Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie (strona 4)

Opinie o samochodach Renault Scenic

Åšrednia ocena: 8.06/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

9.20/9.65
6.99/8.41
8.09/8.72

Oceny RENAULTA SCENIC

2010-01-25

Wygodny, bezpieczny, ekonomiczny, bezawaryjny - to są oczywiście zalety. Jeżeli chodzi o wady:kiepskie przyspieszenie, średnie ceny części zamiennych, duży promień skrętu.
niestety, samochód dość kiepsko przyspiesza. Przy rozpędzaniu auta nie stanowi to dla mnie specjalnej przeszkody (nie muszę byc pierwszy na kolejnych światłach), niemniej jednak przy wyprzedzaniu TIR-a czułem kilka razy oddech anioła stróża ;)
Niestety samochód jest kiepsko wyciszony, co daje o sobie znać przy prędkościach powyżej 120 km/h. Komfort jazdy na mięciutkim francuzie jest dla mnie bajkowy! Jest dużo miejsca zarówno z przodu jak i na tylnej kanapie, o ile z tyłu nie siedzi trójka dorosłych osób (siedzenie środkowe j...
ogniska rdzy pojawiaja się na przednich nadkolach i na progu, równierz z przodu pojazdu. Ostatnio znalazłem też jakąś "banieczkę" przy przedniej szybie. Plastiki już skrzypią, ale tylko na nierównościach (auto ma juz swoje lata). Siedzenia wyjmuje się szbko i bezproblemowo powi...
Zawiszenie miękkie, więc spore wychylenie w zakrętach; duży promień skretu

2008-08-07

90 KM to trochÄ™ zbyt maÅ‚o dla ważącego 1220 kg auta. Jest to odczuwalne szczególnie w trasie, pod dużym obciążeniem. Za to 8 zaworowy silnik k7m jest bardzo elastyczny. W opinii mechaników silnik ten jest stworzony do pracy z instalacjÄ… gazowÄ…. Nie czuć utraty mocy, silnik pracuje miÄ...
Tylne fotele stosunkowo wąskie. Jazda trzech osób z tyłu mało wygodna. Za to dwie osoby po wyjęciu środkowego fotela i przesunięciu skrajnych do środka mają wyjątkową ilość miejsca.
Pierwsza korozja pojawia się na rantach nadkoli tylnych po 8-9 latach. Jest to korozja powierzchowna na skutek uszkodzenia lakieru przez materiał podrywany przez koła. Lakier bardzo trwały, nie traci wyglądu nawet po wielu latach. Sama karoseria powinna być bardziej sztywna. Różnica w stos...
Zawieszenie jak przystało na francuza - miękko zestrojone. Kto chce się ścigać niech szuka innego samochodu. Dla rodziny na wakacje i dojazd codzienny do pracy po naszych nie zawsze równych drogach świetny samochód.

2009-07-11

Bardzo wygodnie się prowadzi, szczególnie na długich trasach. Wadą jest bardzo słaba obsługa serwisowa w naszym kraju (szczególnie Opole). Bardzo duża pojemność bagażowa i ogólnie duża przestronność wnętrza.
Jak na tak duży samochód przyspieszenie jest na 10 punktów, ale obiektywnie, w stosunku do innych samochów (osobowych)8.
Fotel przednie bardzo wygodne, drugi rząd siedzeń wygodne, trzeci rząd siedzeń twarde i słabo wygone. Wyciszenie oceniam na 9, ale tylko dlatego, że moja wersja ma szyberdach i słabe uszczelki (świszczy powietrze). Polecam zakup Granda bez szklanego dachu.
JAkość materiałów: siedzenia skorzane, ale się bardzo szybko podarły (z normalnego użykowania), skóra zbrzydła, zmieniła kolor, pomimo stosowania zalecanych środków pielęgnacji. KAROSERia: w wielu częściach plastikowa (głownie w tylnej części). Lakier matowieje, pomimo woskowania...
Hamulce tylne na początku strasznie wyły przy cofaniu.

2008-02-12

Gdybym miał jeszcze raz kupować, to pewnie skusiłbym się na wersję dłuższą, tj. Scenica w modelu Grand.
Najlepsza część tego samochodu, oszczędny, elastyczny i ekonomiczny. A jednocześnie jak trzeba to zapewnia bardzo dobre przyspieszenie i prędkość maxymalną.
Twarde zawieszenie przy jeździe z małym obciążeniem, ale z pełnym towarem to buja się... staje się jak sprężyna. Wyciszenie raczej przeciętne, niektóre modele klasyczne z silnikiem diesla są cichsze, ale nie jest to dotkliwe.
Dużo schowków, schoweczków, fajne rozwiązania i przydatne. Duży plus za to.... pakowny, ale wykończenie i rodzaj materiałów mógłby być ciut lepszy.
W porównaniu z klasyczną osobówką, to troche buja się na boki, zwłaszcza na zakrętach, ale trzyma sie nawierzchni bardzo dobrze. Dobre hamulce i sprawnie działający układ kierowniczy. Samochód zwrotny, łatwo wstawia się w luki na parkingu, ale przydałby sie czujnik parkowania, bo nic n...

2011-12-25

dla mnie wszechstronne, ciche, ekonomiczne autko, dobrze się go prowadzi (oprócz poślizgów opisywałem wcześniej), dla rodzinki czteroosobowej jak dla mnie bomba, jedno może elektronika w nawiewach siada ale moim zdaniem po tylu tysiącach ma prawo jak zrobię to napisze lepiej teraz tylko bo...
troszeczkę za mało 101 koni to nie to ale radzi sobie całkiem nieźle myślałem ze będzie gorzej zobaczę jak z żywotnością silnika
w moim modelu zauważyłem ze tył przy pustym strasznie skacze poza tym wyciszenie bomba nic nie stuka trzeszczy jest naprawdę ok
miejsca jest sporo nie ma co narzekać jedyne do czego mogę się doczepić to panel sterujący klimą i nawiewem jest pokryty gumą która niestety się łuszczy lepiej by było gdyby było to tworzywo sztuczne bez pokrycia gumowego
podczas skręcania trzeba się sporo namachać jak wpadnie się w poślizg marne przełożenie kierownicy poza tym bomba hamulce czy parkowanie super

Åšrednie oceny RENAULT SCENIC

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996