Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie 1.5 (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Scenic

1.5

Åšrednia ocena: 8.44/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA SCENIC

2011-02-14

Pojazd winien miec silnik o wyższych parametrach, także bardziej pewna elektronikę. Ogólnie : auto zadawala użytkowanika, jeżeli nie występują żadne usterki. Jest wystarczająco wygodny dla 4. osobowej rodziny.
stosunkowo mała elastycznośc silnika, silnik, po nagrzaniu się pracujebez klekotania, silnik współgra ze skrzynią biegów, silni jest, w sumie, dynamiczny na poszczególnych biegach.
zawieszenie twarde, na niewielkich nierównościach nie dobija, wyciszenie wnętrza zadawalające, fotele przednie i tylne zapewniaja zadawalajacą wygadę.
łaczna ilośc miejsc: dla 7. osób,łacznie 13. miejsc-schowków umieszczonych w kabinie i w bagazniku, wnętrze jest obszerne i zapewnia swobodę, jakośc materiałów wykończeniowych jest średnia - plastik - oprawa kierownicy wyciera się notorycznie - należy pokryc innym materiałem - obiecie...
nalezycie trzyma się nawierzchni, umiarkowana twardośc zawieszenia, minimalnie podatny na przechyły i wyniesienia na zakrętach, twardy na dobijaniu na nierównosciach, uklad kierowniczy precyzyjny, minimalnie słaba moc wspomagania ukladu kierowniczego.

Mirek2011-12-25

Duża przestrzeń i niezawodność, a z wad skrzypiące fotele i w zimie trzeszczący dach
Silnik bardzo cihy i elastyczny w zestawieniu z 6-biegowÄ… skrzyniÄ… biegów. u mnie od 56km/h spokojnie jeździ na 5 biegu, a od 80km/h na 6-stym. Zużycie paliwa zależy od temperatury zewnÄ™trznej(jak na diesla nietypowe), w lecie 5,4 jesieÅ„/wiosna 6,0 a w zimie 7,0 jest to jazda spokojna w mieÅ...

Ja jestem bardzo zadowolony, jest to mój drugi scenic. Tanie koszty utrzymania (przeglądy co 30000), części można znaleźć dużo taniej poza ASO. Koszt przeglądu można negocjować. Polecam ten samochód dla osób z rodziną. Ten i poprzedni scenic nie psuł się. Miejsca z tyłu więcej niż...
Samochód posiada nową 6 biegową skrzynię biegów. Inną niż poprzednia 6 biegowa. Ta jest lepiej zestopniowana, dzięki czemu silnik lepiej się zbiera i samochód lepiej przyspiesza mimo 105 kM. Elastyczność jest bdb, wyprzedanie nie jest stresujące. Oczywiście zawsze można lepiej, ale dl...
Ocenić muszę tylko dobrze ponieważ jeździłem różnymi samochodami, w tym niemieckimi i niestety silniki DCI są dużo cichsze od TDI, dzięki czemu w kabinie jest cicho, nawet przy większych prędkościach. Niejedna osoba (mająca TDI) zastanawiała się czy to jest diesel.
Miejsca jest ful. Znajomy ma 190 cm i jechał z tyłu. Był pod wrażeniem, bo zawsze narzekał na ciasnotę, a tu mu było wygodnie. Bagażnik mógłby być troszkę większy. Możliwość aranżacji wnętrza bdb. Karoseria 12 lat gwarancji na perforację.
Prowadzi się bardzo dobrze. Sprawdza się na naszych drogach, bo miękko pokonuje nasze dziury i nierówności. Jest dobrze dopasowane do auta (jako auto rodzinne, nie wyścigowe). Dla mnie bdb, takie lubię.

2011-12-25

dla mnie wszechstronne, ciche, ekonomiczne autko, dobrze się go prowadzi (oprócz poślizgów opisywałem wcześniej), dla rodzinki czteroosobowej jak dla mnie bomba, jedno może elektronika w nawiewach siada ale moim zdaniem po tylu tysiącach ma prawo jak zrobię to napisze lepiej teraz tylko bo...
troszeczkę za mało 101 koni to nie to ale radzi sobie całkiem nieźle myślałem ze będzie gorzej zobaczę jak z żywotnością silnika
w moim modelu zauważyłem ze tył przy pustym strasznie skacze poza tym wyciszenie bomba nic nie stuka trzeszczy jest naprawdę ok
miejsca jest sporo nie ma co narzekać jedyne do czego mogę się doczepić to panel sterujący klimą i nawiewem jest pokryty gumą która niestety się łuszczy lepiej by było gdyby było to tworzywo sztuczne bez pokrycia gumowego
podczas skręcania trzeba się sporo namachać jak wpadnie się w poślizg marne przełożenie kierownicy poza tym bomba hamulce czy parkowanie super

Pawel2010-07-16

Wygodne, dynamiczne i oszczędne auto oferujące wysoki komfort podróżowania.
Silnik mógłby pracować ciszej, choć zdaje się że to kwestia wyciszenia kabiny. Skrzynia biegów 6-cio biegowa. Bardzo elastyczny. na 4-tym biegu można jechać od 50 do 120 km/h
Jedyny mankament to fakt że kabina mogłaby być lepiej wyciszona. Praca silnika nie przeszkadza do prędkości 110 km/h, później silnik jest wyraźnie i dość głośno słyszalny. Komfort jazdy znakomity.
Przestrzeni jest bardzo wiele, zarówno z przodu jak i z tyłu. Obsługa bardzo łatwa. Bagażnik mógłby być trochę głębszy. Miejscami materiały wykończenia pozostawiają co nieco do życzenia. Karoseria dobrej jakości ze sporą częścią elementów plastikowych.
Auto jest wysokie i miękkie, więc trochę buja przy ostrym wejściu w zakręt. Układ kierowniczy bardzo dobry. Hamulce rewelacyjne. Parkowanie pomimo wielkości pojazdu bardzo łatwe.

Åšrednie oceny RENAULT SCENIC

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Scenic

użytkownik: Mirek

Renault Scenic Grand Privilege 1500 1,5 dci 110KM 2008r. mini-van

Silnik bardzo cihy i elastyczny w zestawieniu z 6-biegową skrzynią biegów. u mnie od 56km/h spokojnie jeździ na 5 biegu, a od 80km/h na 6-stym. Zużycie paliwa zależy od temperatury zewnętrznej(jak na diesla nietypowe), w lecie 5,4 jesień/wiosna 6,0 a w zimie 7,0 jest to jazda spokojna w mieście. W trasie spalanie 4,6-5,0 zależy jaki ruch na drodze. Na razie silnik od początku bez awari, rozrząd wymieniony po 160tys/km a olej w serwisie zmieniają co 30 tys/km

Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra, lusterka też da się ustawić żeby dobrze widzieć. Do tyłu daleko i szybka też nie duża i wysoko, ale mnie to nie przeszkadza.

Samochód jest dość miękki i dobrze tłumi dziury, odbija się to na zawieszeniu i wybijają się sworznie wachacza i łączniki stabilizatora. Na szczęście naprawa nie jest droga, dobry sworzeń to koszt 60-80 zł a łącznik 50zł. przy tym przebiegu spodziewam się że padną amortyzatory, chociaż na razie na wykresie mają 76 i 78%. W środku jak na diesla jest cicho i do 130km/h jest przyjemnie, jazda z kompletem pasażerów i załadowanym po brzegi bagażnikiem nie nastręcza trudności chociaż samochód dobija na wybojach. Fotele są stworzone do długich jazd i nie męczą pleców choć są dość miękkie. Czasami tylne fotele potrafią lekko skrzypieć.

Mnóstwo przestrzeni i schowków, wygodnie podróżuje rodzina 4-sobowa a i piąta osoba nie miałaby źle. Na krótkie wycieczki i wypady na narty zabieram też znajomych z dzieckiem. Wtedy trzeba założyć box i bagażnik na narty, z bagażnika prawie nie zostaje nic, ale 7 osób jedzie. Mam panoramiczny dach i od wiosny do jesieni jest super, ale w zimie jak wejdzie lód między szyby na dachu to trzeszczą.

Bardzo dobry samochód na długie trasy, prowadzi się dość pewnie i jest stabilny pod warunkiem umiarkowanego stylu jazdy. W stylu sportowym już tak dobrze nie jest, przechyla się dość mocno i ma się wrażenie że można się nie wyrobić na zakręcie. Bardzo dobre hamulce, hamulec ręczny elektryczny jak dla mnie super, nie nadaje się dla drifciarzy

U mnie bardzo dobrze, zwłaszcza szybkie odparowanie szyby przód w parę sekund. przy jeździe w deszcz kompletem osób lekko zaparowane tylne boczne szybki.

Jak na razie padł mi tylko rezystor wentylatora nadmuchu wnętrza, ale powiedzieli że trzeba częściej wymieniać filtr przeciwpyłkowy ( śląsk)

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996