Renault Megane opinie, oceny użytkowników, Renault Megane spalanie hatchback (strona 4)

Opinie o samochodach Renault Megane

hatchback

Średnia ocena: 7.78/10

Renault Megane spalanie (l/100km)

8.08/9.13
6.31/7.46
7.14/8.45

Oceny RENAULTA MEGANE

Karolina2009-12-15

Mam auto od 4 lat, eksploatuje je dość intensywnie bo ok 30tys km rocznie. Jeżeli chodzi o komfort jazdy to REWELACJA. Cichy silnik, dobrze sunie po równej nawierzchni, zawieszenie wytrzymuje naprawdę duże nierówności terenu. Po przejechaniu 180 tys. km musze wymienić tylko gumy na stabiliz...

Maciej2013-02-23

jeśli zadbane i uszanowane to na pewno godne polecenia
Silnik sam w sobie solidny i mało awaryjny ( pamiętać trzeba tylko o cewkach zapłonowych ) , skrzynia mało precyzyjna i za długi lewarek zmiany biegów , przyśpieszenie przy niskich prędkościach OK później ciut gorzej ale w końcu to tylko 1.4
Bez obciążenia jazda jest komfortowa , do 3-4 ludzi jest jeszcze znośnie przy komplecie tył siedzi dosyć nisko co daje się odczuć , zaczyna hałasować tylne zawieszenie . Komfort podróżowania jest ok szczególnie z przodu
Karoseria jeśli nie była uszkodzona to jest OK , nie rdzewieje i nic się z lakierem nie dzieje , po uszkodzeniach można się spodziewać że za jakiś czas zaczną rdzewieć . generalnie nie można narzekać
Hamulce jak zadbane działają bardzo dobrze , wspomagane jest słabe (w porównaniu do innych marek ) aczkolwiek jest dosyć precyzyjne , zawieszenie jest dosyć miękie

Dla mnie samochód rewelacyjny. W moim samochodzie znajduje się full wyposażenie oprócz skóry.Wszystko ABS,ESP,ASR,Tempomat i inne bajery działają bez zarzutu(małe problemy chwilowe z tempomatem opisałem wyżej)Jest to mój 11 samochód w tym 5 kupiony jako nowy. Te nowe to same Renaulty(raz...
Silnik rewelacyjny. Jeżdżę b.dużo w wysokie góry i tam spisuje się rewelacyjnie. Brakuję czasami trochę mocy jak trzeba b.szybko wyprzedzać /potrzeba wtedy zmiany biegu na niższy/, ale ogólnie super
Niezły komfort jazdy/ogólnie?/
Nie mam specjalnych zastrzeżeń ani do wygody(właściwie to jeżdżę sam albo z żoną)ani do wykończenia.
Samochód kupiłem w salonie w BRD jako nowy i jestem jego jedynym właścicielem.Układ jezdny doskonały.Auto prowadzi się bez problemów wręcz precyzyjnie

Wspaniałe auto
Autko z takim przebiegiem przyspiesza jak mu się podoba:D silnik troszku zaczyna wyć jak dochodzi do 3 tys obrotów
Wspaniałe fotele jak na ten rok;] wszyscy którzy przesiadają się nawet z nowych aut z 2009r są zachwyceni kanapą renówki;] zawieszenie mięciutkie co ja osobicie uwielbiam a jeżdzę po wrocławiu gdzie teoretycznie masa dziur wymagała by twardego. A w autko jest dość cicho no pomijając z...
Autko 12 letnie ma dość dobrze zachowaną tapicerkę. Aranżacja ? to chyba nie odnosi się do auta:d co ja moge? misia przy lusterku powiesić? A tak serio to śliczne jest w środku
Świetne auto jak na pierwszy raz. Jako laik nie mam problemów z parkowaniem. Dodam że nie tylko ja ale i panowie którzy jeżdza moją "Renia".

2011-02-04

Wady: *Mało elastyczny silnik *Słabe wyciszenie kabiny *Wytrzymałość zawieszenia *Troche za mało skuteczne hamulce (troszke się czepiam :P) *Słabe dość ogrzewanie Zalety: *Niezniszczalny silnik *Dobre właściwości jezdne *Komfort *Niezłe spalanie
Silnik nie jest zbyt elastyczny, ale za to jest bardzo wytrzymały
Auto jest bardzo komfortowe jednak słabo wyciszone, zmieniło się to dopiero po faceliftingu
Do przestrzeni we wnętrzu nie można mieć zastrzeżeń, jedynie co do jakości materiałów, z biegiem lat wszystko zaczyna trzeszczeć. Rdza pojawia się na nadkolach, progach. Trzeba także zwrócić uwagę na mocowanie zawiasów drzwi.
Właściwości jezdne bez zarzutu, jedynie hamulce mogłyby być bardziej skuteczne

Średnie oceny RENAULT MEGANE

Osoby zainteresowane autem Renault Megane brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Renault Megane

Renault Megane

Peugeot 508 SW

Renault Megane: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Renault Megane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Megane: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 5.8

Renault Megane: 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1989