Volkswagen Bora opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Bora spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Bora

turbo diesel

Åšrednia ocena: 9.17/10

Volkswagen Bora spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA BORA

Marcin2014-03-17

Tak rzadko się coś psuło, że nie pamiętam żebym coś naprawiał. Owszem wymiany były np filtrów czy rozrządu ale to standardowe wymiany co ileś tam km, a nie, że coś padło
Po zamontowaniu chipa bardzo wrażliwy na pedał gazu dobrze się zbiera dzięki niewielkiej masie auta
zawieszenie idealnie komponuje się z układem trakcji nigdy mnie nie zawiodło samochód po prostu klei się do drogi amortyzatory dawno wymieniane pomimo tylu lat nadal się świetnie sprawują na polskich drogach trochę mało miejsca dla pasażerów z tyłu gdy z przodu siedzą giganci.
Najlepsze auto jakim jeździłem, bardzo mało pali, dobrze wyciszone wnętrze, dobra dynamika silnika, mimo kombi nie za duże, nic się nie psuje i nie rdzewieje co najważniejsze

JURAS/JURI2014-01-05

Auto zarówno dla początkującego/młodego jak i starszego kierowcy idealne. Bardzo ekonomiczne, bardzo żywotne i niezawodne(jeśli kupisz zadbany egzemplarz). Jeżdże już 3 lata i jestem zachwycony.Niemiecka jakość to jest to!! POLECAM TEN MODEL.
Trafiłem na "zdrowy" egzemplarz (silnik). Bardzo żywotny, dynamiczny, ładnie się wkręca na obroty, przyspieszenie dobre jak na 110KM(czuć moc)
Zawieszenie dobrze tłumi dziury. Moja BORA posiada kubełkowe fotele z przodu co bardzo podnosi komfort jazdy z przodu, z tyłu mało miejsca dla wysokich.Wyciszenie na przyzwoitym poziomie.
Jakość wykończenia na dobrym poziomie, jeśli się dba o auto nie widać zużycia-niszczenia. Auto bardzo dobrze zabezpieczone antykorozyjnie (0% rdzy)Ergonomia dobra, wszystko intuicyjnie i na swoim miejscu. Dużo miejsca z przodu, ale z tyłu nie za bardzo.Bagażnik bardzo pojemny
Dobrze sie prowadzi, trzyma sie drogi jak przyklejony, zawieszenie dobrze tłumi dziurawe drogi. Bardzo trwałe i niezawodne (po 2 latach jazdy w Polsce zawieszenie na przeglądzie na poziomie 75%)

2014-07-31

Silnik bardzo oszczÄ™dny, idealny w dalekie trasy, 6 biegowa skrzynia powodujÄ™, że nawet przy prÄ™dkoÅ›ci 160-180 km obrotomierz nie przekracza zbytnio 3 tys obrotów. NaprawdÄ™ spory bagażnik. W moim 14 letnim samochodzie zerowa ilość korozji, ani Å›ladu lakier w b. dobrym stanie. Do wad naleÅ...
6 biegowa skrzynia potrafi być irytująca przy jezdzie w miescie, krótkie przełożenia. Ale za to w trasie jazda 140-170 km nie robi wrazenie na obrotomierzu.
Z tyłu mało miejsca, za twarde zawieszenie na polskie drogi. Strasznie trzeszcza plastiki.
Auto prowadzi się bardzo łatwo i trzyma się drogi. Niedogodnością jest jedynie sztywne zawieszenie, które potrafi potrzepać na polskich koleinach ;-) Zawieszenie stalowe, tanie w eksploatacji. Hamulce z przodu i z tyłu tarczowe, można na nie liczyć ;-)

2008-08-15

Silnik rewelacja 130km w wydaniu TDI to jest strzał w 10
Jak wszystkie samochody koncernu VW/Audi Bora jest twarda...ale ni takie resorowanie odpowiada
OK
Swietne warunki jezdne

silnik jak na 90km całkiem całkiem
świetne zawieszenie
mało miejsca z tyłu
drogi trzyma siÄ™ jak przyklejony :)

Åšrednie oceny VOLKSWAGEN BORA

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Bora braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Peugeot 301.

Volkswagen Bora

Volkswagen Bora

Peugeot 301

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Bora

użytkownik: Marcin

Volkswagen Bora 1900 tdi 115KM 2001r. kombi

bardzo dobra widoczność z przodu jak i z tyłu nie ma problemów lusterka jak najbardziej ok z lewej większe ze zwiększonym kątem widzenia po prawej mniejsze ale nadal dobrze się sprawuje szybkie ustawianie lusterek za pomocą regulacji elektrycznej

Bagażnik przy o wiele mniejszych gabarytach prawie jak w a6 przestrzeni z przodu aż nadto bardzo dobra obsługa samochodu nic nie rdzewieje auto odporne na rdzę nic nie trzeszczy sporo schowków miejsce na napoje bardzo fajnie grają głośniki w aucie świetna widoczność zegarów ładnie podświetlone na niebiesko dobrze widoczne, lusterko fotochromowe super sprawa

bardzo dobrze wentyluje szybko się nagrzewa nagrzewnica, u mnie zawsze wentylacja nastawiona na 1szy poziom bo po co i więcej szybko odparowują szyby i nigdy z tym nie mam problemów na tylnie szyby stosuje preparat przeciwilgociowy i też nic mi nie paruje.

elektronika mnie nigdy nie zawiodła szyby elektryczne bardzo dobrze działają jak i lusterka a także radio, wyświetlacz od komputera się nie przepala żarówki w światłach zmieniam naprawdę rzadko

Volkswagen Bora: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Volkswagen Bora: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Bora: 1.4, 1.6, 1.9, 2.0, 2.3

Volkswagen Bora: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999