Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie 2007r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Scenic

2007r.

Średnia ocena: 8.60/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA SCENIC

Ja jestem bardzo zadowolony, jest to mój drugi scenic. Tanie koszty utrzymania (przeglądy co 30000), części można znaleźć dużo taniej poza ASO. Koszt przeglądu można negocjować. Polecam ten samochód dla osób z rodziną. Ten i poprzedni scenic nie psuł się. Miejsca z tyłu więcej niż...
Samochód posiada nową 6 biegową skrzynię biegów. Inną niż poprzednia 6 biegowa. Ta jest lepiej zestopniowana, dzięki czemu silnik lepiej się zbiera i samochód lepiej przyspiesza mimo 105 kM. Elastyczność jest bdb, wyprzedanie nie jest stresujące. Oczywiście zawsze można lepiej, ale dl...
Ocenić muszę tylko dobrze ponieważ jeździłem różnymi samochodami, w tym niemieckimi i niestety silniki DCI są dużo cichsze od TDI, dzięki czemu w kabinie jest cicho, nawet przy większych prędkościach. Niejedna osoba (mająca TDI) zastanawiała się czy to jest diesel.
Miejsca jest ful. Znajomy ma 190 cm i jechał z tyłu. Był pod wrażeniem, bo zawsze narzekał na ciasnotę, a tu mu było wygodnie. Bagażnik mógłby być troszkę większy. Możliwość aranżacji wnętrza bdb. Karoseria 12 lat gwarancji na perforację.
Prowadzi się bardzo dobrze. Sprawdza się na naszych drogach, bo miękko pokonuje nasze dziury i nierówności. Jest dobrze dopasowane do auta (jako auto rodzinne, nie wyścigowe). Dla mnie bdb, takie lubię.

Mariusz2010-02-18

Automatyczna skrzynia pracuje cicho i bez zarzótów.Jest pewna zwłoka przy przyspieszaniu, ale trzeba się przyzwyczaić lub przerzucić w tryb ręczny
Komfort podróżowania bardzo dobry.Najczęściej jeździmy z tróją dzieci nikt nie narzeka. Jest cichutki.
To jest najlepiej zorganizowany samochód jaki znam.Wymienię tylko kilka : miejsce na środkowym schowku na 1,5l butelkę,niezliczona ilość praktycznych schowków.Schowek na okular.Karta wolne ręce - rewelacja, moja wersja jest 7 osobowa.To samochód rewelacyjnie pomyślany.
Tym wozem, parkuje się rewelacyjnie.Układ kierowniczy , widoczność lusterka , są idealne.

Pawel2010-07-16

Wygodne, dynamiczne i oszczędne auto oferujące wysoki komfort podróżowania.
Silnik mógłby pracować ciszej, choć zdaje się że to kwestia wyciszenia kabiny. Skrzynia biegów 6-cio biegowa. Bardzo elastyczny. na 4-tym biegu można jechać od 50 do 120 km/h
Jedyny mankament to fakt że kabina mogłaby być lepiej wyciszona. Praca silnika nie przeszkadza do prędkości 110 km/h, później silnik jest wyraźnie i dość głośno słyszalny. Komfort jazdy znakomity.
Przestrzeni jest bardzo wiele, zarówno z przodu jak i z tyłu. Obsługa bardzo łatwa. Bagażnik mógłby być trochę głębszy. Miejscami materiały wykończenia pozostawiają co nieco do życzenia. Karoseria dobrej jakości ze sporą częścią elementów plastikowych.
Auto jest wysokie i miękkie, więc trochę buja przy ostrym wejściu w zakręt. Układ kierowniczy bardzo dobry. Hamulce rewelacyjne. Parkowanie pomimo wielkości pojazdu bardzo łatwe.

Adam2011-02-15

Wygodne i komfortowe autko do miasta. Wygodnie się wsiada i dobrze parkuje, choć jest dość szerokie. Wyróżnia się niskim zużyciem paliwa, jednak brakuje mi w nim dynamiki w zakresie 50 - 80 km/h, Z silnikiem 1,9 z pewnością jest żwawszy.
Silnik 1.5 dci odznacza się wysoką kulturą pracy i dobrym wyciszeniem. Jak potrzebuję przyśpieszyć to muszę mocno wciskać pedał gazu, reakcja nie jest spontaniczna ale w końcu to mała pojemność. Pomaga tutaj 6biegowa krótko zestopniowana skrzynia biegów.
Scenik zapewnia wysoki komfort jazdy, ma dużo przestrzeni wewnątrz, jest dobrze wyciszony. W trasie daje o sobie znać duża powierzchnia czołowa stąd zwiększone zużycie paliwa przy prędkościach pow 120 km/h.
Bardzo czułe hamulce, dobry układ kierowniczy, nastawienia komfortowe, w końcu nie jest to auto sportowe a raczej do spokojnej jazdy.

2013-05-31

Komfort za niską cenę
nie jest to rakieta ale wół też nie - tym samochodem należy rozkoszować się komfortem jady a nie wyścigami co nie znaczy że jak trzeba przyspieszyć co jest nieźle - ale za to jest b.oszczędny.
nie mam uwag
bez uwag
Trzeba dbać o auto używając dobrych materiałów eksploatacyjnych. Czuły na jakość paliwa-ja dodawałem środki poprawiające smarność paliwa oraz usuwające potencialne ogniska korozji w układzie paliwowym. Elektryka mi nie sprawiała praktycznie żadnych kłopotów, silnik to samo - i jes...

Średnie oceny RENAULT SCENIC

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Scenic

użytkownik: Mariusz

Renault Scenic grand 2000 2,0 150KM 2007r. mini-van

Bardzo wysoko oceniam ten samochód, ale tak jest.Przejechałem jako przedstawiciel handlowy wiele tysięcy kilometrów różnymi autami, ale to do codziennej długiej jazdy to jest najlepszy samochód.Dla rodziny też jest rewelacyjny, pakowny i w wersji 7 osobowej daje dodatkowe możliwości, choć pasażerami z tyłu mogą być raczej tylko dzieci.Jest to jak mówię samochód na guziki.karta wolne ręce to rewelacja, podchodzisz do wozu mając karte w kieszeni i otwierasz zapalasz nie wyciągając jej z kieszeni wysiadasz i zamykasz przyciskiem.Automat działa rewelacyjnie.Poza tym wszystko jest na swoim miejscu.Łatwo się o tym przekonać gdy robi się miesięcznie parę tysięcy, wszystko jest tam gdzie być powinno a czasem nawet jest więcej.

rewelacja.

Klima ma tendencje do "zapachu"

Bez uwag! Dużo tego jest w aucie , ale dział bez zarzutu i dobrze służy kierowcy.

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996