Opinia Renault Megane 1.4 16V 97KM (benzyna) hatchback 2003r., ocena użytkownika (mpf)

Renault Megane 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 16V 97KM (benzyna)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2009-12-15

zdecydoanie na osobę która użytkowała go wcześniej.

Auto dla kobiet, ktore nie szaleją na drodze

Mam auto od 4 lat, eksploatuje je dość intensywnie bo ok 30tys km rocznie. Jeżeli chodzi o komfort jazdy to REWELACJA. Cichy silnik, dobrze sunie po równej nawierzchni, zawieszenie wytrzymuje naprawdę duże nierówności terenu. Po przejechaniu 180 tys. km musze wymienić tylko gumy na stabilizatorach. Niestety poważną wadą jest elektronika; która od dłuższego czasu nie tylko doprowadziła mnie do rozpaczy ale i rujnuje finansowo... Niewielu jest specjalistów od tych samochodów ja nie trafiłam na takiego - poza serwisem oraz hurtownią części do aut francuskich w Sulejówku. Samochód serwisuję w ASO, a tam każda pierdoła kosztuje 200zl i więcej. Ostatnio wymieniłam czujnik położenia wału bo auto gasło w czasie jazdy łącznie z akumulatorem, który podobno robił zwarcie (nie wiem jak to możliwe) do tego wiązka i 850 zl...:/ Ale prawda jest taka, że gdyby nie (młody) współużytkownik pojazdy nie miałabym z nim żadnych problemów.:( Mimo wszystko moje Megane II darze ogromnym sentymentem, komfortowa jazda ale niestety należy wykupić pakiet asistance;) może się czasem przydać:)

sprzegło - zamienniki - 1500zl* płytka przy komputerze - światła + odpalanie - 800zł* czujnik położenia wału, akumulator, wiązka - 850zł* silniczek lamp - 316zł* sonda lambda (zamiennik) - 240zł cewka zapłonowa (zamiennik)- 140zł *ceny ASO - zawierają robocizne

elektronika:(

Karolina