Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie mini-van 1.5 turbo diesel od 2005r. do2007r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Scenic

mini-van 1.5 turbo diesel od 2005r. do2007r.

Średnia ocena: 9.80/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA SCENIC

Ocenić muszę tylko dobrze ponieważ jeździłem różnymi samochodami, w tym niemieckimi i niestety silniki DCI są dużo cichsze od TDI, dzięki czemu w kabinie jest cicho, nawet przy większych prędkościach. Niejedna osoba (mająca TDI) zastanawiała się czy to jest diesel.
Miejsca jest ful. Znajomy ma 190 cm i jechał z tyłu. Był pod wrażeniem, bo zawsze narzekał na ciasnotę, a tu mu było wygodnie. Bagażnik mógłby być troszkę większy. Możliwość aranżacji wnętrza bdb. Karoseria 12 lat gwarancji na perforację.
Prowadzi się bardzo dobrze. Sprawdza się na naszych drogach, bo miękko pokonuje nasze dziury i nierówności. Jest dobrze dopasowane do auta (jako auto rodzinne, nie wyścigowe). Dla mnie bdb, takie lubię.

Andrzej2011-03-07

Szukałem auta na miasto i jest do tego idealne. Łatwo się wsiada i wysiada bo nie ma progów . Wysiadanie z np. Passata to jak wychodzenie z łodzi podwodnej a w Scenicu to jak powstanie z krzesła. Bardzo wygodny pod tym względem. Nie chcę już limuzyny.
Auto bardzo dobrze przyśpiesza i zaskakuje swoją dynamiką
Po 120 tys km trochę luzów na końcówkach drążków kierowniczych ale wymiana niezbyt droga

Andrzej2011-03-07

Auto bardzo dobrze przyśpiesza i zaskakuje swoją dynamiką

Hubert2010-08-21

Zachęca do kupna takiego samego - nowego

mlampa112013-06-17

Super auto za super cenę.

Średnie oceny RENAULT SCENIC

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Scenic

Renault Scenic Expresson 1500 105KM 2007r. mini-van

Ja jestem bardzo zadowolony, jest to mój drugi scenic. Tanie koszty utrzymania (przeglądy co 30000), części można znaleźć dużo taniej poza ASO. Koszt przeglądu można negocjować. Polecam ten samochód dla osób z rodziną. Ten i poprzedni scenic nie psuł się. Miejsca z tyłu więcej niż w nowym C4 Picasso, porównywałem, bo również rozważałem ten zakup i tylko to zdecydowało na wybór scenica (ilość miejsca z tyłu).

Samochód posiada nową 6 biegową skrzynię biegów. Inną niż poprzednia 6 biegowa. Ta jest lepiej zestopniowana, dzięki czemu silnik lepiej się zbiera i samochód lepiej przyspiesza mimo 105 kM. Elastyczność jest bdb, wyprzedanie nie jest stresujące. Oczywiście zawsze można lepiej, ale dla moich potrzeb wystarczy. A przy tym jest ekonomiczny.

W vanach zawsze do tyłu mogłoby być lepiej, ale to problem podczas manewrowania przy parkowaniu, problem ten rozwiązują czujniki cofania.

Grzeje, chłodzi, szyby nie parują.

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996