Opinia Renault Megane Century 1.6 90KM (benzyna) hatchback 1998r., ocena użytkownika (vdy)

Renault Megane Century 1998r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-10-17

Spalanie naprawdę niskie. W trasie nawet nieraz poniżej 6 litrów. Z paliwem nie ryzykowałem i lałem ZAWSZE na orlenie bez ołowiową 98.

1. Czy nie ma pierwszych śladów korozji. 2. Czy cała elektronika i wyposażenie jest sprawne. 3. Stan układu wydechowego. 4. Bez wypadkowość.

Na to żeby odpalać auto na wyłączonym nawiewie (częste spięcia). Regularnie naprawiać usterki ponieważ często przez jedną usterkę pojawia się druga.

Kobiecie lub rozważnemu i \"powolnemu\" kierowcy, który dba o auto i regularnie naprawia i serwisuje.

Ogólnie jeżeli ktoś o megi dba i regularnie naprawia to służy długo i bez większych awarii. Niestety awarie choć drobne to częste. Zalety: niskie spalanie, bez awaryjny silnik, wygoda. Wady: elektronika, zabezpieczenie przed rdzą.

Autko dobrze się trzyma jezdni, ale na zakrętach dosyć się przechyla i często bywa pod sterowne. Zawieszenie jest bardzo wygodne i odpowiednio miękkie. Układ kierowniczy jest trochę za mało precyzyjny, ale za to wspomaganie jest super!

Elastyczność jest mała, żeby szybko wyprzedzić lub przyśpieszyć trzeba redukować biegi.Silnik w moim aucie sprawował się idealnie, żadnych wycieków, nie pobierał oleju ani grama (moje odczucie co do silnika to rewelacja!) Po prostu jeżeli chodzi o silnik to wymieniałem tylko olej i filtry. Przyśpieszenie jest ok, ale tylko do 3 biegu. Skrzynia jednak to lekka porażka. Ciężko wchodzi 1 i 2 bieg, a dźwignią trzęsie np. na 5.

Zawieszenie jest odpowiednio miękkie i komfortowe (jeździłem nawet audi a4 98r. podczas gdy miałem megi i wygodniejsza dla mnie była megi). Wyciszenie wnętrza jest ok na wolnych obrotach i do 2tyś.obr. nie słychać silnika, natomiast dalej robi sie głośno. Z przodu jest dużo miejsca, z tyłu już gorzej.

Jest mało schowków i nieraz nie ma czegoś gdzie wsadzić. Jakość materiałów jest niska, ale za to bardzo wolno się zużywają. U mnie na niczym prawie nie było widać śladów użytku. Zabezpieczenie przed korozją jest fatalne. Pierwsze ogniska pojawiają się na rantach nadkoli (to należy dobrze obejrzeć przy kupnie). Ale także między zderzakiem a napisem renault megane. Pozycja a widok zegarów często nie idą w parze.

Nawiewy bardzo szybko grzeją i chłodzą z klimą wnętrze. Natomiast bardzo często się psują (tranzystory, rezystory itd.) Trzeba dokładnie sprawdzić zawsze nawiewy.

Widoczność jest dobra. Może trochę za małe lusterka boczne , ale jest naprawdę dobrze.

Nigdy nie miałem kłopotu z układem elektrycznym. Natomiast elektronika to PORAŻKA i jak dla mnie największy minus megane. Nie było miesiąca czy tygodnia żeby coś w elektronice nie nawaliło. Często wymieniałem żaróweczki: w zegarach, podświetlenia przycisków. Coś się zepsuło w podgrzewanym fotelu i nie grzał. Jak wcześniej pisałem dmuchawa się psuła. Przednie i tylne żarówki dosyć często się paliły. Ogólnie masakra.

Zabezpieczenie przed rdzą fatalne o elektronika.

Zaskoczyło mnie niskie spalanie, ale także sam silnik, jego trwałość i bezawaryjność. Komfort jazdy jest też zaskakująco dobry.