Renault 19 opinie, oceny użytkowników, Renault 19 spalanie 1991r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault 19

1991r.

Åšrednia ocena: 7.33/10

Renault 19 spalanie (l/100km)

8.20/10.63
6.18/8.10
7.43/7.48

Oceny RENAULTA 19

2010-02-17

Ocena wynika z technologicznie starszego już auta jednak jak na tamte lata - auto dostałoby ode mnie 11pkt
Bez większych zastrzeżeń. Moc spada znacznie przy komplecie pasażerów :)
WporzÄ…dku aczkolwiek zawieszenie delikatne, miÄ™kkie (wymiana gum, tulei zwrotnicy, tulei wahaczy raz na 3-4 lata --> maÅ‚y koszt-tj.do 200zÅ‚) Komfortowa jazda, możliwość unoszenia, obniżania tyÅ‚u auta poprzez drążki skrÄ™tne tylnej belki (1h pracy) Im wyżej auto stoi (przednie sprÄ™Å...

2010-02-17

Jacek2008-02-11

To nie jest auto dla szpanerów, ale dla normalnych ludzi którzy chcą w miarę komfortowo, bez problemów technicznych i awarii jeździć dobrym autem. Źona mówi, że ja tylko tankuję i 2 razy w roku zmieniam koła.
Silnik jest nie do "zarżnięcia". Nie sprawia żadnych kłopoyów, nie bierze oleju. Sterowanie skrzynią biegów wymaga uwagi (przynajmniej u mnie). Sprzęgło dla kobiet - zbyt twarde.
Zawieszenie nie na nasze drogi. Trzeba często sprawdzać ich stan, a czasem i wymienić jego elementy.
Wygodne przestronne wnętrze. Bagażnik (mam wersję Chamade)b.duży. Karoseria to po prostu rewelacja. Moje auto ma 17 lat i nie mam rdzy !!!
Poza wymianą końcówki drążka -nic nie dolega. Nie mam wspomagania, ale już się przyzwyczaiłem i nie przeszkadza mi to.

2008-02-10

Ta klasa auta pozostawia wiele do życzenia ale ja jeżdżąc nią ponad 26 tys. km jestem całkiem zadowolony.
Od auta tego typu nie ma co się spodziewać rewelacji. Niemniej jednak charakteryzuje go trwałość silnika jak i skrzyni biegów.
Zawieszenie tego samochodu jest bardzo toporne i mało komfortowe. W szczególności szybko zużyciu ulega tylna oś skrętna, w której psuje się łożysko.
Co do jakości materiałów i wykonania pozostaje wiele do życzenia. To samo tyczy się bagażnika-mały i niezbyt poręczny.
Auto poza silnikiem, który sprawował się dobrze nie mozna za bardzo chwalić. Ma bardzo zły układ kierowniczy, który wymaga czestych napraw. Przekładnie kierownicza wymaga częstszej wymiany niż w innych autach tego typu i tej klasy.

2008-08-15

dla kogoś kto nie ma wiele pieniędzy, to najlepszy wybór. Największy komfort w swojej klasie, awaryjność niewielka (autko sprzedałem koledze, który jeździł nim 5 lat i był zadowolony). Ja miałem motor na monowtrysku, ale można teraz kupić samochody 1.8cm z naprawdę dobrym silnikiem, k...
bardzo fajnie się prowadziło autko, a przyśpieszenie przeciętne pomimo instalacji gazowej, z którą nie było problemu przez cały czas użytkowania
autko z takim wyposażeniem i z takim rocznikiem zasługiwało na wszelkie pochwały
jak wcześniej napisałem z tym wyposażeniem i w takim roczniku super, bagażnik wielki, przy odrobinie cierpliwości zapakowaliśmy się z namiotem, butlą gazową, pościelą i krzesłami w 4 - osoby, materiały wykończeniowe bardzo dobre, lepsze jak w "niemcu"
autko bez wspomagania, dlatego kiepsko sie parkowało, hamulce całkiem niezłe

Åšrednie oceny RENAULT 19

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Renault 19 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Subaru Tribeca.

Renault 19

Renault 19

Subaru Tribeca

Subaru Tribeca

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie 19

Renault 19 Dynamic 1700 F3NL740 (monowtrysk) 73KM 1991r. hatchback

Silnik ma tylko 73KM na poj. wtrysku przy pojemnosci 1721dm^3. Dzięki temu silnik jest niezawodny, nie wytężony i bardzo elastyczny. Elastyczność tą (tylko 127Nm ale przy 2750obr./min) można dodatkowo skorygować na "+" za kilka h pracy:) Przy aucie da się zrobić naprawdę sporo bez większego ryzyka awarii jeśli się wie co się robi.

Bez najmniejszych zastrzeżeń....jedynie oryginalne szkła lusterek nie pozwalają dojrzeć "martwego pola"

Bez większych zastrzeżeń. Moc spada znacznie przy komplecie pasażerów :)

Brak oznak rdzy - auto ma 19 lat! W zeszłym roku - kilka odprysków "użytkowych" lakieru zostoło zatuszowane. Materiały leciwe ale jeśli plastiki to miękkie, jeśli tapicerka-to trwała (brak przetarć itp, w moim dodatkowo piękna-oryginalna kolorystyka) Bagażnik - przestronny Wszelkie plastiki kokpitu czasmi daja o sobie znać - 19 lat robi swoje jednak łatwo rozebrać i wytłumić aby osiągnaąć zupełną "ciszę" ;)

Wporządku aczkolwiek zawieszenie delikatne, miękkie (wymiana gum, tulei zwrotnicy, tulei wahaczy raz na 3-4 lata --> mały koszt-tj.do 200zł) Komfortowa jazda, możliwość unoszenia, obniżania tyłu auta poprzez drążki skrętne tylnej belki (1h pracy) Im wyżej auto stoi (przednie sprężyny i tylna belka skrętna), tym naturalnie pogarsza się jego trakcja i prowadzenie w zakrętach(przechyły) Hamulce - "żylety" jeśli wymieniasz płyn hamulcowy nie rzadziej niż co 2-3 lata i kupujesz dobre klocki przednie np ATE za 50-60zł (tył - szczęki - poprzez odpowiedni rozkład siły hamowania - niezniszczalne) Dostępny olbrzymi i tani asortyment --> można powiedzieć: "zawieszenie i hamulce na każdą kieszeń"

Bez zastzreżeń. Wymiana sprężyn, amorkow przód i tył, łożysk kół nie nastąpiła wskutek unieruchomienia pojazdu ;) Ten samochód rzadko lub wogóle nie zawodzi swojego kierowcy ;)

Bardzo szybko się nagrzewa - termostat sprawny. Wentylacja - zbyt głośna na poz."2","3" - brak niezbędnych wytłumień na linii wentylator-kratka nawiewu --> można sobie z tym poradzić i osiągnąć stan zadowalający.

Elektryka - szczotki alternatora - wystarczają na około 40-60 tyś km (koszt 50zł bo łacznie z regulatorem)-ale to część raczej typowo eksploatacyjna. Eletronika - nie ma jej zbyt wiele jednak komputer - bez zastrzeżeń. Rozrusznik - niezawodny Akumulator - potrzebny spory prąd rozruchowy - ~250-300A (wysoka sprawność ako przydaje sie zimą, szczególnie kiedy jeżdzimy do tego na oleju mienralnym) Elektroniczny ukł. zapł. - niezawodny, bez zastrzeżeń.

Renault 19: cabrio, coupe, hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Renault 19: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault 19: 1.2, 1.4, 1.7, 1.8, 1.9