, mogłoby być trochę twardsze.

dla przednich pasażerów bardzo dużo miejsca. Trochę gorzej jest z tyłu, ale to w końcu wersja 3d. Wykończenie wykonane z bardzo dobrych materiałów. Niestety pianka siedziska fotela nie wytrzymuje i pęka w miejscu podparcia lewego uda.

wnętrze nagrzewa się bardzo szybko. W przypadku chłodzenia klimatyzacją, musi trochę upłynąć zanim we wnętrzu będzie chłodno, ale ogólnie jest OK.

Cofanie wersją 3d jest trochę utrudnione przez podnoszący się do góry tył. Poza tym OK.

W Stilo z elektroniką występują dwa problemy: 1. czasami przy zapłonie wyskakujący błąd esp/abs failure, który pojawia się i znika bez śladu ;) 2. Błąd AirBag- spowodowany kostkami pod fotelami pasażerów- dobre przeczyszczenie eliminuje problem na długi czas Poza nimi nie było innych Pomijając moje usterki, wielu użytkowników skarży się na maty wykrywające obecność pasażera. Na szczęście ja nie mam z nią problemu i jeśli ktoś usiądzie na fotelu pasażera, to w zestawie wskaźników zamigocze odpowiednia kontrolka :)

W silniku 1.6 lubią padać cewki- zazwyczaj te, które zamontowała fabryka. Na szczęście w moim przypadku była to ostatnia fabryczna cewka, zmieniona na nową, bardzo dobrej jakości, więc myślę że będzie już spokój. Poza cewkami, bardzo lubią padać siłowniki automatycznej klimatyzacji- uszkodzenie objawia się pęknięciem plastikowego łącznika, który łączy siłownik z mechanizmem ogrzewania. Jeśli pęknie łącznik, nie można sterować kierunkiem przepływu powietrza, temperaturą itd. Czasami padają też same łączniki. Ja wymieniłem tylko łączniki- 3 sztuki x 20zł zamówione w ASO i póki co wszystko działa jak należy:)

Dalej będę powtarzał o tym miękkim zawieszeniu- byłoby dużo lepiej, gdyby było trochę twardsze...

Wyposażenie w Stilo często jest tak bogate, że ciężko znaleźć tyle samo w takim przedziale cenowym