Opinia Hyundai i30 comfort 1.6 crdi 115KM (olej napędowy) kombi 2008r., ocena użytkownika (fvr)

Hyundai i30 comfort 2008r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 crdi 115KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-03-22

Przy spokojnej jeździe można w Warszawce osiągnąć ok. 6,0l/100km. Przy bardziej dynamicznej będzie już 6,4. W trasie ok. 5,5 ale mało jeżdżę i nogę mam ciężką tak, że w trasie spala mi tyle ile w mieście. Przy prędkości ok.140km/h ok. 6,2l. Mocno brakuje tu VI biegu. Spalanie w trasie zdecydowanie byłoby mniejsze.

Auto rodzinne, ale ja jeżdżę w większości sam i czuję się w nim świetnie!

W sumie mam to co chciałem. Wersja "komfort"- dobrze wyposażona, dobre przyspieszenia. Szkoda tylko że mało jeżdżę..

Poszukiwałem samochodu i zacząłem od hondy civic którą mocno się rozczarowałem podczas jazdy próbnej- to był koszmar. Samochód Kia to jedna wielka tandeta. Fajna była toyota corolla ale w tej cenie słabo wyposażona. Dopiero jak przejechałem się hyundaiem to poczułem, że tego właśnie szukam. Samochód rewelacja-wygodny z dobrym przyspieszeniem, zwrotny z dobrą widocznością. Nie mierzyłem przyspieszeń stoperem, ale z zegarkiem w ręku było 11s do setki, za to prędkość maksymalną według danych fabrycznych ma 188 a ja spokojnie bujnąłem go do 198! Małe minusy to radio które w innym samochodzie miałem lepsze, brzęczyk który przy nie zapiętych pasach dzwoni chyba ze 3 minuty, zbyt dobre hamulce bo trzeba bardzo delikatnie się z nimi obchodzić żeby nie wylądować z nosem na szybie i trochę twardy. Reszta to plus za plusem. Polecam!

Zarówno przyspieszenie jak i prędkość maksymalna lepsze niż dane fabryczne!

Trochę twardy ale za to po trasie idzie jak burza i trzyma się tak jak trzeba!

Bardzo wygodny z przodu a z tyłu rewelacja! W bagażniku ma sprytne haczyki do wieszania zakupów- szkoda tylko, że wygięte w C bo trudno zdejmuje się torebki (zahaczają). Klapa od bagażnika mogłaby otwierać się również od środka bo otwierając od tyłu można się pobrudzić.

Wszystko super. Miałem montować czujniki ale parkowanie nim to bajka.

Jak na razie żadnych problemów...oprócz brzęczka który mnie wykańcza- ale za to mnie i pasażerów zmusza do jeżdżenia z zapiętymi pasami. Może to i lepsze bo nie wydam na mandaty a poduszka nie zrobi mi krzywdy

Muszę tu coś zaznaczyć bo inaczej nie przyjmuje komentarza. Więc zaznaczam "10" ale jeszcze nic nie naprawiałem.. To można by było poprawić w tej ankiecie

Jacek