Opinia Hyundai Accent GLS 1.5 12V DOHC 91KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1995r., ocena użytkownika (kt6)

Hyundai Accent GLS 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 1.5 12V DOHC 91KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-29

rdza i wyposarzenie szukać raczej ze wspomaganiem i klimą

rodzina z max 2 dzieci, osobom, ktorzy szukają czegoś nie zawodnego do przemieszczania się.

jest ok jak za tę cenę dobry,ekonomiczny, bardziej miejski, szkoda że nie ma klimy, wspomagania i elektrycznych szyn. Generalnie Polecam.

brak wspomagania kierownicy

Silnik i skrzynia to największa zaleta tego samochodu, silnik elastyczny i szybka skrzynia i precyzyjna lekko chodzi a biegi można wbijać bardzo szybko bez żadnego haczenia, jeździłem różnymi markami więc mam porównanie. Spalanie 7-8.5 silnik ekonomiczny i dobrze się zbiera. Na 2-biegu 80km/h 3-bieg 120 4-bieg 160 km/h i tu dynamika się kończy na 5 biegu dalsze bujanie się do 180max to wieczność. Silnik dość mocno słuchać na wysokich obrotach ale dźwięk przyjemny jak dla mnie. Przyspieszenie 12.1 do 100km/h wystarczająco zważywszy, że nie spala dużo a moc też nie jest porażająca na dzisiejsze czasy

Słabe wyciszenie komory silnika i wnętrza przy 120km/h głośno i szumi, fotele przednie są ok ale zagłówki za nisko dla wysokich i z tyłu praktycznie zagłówków nie ma, miejsca z tyłu na nogi wystarczy, w 4 osoby wmiare komfortowo 5 nie polecam

dzielone tylne siedzenie, kiepskie klamki wewnętrzne wszystki popękały, reszta ok, 14 lat i nic nie trzeszczy i nie stuka, wady to rdza ale ojawiła się przez zaniedbanie lub fuszerkę np po wymianie tylnej szyby wokół szyby, na nadkolach (brak nadkoli osłaniających, trzeba zadbać bo inaczej kornik zeżre. Standard to zeżarte prowadnice szyb w drzwiach.

grzeje szybko szyby nie parują jak da sie zimy nawiew z zewnątrz, brak klimy

tanie części łatwo dostępne, czasami źle ustawi się czujnik położenia wału i nie pali ale wystarczy wrzucić bieg i lekko bujnąć w przód i w tyl na zgaszonym silniku nie zamocno aby nie przeskoczyło na pasku, Generalnie najczęściej psuje się to co się samemu zepsuje